Connect
To Top

2 marca światowa premiera procesorów AMD Ryzen 7

Firma AMD (NASDAQ: AMD) ogłosiła dzisiaj termin oficjalnej premiery procesorów AMD Ryzen™ 7 dla komputerów stacjonarnych oraz natychmiastowe uruchomienie przedsprzedaży u ponad 180 sprzedawców i producentów OEM na całym świecie. Tym samym debiut wyczekiwany przez graczy PC, twórców treści cyfrowych, entuzjastów i fanów stanie się faktem. Po czterech latach i ponad dwóch milionach godzin pracy inżynierów procesory Ryzen są gotowe, aby ujawnić swoją wydajność, wstrząsnąć rynkiem i zapewnić milionom ludzi wysoką wydajność w ich komputerach osobistych.

Oferta procesorów AMD Ryzen 7

W trakcie konferencji dla prasy, analityków branżowych i partnerów przedstawiono ofertę procesorów AMD Ryzen 7. Firma AMD zaprojektowała je w szczególności z myślą o graczach komputerowych, twórcach i entuzjastach, ponieważ są to konstrukcje 8-rdzeniowe, 16-wątkowe i wykorzystują zupełnie nową platformę AM4. W uruchamianych na żywo demonstracjach wydajnościowych procesory te wykazały swoją wyższość: flagowy Ryzen 7 1800X to najszybszy na świecie 8-rdzeniowy procesor dla komputerów stacjonarnych[i], zaś Ryzen 7 1700 to najbardziej energooszczędny procesor tej klasy[ii].

W trakcie prezentacji zademonstrowano, jak procesor Ryzen 7 1800X pokonał podobnie skonfigurowany 8-rdzeniowy, 16-wątkowy procesor Intel Core i7-6900K w programie Cinebench R15, w trybie wielowątkowym oraz w transkodowaniu wideo bazującym na oprogramowaniu Handbrake. Ponadto ten sam procesor AMD zapewniał porównywalną wydajność w grach w rozdzielczości 4K.

Rodzina procesorów Model Bazowy zegar (GHz) Zegar turbo (GHz) TDP Dołączony system chłodzenia Sugerowana cena, SEP
Ryzen 7 1800X 3,6 4,0 95W 499 USD / 2499 PLN
Ryzen 7 1700X 3,4 3,8 95W 399 USD / 1939 PLN
Ryzen 7 1700 3,0 3,7 65W Wraith Spire 329 USD / 1589 PLN

Nowe systemy chłodzenia AMD

Wraz z procesorami Ryzen firma AMD zaoferuje też nowe systemy chłodzenia, które bazują na ubiegłorocznych rozwiązaniach z rodziny Wraith. Wśród kolejnej generacji systemów z tej rodziny znajdą się Wraith Spire oraz Wraith Stealth, które zapewnią solidną wydajność przy niemal zupełnie cichej pracy. Wraith Spire będzie dołączany do zestawów detalicznych oraz komputerów z procesorami Ryzen 7 1700 oferując znakomite chłodzenie przy niewiarygodnie niskim natężeniu dźwięku na poziomie 32 decybeli.

Dostępność

Klienci nie mogący się doczekać procesorów Ryzen są zaproszeni do składania zamówień w przedsprzedaży, która wystartuje u wielu kluczowych sprzedawców internetowych jeszcze dziś, 22 lutego[iii].

„Niezwykle doceniamy to, w jaki sposób nasi partnerzy i klienci pomogli nam stworzyć wysoko-wydajny ekosystem procesorów Ryzen. — powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i główny menedżer w dziale Computing and Graphics AMD. — Wiemy już teraz, że ta premiera będzie zupełnie unikalna, ponieważ spodziewamy się nawet 82 różnych modeli płyt głównych AM4, a wkrótce nowych super wydajnych komputerów z procesorami Ryzen od zarówno największych producentów komputerów, jak i lokalnych integratorów czy producentów OEM. Niezwykłe wsparcie w przedsprzedaży u tak wielu sprzedawców internetowych na całym świecie pokazuje, że nasz ekosystem oraz partnerzy w pełni wspierają nas, AMD i nasze dążenie do tego, żeby przywrócić innowacyjność i konkurencyjność na gruncie wydajnych komputerów.”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five − two =

More in Procesory - news

%d bloggers like this: