Connect
To Top

ART AM 90 Tania mysz dla okazjonalnych graczy

Na rynku znajdziemy wiele myszek przeznaczonych dla graczy. Dla niektórych kryterium wyboru stanowi cena urządzenia. Do naszej redakcji trafiła tania mysz przeznaczona dla miłośników gier komputerowych ART. AM-90. Czy wspomniany produkt jest w stanie zadowolić potencjalnego gracza? Odpowiedź na to pytanie postaramy się uzyskać podczas naszego testu.

ART AM 90 SPECYFIKACJA TECHNICZNA

Producent: ART
Symbol producenta: AM-90
Transmisja: Przewodowa
Technologia: Optyczna
Port: USB
Rozdzielczość: 800/1600/2000DPI
Wielkość: Duża
Kolor: Biały
Ilość przycisków: 6
Ilość rolek: 1
Przycisk pod rolką: Tak
Podświetlana rolka: Tak
Przycisk zmiany rozdzielczości: Tak
Antypoślizgowa powłoka: Nie
Inne cechy: Ciężka stabilna konstrukcja – idealna do gier
Inne cechy: Duża ergonomiczna mysz z gumowaną rolką
Inne cechy: Przewód w tekstylnym oplocie z filtrem i pozłacaną wtyczką
Kompatybilna z: Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7/8
Gwarancja: 24 miesiące
Znak bezpieczeństwa/zgodności: CE
Dopuszczenie do obrotu w RP: Tak
Kraj pochodzenia: Chiny

IMG_0264

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

Mysz dotarła do nas w kartonowym przeźroczystym pudełku. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zobaczyć sprzęt przed zakupem. Na opakowaniu znajdziemy podstawowe informacje dotyczące testowanej myszki. Wewnątrz kartonowego pudełka ulokowano produkt, instrukcję oraz kartę gwarancyjną. Zawartość pudełka jest podstawowa i powinna spełnić oczekiwania kupującego.

IMG_0265

WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA MYSZKI

Górę urządzenia pokrywa biała plastikowa pokrywa na której nie pozostają ślady użytkowania. U góry umieszczono, również napis „6 Buttons Gaming Mouse” który nie wydaje się być konieczny jednak nie przeszkadza w codziennym użytkowaniu. Mysz z lewej strony została wyposażona w gumową okleinę na której oparcie znajdzie nasz kciuk. Po prawej stronie zabrakło gumy, którą zastąpiono czarnym plastikiem. Na spodzie znajdziemy miejsce dla lasera, naklejki producenta oraz miejsce dla czterech ślizgaczy umieszczonych w rogach myszy. Urządzenie wyposażono w długi kabel (1,7 m), który przypomina wyglądem oplot (użyto czarno-niebieskiej plecionki). Przewód zakończony jest pozłacaną wtyczką USB. Mysz wyposażona została w sześć przycisków funkcyjnych. Oprócz podstawowych przycisków i rolki z lewej strony znajdziemy dwa tj.: dalej i wstecz, które ułatwiają przeglądanie stron internetowych. Sensor myszy pozwala na pracę w jednej z trzech możliwych poziomów czułości (800, 1600 oraz 2000 DPI), które zmieniamy poprzez naciśnięcie dedykowanego przycisku umieszczonego tuż za scrollem. Mysz nie posiada dołączonego oprogramowania.

IMG_0261

TESTY

Myszka była przez nas testowana w trzech tytułach: CS:GO, League of Legends oraz Starcraft 2. Jeżeli chodzi o gry dynamiczne ART AM 90 posiada zbyt mało poziomów czułości aby zaoferować komfortową rozgrywkę. Sprzęt oferuje podstawowe parametry, które nie pozwolą bardziej doświadczonym graczom ustawić odpowiednich opcji. Mysz poradziła sobie w League of Legends, jednak nieprogramowalne przyciski boczne nie pozwoliły nam na ich wykorzystanie podczas gry. Podczas pojedynków w Starcraft 2 zbyt mała czułość ograniczała możliwość kontroli mapy, co znacznie wpływało na odczucia z rozgrywki. ART AM 90 to dobry wybór dla graczy początkujących lub grających okazjonalnie.

test 1

test 2

PODSUMOWANIE

Produkt kosztuje niecałe 40 zł i jest wart polecenia jeżeli ktoś poszukuje taniej myszki do okazjonalnej rozgrywki. Codzienna praca z urządzeniem nie budzi zastrzeżeń. Jeśli poszukujecie myszki głównie ze względu na parametry techniczne ART. AM 90 nie będzie dla was dobrym wyborem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twelve + seventeen =

More in Klawiatury i myszki

 • Test setu dla graczy od firmy Modecom

  Każdy szanujący się gracz, w swoim arsenale powinien posiadać odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu na granie na najwyższym poziomie. Niestety, zazwyczaj...

  Karol Snopek6 listopada 2017
 • Logitech G213 Prodigy – klawiatura dla wymagających graczy

  Gracze poszukując sprzętu wymagają wysokiej jakości. Krótko mówiąc nie uznają kompromisów. Czy Logitech G213 Prodigy to klawiatura idealna dla fanów rozrywki...

  Daniel Laskowski9 czerwca 2017
 • Logitech G Pro – test myszy dla graczy

  Logitech G Pro jest następcą znanej w środowisku graczy myszki G100. Czy testowany przez nas model okaże się być godnym reprezentantem...

  Daniel Laskowski25 maja 2017
%d bloggers like this: