Connect
To Top

airCube – Ubiquiti udowadnia, że to, co dobre, nie musi być drogie

Na rynku rozwiązań sieciowych pojawiła się nowa propozycja Ubiquiti – airCube, która dzięki swoim możliwościom, mocnym antenom i niskiej cenie ma szansę znaleźć wielu fanów. Rozwiązanie bezkompromisowo rozprawia się z mitem dobre=drogie, zapewniając środowiskom domowym profesjonalną jakość. O jego dostępności informuje Senetic, dostawca urządzeń sieciowych, serwerowych i oprogramowania.

 

Zaskakująco dobry stosunek ceny do jakości

Access point Ubiquiti airCube jest dostępny w dwóch wersjach. Obie oferują świetny zasięg i bardzo mocne anteny. airCube wspiera UNMS (Ubiquiti Network Management System), czyli dedykowane oprogramowanie Ubiquiti dla administratorów pozwalające na łatwe zarządzanie sieciami komputerowymi.

AirCube AC Dual-band oferuje 802.11ac i technologię 2×2 MIMO dla maksymalnej wydajności sprzętowej. Dla pasma 2.4 GHz zapewnia prędkość do 300 Mbps, natomiast dla pasma 5 GHz do 866,7 Mbps. Drugi model, airCube ISP pracuje w paśmie 2.4 GHz z prędkością do 300 Mbps. Działa w standardzie 802.11n.

 

Alternatywa dla AmpliFi

– Ubiquiti airCube jest rozsądną alternatywą dla droższego AmpliFi. Model zapewnia dobry zasięg, mocne anteny i naprawdę korzystną cenę. Wspiera UNMS, dzięki czemu jest interesującą propozycją dla operatorów sieci WiFi, którzy mogą go dostarczać klientom jako urządzenia końcowe – powiedział Adam Wawrzynek, specjalizujący się w rozwiązaniach Ubiquiti w firmie Senetic.

 

Oba modele oferują technologię przekazywania PoE z wejścia na wyjście w celu zasilania urządzeń CPE z napięciem 24V. Pozwala to na wykorzystywanie wspólnego zasilacza. Mogą pracować w temperaturze od -10 do 50 stopni Celsjusza. Zysk anteny dla 2.4 GHz to 4 dBi, natomiast dla 5 GHz to 5 dBi.

 

Minimalistyczny design, niewielka forma 

Dopełnieniem funkcjonalności airCube jest jego minimalistyczne wzornictwo, typowe dla urządzeń Ubiquiti. Rozwiązanie jest zamknięte w czarnej obudowie w formie sześciokąta. Jego prostota sprawia, że łatwo wpisuje się w każdą przestrzeń. Jej wymiary to 87,80×89,50×89,25 mm, natomiast waga – 280 g. Maksymalny pobór mocy wynosi 8,5 W.

 

  ACB-ISP ACB-AC
24V PoE Passthrough
Power Supply 24V PoE or 5V Micro USB (Not included) 24V PoE or 24V PSU (Included)
Wi-Fi Standards 802.11n 2×2 802.11ac 2×2
Ethernet Ports 4×10/100 Mbps 4xGigabit
Frequency 2.4 GHz 2.4/5 GHz Simultaneously
UMobile & UNMS Support

 

 

***

Senetic oferuje rozwiązania sieciowe, serwerowe i oprogramowanie dla klientów końcowych, korporacyjnych oraz indywidualnych, a także resellerów, integratorów, ISP oraz firm z branży IT. Senetic stawia na dynamiczny rozwój. Od 2009 roku nieustannie rozszerza obszar działania w branży IT. Oferując najlepsze na rynku oprogramowanie
i narzędzia do budowy infrastruktury sieciowej i serwerowej, koncentruje się na sprawdzonych, prestiżowych markach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − eight =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: