Connect
To Top

320 milionów zł – dofinansowanie MEN pomocy dydaktycznych dla przedmiotów przyrodniczych!

Samorządy mogą już składać wnioski do MEN o przyznanie dofinansowania na zakup do szkół podstawowych pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia i fizyka). Czas na złożenie wniosków jest do 15 czerwca 2018 roku. Dzięki temu do szkół trafi pierwsza transza – około 80 milionów złotych.

Konieczność dostosowania klas i szkół do nowej podstawy programowej nakłada na jednostki zarządzające konieczność unowocześniania placówek. Ministerstwo Edukacji Narodowej zadeklarowało wsparcie finansowe. W efekcie tych deklaracji pojawił się program szerokopasmowego internetu dla szkół oraz program „Aktywna tablica”.

Przyszedł czas na Laboratoria szkolne. Do rozdysponowania jest około 320 milionów złotych w ciągu 4 lat. Samorządy mogą już składać wnioski do MEN o przyznanie dofinansowania na zakup do szkół podstawowych pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia i fizyka). Czas na złożenie wniosków jest do 15 czerwca 2018 roku. Dzięki temu do szkół trafi pierwsza transza – około 80 milionów złotych. Pieniądze na wyposażenie pracowni, laboratoriów pochodzą z rezerwy 0,4% części oświatowej subwencji ogólnej na 2018 rok.

Samorządy mogą zakupić wyposażenie dostępne na rynku dokonując wyboru w oparciu o zapotrzebowanie szkoły. Stwarza to możliwość wyposażenia placówek w Cyfrowe laboratoria szkolne Einstein. Połączenie laboratorium, tabletu i całego zestawu czujników pomiarowych otwiera możliwość przeprowadzenia mnóstwa eksperymentów, które pomogą stworzyć praktyczne i nowoczesne zajęcia z przedmiotów ścisłych – biologii, chemii i fizyki, a narzędzia do profesjonalnej analizy danych powolną na sprawne i skuteczne przeprowadzanie eksperymentów.

Bliższe informacje http://www.multimediawszkole.pl/laboratoriaszkolne

W pełni funkcjonalny zestaw można stworzyć z połączenia Einstein Tablet+2 albo Einstein LabMate+ z zestawem czujników do Biologii, do Chemii i do Fizyki, który umożliwia przeprowadzenie wielu eksperymentów przy zastosowaniu kilku czujników jednocześnie.

Tablet+2 jest w pełni samodzielny i nie wymaga podłączenia do komputera. Pozwala na przeprowadzanie doświadczeń i analizowanie wyników zarówno w szkole jak i poza nią. Oferuje 10 wbudowanych czujników: UV, światła, temperatury, tętna, wilgotności, przyśpieszenia, dźwięku, barometr, mikrofon oraz GPS/lokalizacja.

Tablet+2 posiada cztery porty do podłączania zewnętrznych czujników, a dzięki einstein Splitter liczbę tą można podwoić. Potrafi analizować dane z 18 czujników jednocześnie, co pozwala przeprowadzać bardzo rozbudowane doświadczenia.
Poza wbudowanym laboratorium naukowym, Tablet+2 jest też zaawansowanym tabletem Android.

Einstein LabMate+ to propozycja dla szkół wyposażonych w komputery lub tablety. Jest to nieduże urządzanie, które pełni funkcję laboratorium. Łączy się z komputerem lub tabletem poprzez gniazdo MicroUSB lub Bluetooth, a bateria pozwala na ponad 24 godziny odczytu danych z czujników. LabMate+ ma sześć wbudowanych czujników: temperatury, pulsu, ciśnienia, wilgotności, światła, UV. Możliwe jest także podłączenie czterech zewnętrznych, a używając einstein Splitter – nawet 8! Urządzenie jest przygotowane do analizowania danych ze wszystkich 14 czujników jednocześnie.

Koszty przykładowych zestawów obejmujących wyposażenie pracowni wybranego przedmiotu w siedem tabletów z zestawami czujników przedstawiają się następująco:

 

Element zestawu do Biologii Cena brutto
7x Tablet EINSTEIN – przenośne laboratorium z 10 wbudowanymi czujnikami 18 193 zł
Zestaw czujników do:

14x Czujnik ciśnienia (150 do 1150 mbar)

14x Czujnik temperatury (-40°C do 140°C)

7x Czujnik pH z normalną elektrodą z adapterem

7x Czujnik wilgotności

7x Kolorymetr

7x Zestaw niezbędnych kabli do czujników

19 593 zł
7x Walizka do zestawu czujników GRATIS
Oprogramowanie w języku polskim do analizy wyników na tablet i komputer GRATIS
SUMA 37 786 zł

 

Element zestawu do Fizyki Cena brutto
7x Tablet EINSTEIN – przenośne laboratorium z 10 wbudowanymi czujnikami 18 193 zł
Zestaw czujników do:

7x Czujnik napięcia elektr. (+/- 25V)

7x Czujnik prądu (+/- 2,5A)

7x Czujnik siły

7x Czujnik odległości

7x Czujnik ładunku elektrycznego

7x Zestaw niezbędnych kabli do czujników

16 093 zł
7x Walizka do zestawu czujników GRATIS
Oprogramowanie w języku polskim do analizy wyników na tablet i komputer GRATIS
SUMA 34 286 zł

 

Element zestawu do Chemii Cena brutto
7x Tablet EINSTEIN – przenośne laboratorium z 10 wbudowanymi czujnikami 18 193 zł
Zestaw czujników do:

7x Czujnik pH z normalną elektrodą z adapterem

7x Czujnik Ciśnienia (150 do 1150 mbar)

7x Czujnik temperatury (-40°C do 140°C)

7x Termopara (0°C do 1200°C)

7x Zestaw niezbędnych kabli do czujników

9 793 zł
7x Walizka do zestawu czujników GRATIS
Oprogramowanie w języku polskim do analizy wyników na tablet i komputer GRATIS
SUMA 27 986 zł

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine + 7 =

More in Aktualności

%d bloggers like this: