Connect
To Top

Blitz Twister Cup 2019!

eSportowe mistrzostwa w World of Tanks Blitz na smartfonach i tabletach, 100 000 USD (ok. 394 000 PLN) w puli!

Już 9 listopada w Mińsku odbędzie się Blitz Twister Cup 2019 czyli oficjalne mistrzostwa eSportowe w grze World of Tanks Blitz. Sześć najlepszych drużyn z całego świata powalczy o tytuł oraz pulę nagród w wysokości 100 000 USD. Warto podkreślić, że mamy tu do czynienia z nowatorskim podejściem do eSportu, gdyż turniej rozgrywany będzie wyłącznie na urządzeniach mobilnych – smartfonach i tabletach zamiast tradycyjnych komputerów czy konsol.

Do mistrzostw zakwalifikowały się najlepsze drużyny z poszczególnych regionów:

  • [EG-] END GAME z Europy,
  • [RGN] REIGN z Ameryki Północnej,
  • [7STAR] 7STAR z Wspólnoty Niepodległych Państw,
  • [FEAST] ULTIMATE FEAST z Azji,
  • [-WOT-]TEAM WOMBATS Z Chin…

oraz zwycięzcy turnieju o dziką kartę – [MERCY] RBmk-Energy ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Drużyny będą podzielone na dwie grupy po 3 zespoły. W pierwszej fazie rywalizacja będzie każdy z każdym w formacie do 5 bitew, a zwycięzcy obu grup zmierza się w wielkim finale w rozgrywce najlepsi w 7 meczach.

Zwycięzcy wrócą do domu z tytułem mistrzów świata World of Tanks Blitz oraz kwotą 50 000 USD, drugie miejsce to 20 000 USD, a drużyny zajmujące miejsca drugie i trzecie w grupach odpowiednio po 10 000 USD oraz 5 000 USD.

Blitz Twister Cup 2019 odbędzie się w Mińsku (Białoruś), mieście powstania World of Tanks Blitz. Każdy mecz będzie streamowany na żywo za pośrednictwem oficjalnego kanału gry na Youtube (https://www.youtube.com/channel/UC9lE09jxmMgMoG13WrNHPmA) z dedykowanym, eksperckim komentarzem. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest Gorilla Energy, a partnerem specjalnym Xiaomi.

„Jesteśmy wdzięczni naszej społeczności, która aktywnie interesuje się Twister Cup i pomoga z roku na rok rozwijać te mistrzostwa. Chcemy wzmocnić scenę World of Tanks Blitz nowym, energetycznym utworem w klimacie gry, który oddaje ducha rywalizacji naszych graczy,” mówi Daria Klimchuk, lider zespołu eSportowego w Wargaming Mobile.

Zobacz spot promujący wydarzenie -> https://www.youtube.com/watch?v=maOWmBv3_0Q&feature=youtu.be

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: