Connect
To Top

Test budżetowego zestawu dla graczy od Media-Tech

Na rynku znajdziemy bardzo dużo urządzeń specjalnie dla graczy, jednak z reguły są one dość drogie. Można zaleźć jednak budżetowe zestawy, które mimo, że kosztują o kilkaset złotych więcej to nie odbiegają jakością od tych z wyższej półki.

Jednymi z takich urządzeń są klawiatura oraz zestaw słuchawkowy od Media-Tech. Mechaniczna klawiatura Cobra Pro Inferno , duża podkładka Cobra Mega Pro oraz słuchawki Cobra Por Extreme to urządzenia ze średniej półki, ale czy mogą zastąpić swoje odpowiedniki wyższej klasy?

Słuchawki Media-Tech Cobra Pro Extreme

Zawartość opakowania

Słuchawki zapakowane są w niebiesko-biało-czarne pudełko, w którym poza słuchawkami nie znajdziemy za wiele. Do zestawu załapała się jedynie ulotka informująca o wskazówkach dotyczących ochrony środowiska. W tej kwestii słuchawki te wyglądają biednie, a osobiście myśle, że etui na słuchawki byłoby bardzo fajnym dodatkiem.

Wygląd i jakość wykonania

Słuchawki Media-Tech Cobra Pro Extreme wyglądają bardzo dobrze. Zdecydowanie dominuje tutaj czarny kolor, jednak po podłączeniu ich do zasilania za pomocą portu USB na nausznikach pojawia się niebieski odcień.
Same słuchawki są dość szerokie, a to za sprawą grubego materiału wygłuszającego, który producent zastosował na muszlach usznych. Nauszniki pokrywa eko-skóra, która jest bardzo przyjemna w dotyku, więc nawet przy dłuższej rozgrywce nie będziemy czuć dyskomfortu. Słuchawki zostały wykonane z plastiku i dość mocno rzuca się on w oczy. Mimo, że jest to dobrej jakość tworzywo to jednak widać, że mamy tutaj do czynienia z produktem budżetowym. Na zewnętrznej stronie muszli nausznych znajdziemy podświetlane logo serii Cobra w kolorze niebieskim.

Kabłąk został obszyty tym samym materiałem, który zastosowany został przy produkcji poduszek. Element ten został wykonany z plastiku i nie jest zbyt sztywny, co niektórym może przeszkadzać. Regulacja odbywa się gdy naciągniemy słuchawki na głowę. Powyżej znajdziemy dwa metalowe pałąki, które umacniają konstrukcję.
Kabel w tych słuchawkach ma długość dwóch metrów i został on opleciony materiałem. Mimo tego, że jest dobrze zabezpieczony nie stracił na swojej elastyczności. Przewód został zakończony dwoma złączami jack 3,5 mm (słuchawki i mikrofon) i jednym portem USB, które ma za zadanie zasilanie diod LED odpowiedzialnych za niebieskie oświetlenie. Niestety nie znajdziemy tutaj żadnego pilota regulującego poziom głośności. Zastosowano tutaj jednak pokrętło, które znajduje się na lewej słuchawce, w której znajdziemy również wbudowany mikrofon.

Użytkowanie

Media-Tech Cobra Pro Extreme nie są ciężkimi słuchawkami, więc granie w nich przez dłuższy czas nie powinno sprawiać problemu. Urządzenie jest bardzo wygodne i tak jak wspomniałem wcześniej, materiał użyty na słuchawkach czy kabłąku jest przyjemny w dotyku.
A jak ze słuchaniem muzyki? W przypadku Cobra Pro Extreme wszystko zależy od charakterystyki utworu. W niektórych piosenkach brzmiały one bardzo dobrze w innych już nie było tak kolorowo. Najbardziej jednak gubiły się, gdy w utworze zaczynały pojawiać się instrumenty muzyczne, a ich dźwięki zaczynały się kumulować. Wszystko zaczynało się zlewać, a dźwięki zaczynały robić się płytkie. Ogólnie rzecz biorąc, słuchawki te nadają się jako zestaw muzyczny, jednak nie zawsze poradzą sobie z konkretnym utworem i trzeba mieć to na uwadze.
Jeśli chodzi o kwestię gier, to sprawują się one poprawnie. Zestaw pozwala nam na odróżnienie, z której strony nadciąga przeciwnik (popularne FPSy). Tak samo dobrze korzystało się z nich podczas rozgrywki CS:GO, chociaż czasami zdarzało się im pogubić i przeciwnik atakował nas z zupełnie innej strony niż sugerowały to słuchawki.

Jakość mikrofonu nie jest piorunująca, jednak w pełni zadowalająca. Mimo niewielkich szumów głos jest dobrze słyszalny i bez problemu można zrozumieć to co nadawca chce nam przekazać. Być może mikrofon działałby lepiej, gdyby w jakikolwiek sposób wystawał z obudowy słuchawek.

Cena: od 50 do 70 złotych

Klawiatura Cobra Pro Inferno

Zawartość zestawu

Tak samo jak w przypadku słuchawek Media-Tech Cobra Pro Extreme, zawartość zestawu jest biedna. Klawiatura umieszczona jest w kolorowym pudełku, na którym znajdują się najważniejsze informacje na temat urządzenia, specyfikacja oraz ilustracja przedstawiająca jej wygląd. W środku, poza samą klawiaturą znajdziemy tylko instrukcję obsługi.

Wygląd i jakość wykonania

Klawiatura Cobra Pro Inferno została wykonana bardzo dobrze przy użyciu naprawdę dobrej jakości materiałów. Górna część obudowy pokryta została szczotkowanym aluminum, a cała pozostała część urządzenia z czarnego, matowego tworzywa wysokiej jakości. Producent postanowił zrobić klawiaturę w konstrukcji otwartej i nie stosować ramek, które miałyby na celu zasłonięcie przełączników.
Klawisze Inferno zostały ułożone w standardowym układzie US. Znalazło się tutaj miejsce na klawisze multimedialne. Klawiatura ta została wyposażona w przełączniki mechaniczne CYAN AX. Na spodzie umiejscowione zostały cztery stopki antypoślizgowe oraz dwie służące do podniesienia poziomu klawiatury. Istnieje również możliwość na schowanie kabla w prowadnicach, które znajdują się przy górnej krawędzi klawiatury.

Jeśli chodzi o kabel to został on opleciony materiałem i ma 1,7 metra długości. Końcówka jest pozłacana.

Użytkowanie

Nie ma się do czego przyczepić. Podczas testów klawiatura sprawowała się bardzo dobrze i korzystanie z niej było bardzo przyjemne. Klawisze nie sprawiają wrażenia, że ich powłoka zaraz sie wytrze. Bardzo dobrze sprawuje się tutaj AntiGhosting. Jeśli chodzi o podświetlenie to niestety nie znajdziemy tutaj pełnego RGB LED. Klawiatura ta jest oczywiście podświetlana i każdy rząd klawiszy świeci się na inny kolor, jednak braw nie możemy zmieniać. Oczywiście możemy zmienić intensywność oraz tryb animacji podświetlenia, a to odbywa się za pomocą klawiszy. Jest to urządzenie typu plug’n’play, które nie posiada żadnego dedykowanego oprogramowania.

Cena: od 150 do 170 złotych.

Podkładka Cobra Pro Mega

Do zestawu dołączona została duża podkładka pod mysz i klawiaturę. Jest to czarna podkładka, która posiada niebieskie elementy wykończenia. Po prawej stronie znajdziemy logo serii, zaś od lewego dolnego boku do połowy ciągnie się niebieski napis “PRO GAMING SERIES”. Wymiary tego elementu zestawu to 33 x 79 cm i 5 mm grubości. Zaprojektowana została z myślą o wysokorozdzielczych myszkach. Na macie gra się bardzo dobrze, dzięki dobrym materiałom użytym w produkcji trzyma się ona jednego miejsca.

Cena: około 30 złotych

Podsumowanie

Media-Tech Cobra Pro Extreme, Cobra Pro Mega i Cobra Pro Inferno to udane produkty, które bardzo dobrze sprawdzają się w tym do czego zostały stworzone. Oczywiście, że nie są idealne, ale w tym przedziale cenowym na próżno szukać lepszego sprzętu. Słuchawki są bardzo dobrze wykonane i dobrze wyglądają, a jakość dźwięku jest zadowalająca. Jeśli chodzi o klawiaturę, to materiały użyte podczas jej produkcji stoją na najwyższym poziomie, a korzystanie z niej to przyjemność. Nie ma się do czego przyczepić. Dlatego też jeśli szukacie dobrych urządzeń, które nie będą kosztować majątku to seria Cobra Pro jest dla was.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 15 =

More in Gaming

%d bloggers like this: