Connect
To Top

ABC Data dystrybutorem telefonów Blaupunkt

Blaupunkt Competence Center Mobile Phones, znany na całym świecie niemiecki producent słynący z jakości i innowacyjności swoich rozwiązań, nawiązał współpracę ze spółką ABC Data, liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i elektroniki użytkowej w Polsce. Przedmiotem umowy jest wprowadzenie do sprzedaży telefonów Blaupunkt.

 

Wraz z początkiem 2018 roku firma Blaupunkt rozpoczęła działania mające na celu wprowadzenie do Polski kolejnej grupy produktowej. Niemiecka marka chce wejść na rynek z szerokim asortymentem telefonów, skierowanym do rozległego grona odbiorców. W portfolio marki Blaupunkt znajdują się zarówno telefony biurowe, specjalistyczne oraz przeznaczone dla seniorów, jak i duży wybór smartfonów z Androidem o bardzo dobrych parametrach dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych.

Często mówimy, że telefony Blaupunkt to jakość z najwyższej półki w cenie zarezerwowanej dla B-brandów. Do tego dochodzą innowacyjność i tradycja stanowiące połączenie, które w przypadku naszej marki doskonale sprawdziło się na całym świecie. Mamy więc wszelkie powody sądzić, że podobnie będzie z segmentem Mobile w Polsce. – powiedział Marcin Harasim, Country Manager Blaupunkt Mobile & Smart Home Polska. Cieszymy się też, że właśnie ABC Data zajmie się dystrybucją, bo jest to partner, który podobnie jak my myśli o kliencie, ceni jakość i profesjonalizm.

Rozpoczęcie sprzedaży telefonów Blaupunkt planowane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. 

 

Blaupunkt to marka znana i lubiana przez konsumentów w Polsce już od wielu lat. Wprowadzenie jej do portfolio ABC Data stanowi naturalny krok na drodze rozszerzenia naszego asortymentu – komentuje Agata Kozak-Piotrowska, Business Unit Manager Działu Mobile w ABC Data – Sprzęt marki Blaupunkt doskonale wpisuje się w naszą ofertę w obszarze smartfonów i stanowi jej doskonałe uzupełnienie. Klienci ABC Data mogą zaopatrzyć się zarówno w urządzenia budżetowe, jak też modele ze średniej i najwyższej półki pochodzące z oferty najważniejszych producentów smartfonów, w tym – od teraz – także firmy Blaupunkt – dodaje Agata Kozak-Piotrowska.

 

 

 

 

 

O firmie Blaupunkt:

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma „Ideal” produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości – niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.

O firmie ABC Data:

ABC Data S.A. jest wiodącym dostawcą sprzętu i usług IT oraz elektroniki użytkowej w regionie CEE. Jako jedyna firma w branży działa bezpośrednio w ośmiu państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka z powodzeniem kreuje rynkowe trendy i systematycznie rozbudowuje swoje portfolio o produkty z obszaru nowych, innowacyjnych technologii. Dzięki wieloletnim inwestycjom w internetowe platformy obsługi klientów, dystrybutor zajmuje dziś czołową pozycję w zakresie internetowej sprzedaży B2B. W latach 2009 – 2018 ABC Data została ośmiokrotnie wyróżniona, jedną z najważniejszych w branży, nagrodą EMEA Channel Academy dla najlepszego dystrybutora regionu CEE. Jako pierwsza firma z Polski została członkiem GTDC, prestiżowego stowarzyszenia największych dystrybutorów IT na świecie. Od 2010 roku jest też notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eight + 3 =

More in Bez kategorii

%d bloggers like this: