Connect
To Top

Alternatywa dla Wi-Fi – adapter Tenda P1002P

Żyjemy w czasach, gdzie trudno już obyć się bez dostępu do sieci komputerowej. Niestety nie zawsze możemy korzystać z Wi-Fi, a łączność przewodowa jest znacznie utrudniona. Rozwiązaniem takiego problemu może być adapter sieciowy. Do naszej redakcji trafił Tenda P1002P. Sprawdźmy co oferuje!

Zawartość opakowania

Mieliśmy już okazję sprawdzić kilka urządzeń tej firmy. Zaskoczyło nas to, że opakowanie Tenda P1002P nie jest utrzymane w kolorystyce znanej z innych produktów. W tym przypadku przeważa biel. Na froncie oprócz logo producenta znajdziemy zdjęcia urządzeń. Są tam także podstawowe informacje na temat bohatera testu. Na odwrocie opakowania producent umieścił kilka informacji na temat sprzętu, a także specyfikację, która jest jednocześnie porównaniem z innymi modelami.

Po otworzeniu opakowania naszym oczom ukazują się dwa adaptery sieciowe. W opakowaniu umieszczono także dwa przewody LAN zakończone wtyczkami RJ-45. Jest także instrukcja obsługi. Mamy więc wszystko, co potrzebne do połączenia adapterów z routerem.

Wygląd urządzenia Tenda P1002P

Adapter sieciowy, który mieliśmy okazję testować to bardzo solidnie wykonany sprzęt. Posiada dużą liczbę otworów, które odprowadzają ciepło z urządzenia. Na froncie P1002P umieszczono tak zwane przedłużenie gniazdka sieciowego. Dzięki temu po podpięciu adaptera do gniazdka nie tracimy go. W dolnej części urządzenia umieszczono diody informujące o stanie pracy. Poniżej znajdziemy dwa gniazda LAN z wtyczkami RJ-45. Na odwrocie oprócz otworów odprowadzających ciepło nie znajdziemy żadnych przycisków. To oczywiste, bo przecież urządzenie będzie podłączone do gniazdka sieciowego, a te są zazwyczaj umieszczone w ścianie. Jeśli interesuje was to, jak dokładnie prezentuje się adapter odsyłamy do unboxingu. Film znajduje się na kanale YouTube producenta.

Adapter sieciowy w praktyce

Tenda P1002P umożliwia uzyskanie połączenia internetowego za pośrednictwem sieci elektrycznej. Dzięki temu użytkownicy domów gdzie np. z różnych względów nie mogą przewiercić ściany będą mogli korzystać z sieci w różnych pomieszczeniach. Dotyczy to także problemów z siecią Wi-Fi, gdzie np. grube ściany zakłócają sygnał. Problemy te nie dotyczą adapterów sieciowych.

Testowany przez nas model wykorzystuje procesor Broadcom. Prędkość transferu, który oferuje sięga 1000 Mb/s, a więc nawet najbardziej wymagający użytkownicy docenią jakość połączenia. Dzięki temu streaming gier czy filmów nawet w rozdzielczości 4K nie będzie żadnym wyzwaniem dla tego sprzętu. Warto również zadbać o bezpieczeństwo. Przejście AC pozwala na maksymalne obciążenie do 3600W, zapewniając bezpieczeństwo; urządzenie posiada także wbudowany filtr przeciwzakłóceniowy, który umożliwia urządzeniu Tenda P1002P tłumić zakłócenia pochodzące z innych sprzętów i poprawiać jakość sieci na potrzeby odtwarzania multimediów.

Jak to działa? Każdy z adapterów posiada dwa wcześniej wspomniane gniazda RJ-45. Jednym przewodem łączymy router z P1002P. Drugie służy do podłączenia komputera. A więc przykładowo w jednym pomieszczeniu łączymy adapter z routerem, natomiast w drugim adapter łączymy z komputerem – za pomocą tego samego przewodu. P1002P może także łączyć się z adapterami sieciowymi innych firm o innych prędkościach. Urządzenie to jest również bardzo energooszczędne. Pobór mocy zmniejsza się do 0,5W w trybie czuwania.

Podsumowanie

Adapter sieciowy Tenda P1002P to bardzo ciekawa alternatywa dla sieci przewodowych oraz Wi-Fi. Jeśli nie mamy możliwości korzystania z Wi-Fi ponieważ np. grube ściany w budynku przeszkadzają w uzyskiwaniu dobrego i stabilnego połączenia, a instalacja przewodowa nie jest możliwa do wykonania wybór jest oczywisty. Adapter sieciowy, który oferuje Tenda zapewnia swobodny dostęp do Internetu, a dzięki szybkiemu procesorowi Broadcom możemy osiągać prędkość do 1000Mbps. Czego chcieć więcej?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 × one =

More in Urządzenia mobilne

%d bloggers like this: