Connect
To Top

Apple spowalnia starsze wersje iPhone. Podobno dla naszego dobra

Cyklicznie wprowadzane kolejne wersje smartfonów sprawiają, że producenci muszą starać się zachęcić klientów do zakupu nowych modeli. Apple stosuje zasady, które nie są fair play. Przynajmniej tak wydaje się klientom. Sam producent twierdzi inaczej.

Starsze modele Apple iPhone zwalniają po premierze kolejnej generacji

W sieci możemy znaleźć coraz więcej informacji na temat obniżenia wydajności starszych wersji Apple iPhone. Co ciekawe, mowa nie tylko o iPhone 6S (od iOS 10.2.1) lecz także o w miarę świeżym iPhone 7 (od iOS 11.1). Przypuszczamy, że chodzi także o inne modele. Sprawdzono to np. na podstawie benchmarka Geekbench 4.

Producent twierdzi, że to dla naszego dobra. Czy aby napewno?

Dlaczego Apple zdecydował się na ograniczenia starszych modeli? Okazuje się, że chodzi o starzejące się baterie. Zmniejszona wydajność procesora sprawia, że podobno ogranicza się zapotrzebowanie na energię co skutkować może zwiększonym czasem pracy na baterii. Wyeliminowane mają być także błędy, które skutkują wyłączeniem smartfona.

Być może jest to prawda, jednak wydaje się nam, że prawda może być nieco inna. Ograniczenia wydajności mogą być spowodowane „przyspieszeniem” decyzji o zakupie najnowszej wersji iPhone’a. Co o tym sądzicie?

 

Źródło: Benchmark, macrumors.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + seven =

More in Apple - news

%d bloggers like this: