Connect
To Top

Art Wooler 3D – początki z drukiem trójwymiarowym

Za pomocą drukarek 3D możemy wydrukować sporo ciekawych rzeczy. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Niestety urządzenia tego typu nie należą do najtańszych. Przygodę z drukiem 3D może umożliwić nam tak zwane pióro drukujące Art Wooler 3D. Jest to taki zaczarowany ołówek. Czy jest to praktyczne urządzenie, czy raczej gadżet, który lepiej uznać za ciekawostkę? Sprawdźmy to!

Zawartość opakowania

Oprócz samego urządzenia, czyli Art Wooler 3D producent dostarcza nam ładowarkę oraz zestaw filamentów 3D. Co ciekawe ładowarka ma odłączany przewód dlatego też możemy używać pióra na zewnątrz, kiedy podepniemy je np. do powerbanka. To dobre rozwiązanie, które chwalimy.

Znajdziemy także kartę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi. Jak widać zestaw ten jest kompletny.

Art Wooler 3D w praktyce

Zacznijmy od wyglądu testowanego urządzenia. Nasze pióro wykonane jest z dosyć solidnego plastiku. Producent umieścił na nim mały ekran, który informuje o stanie pracy urządzenia – widzimy na nim między innymi temperaturę. Możemy ją zmieniać aby dostosować urządzenie do danego filamentu. Na Art Wooler 3D umieszczono także dwa przyciski do zmiany prędkości wysuwania się tworzywa sztucznego.

Urządzenie rozgrzewa filament nawet do 240 stopni Celsjusza. Czy korzystanie z pióra jest więc bezpieczne? Nie ma obaw. Urządzenie jest naprawdę dobrze przemyślane, dlatego raczej trudno o oparzenia. Co ciekawe, jeśli nie będziemy używali przez pewien czas pióra dysza przejdzie w tryb czuwania zmniejszając temperaturę do 40 stopni Celsjusza. Ważną informacją może być to, że powinniśmy dokładnie dobierać temperaturę do wybranego przez nas filamentu. W przypadku uszkodzenia pióra przez zły wybór Art Wooler 3D nie zostanie naprawiony w ramach gwarancji. Warto również wiedzieć, że opary mogą być szkodliwe, dlatego należy bardzo dobrze przewietrzyć pomieszczenie w którym będziemy pracowali.

Zaczarowany ołówek, który wymaga dużo cierpliwości

Drukowanie za pomocą pióra Art. Wooler 3D nie należy do najłatwiejszych. Urządzenie wymaga od nas bardzo dużo cierpliwości i wprawy. Do zaprojektowania czegoś ciekawego potrzeba wyobraźni. Projekty z drukarki 3D można pobrać z sieci, natomiast pióro nie oferuje czegoś takiego.

W przypadku zmiany koloru również musimy uzbroić się w cierpliwość ponieważ pozostałości z poprzedniego filamentu łączą się z nowym tworząc całkiem inny kolor. Należy tez posiadać wręcz hirurgiczną precyzję gdyż każde drgnięcie ręki (dysza ma średnicę 0,6 mm)sprawia, że projekt nie będzie już tak dokładny jak zakładaliśmy. Najlepiej tworzyć poszczególne elementy na płaskich powierzchniach, aby później połączyć je w całość. Podsumowując – musimy posiadać bardzo dużo cierpliwości oraz mieć sporo wyobraźni aby za pomocą Art Wooler 3D powstało coś ładnego.

Podsumowanie

Pióro do druku 3D należy traktować raczej jako gadżet aniżeli narzędzie do tworzenia profesjonalnych projektów. Ewentualnie można go używać jako sprzęt do poprawy uszkodzonych druków z drukarki 3D. Nie należy oczekiwać od tego pióra bardzo zaawansowanych projektów, aczkolwiek do prostych prac nadaje się w stu procentach. Wystarczy sprawdzić gotowe projekty znalezione w sieci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − 2 =

More in Gadżety

%d bloggers like this: