Connect
To Top

Całkowicie zdalna kontrola sieci bezprzewodowej dzięki nowej platformie Nuclias Connect od D-Linka

D-Link udostępnił Nuclias Connect, bezpłatną platformę do zdalnego zarządzania siecią. Nuclias Connect wspiera firmy sektora MŚP, korporacje oraz dostawców usług w lepszym zarządzaniu sieciami w erze chmury.

Po raz pierwszy Nuclias Connect został zaprezentowany publicznie na tegorocznym Mobile World Congress. To platforma umożliwiająca zdalne konfigurowanie, automatyczne zarządzanie oraz monitorowanie sieci z dowolnej lokalizacji z dostępem do Internetu. Obecnie rozwiązanie dedykowane jest dla punktów dostępowych z serii DAP, zarówno dla nowych jak i obecnych użytkowników. Dzięki wdrożeniu Nuclias Connect użytkownicy tacy jak firmy sektora MŚP zyskują dodatkową funkcjonalność umożliwiającą świadczenie nowych i lepszych usług.

Odpowiednia infrastruktura IT ze sprawnie działającą siecią ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu operacyjnego. Nuclias Connect udostępnia usługodawcom i firmom z sektora MŚP całkowicie zdalną kontrolę nad sieciami WiFi. To zasługa niezawodnego i konfigurowalnego systemu zarządzania, który łatwo zintegrować z firmową infrastrukturą IT poprzez punkty dostępowe D-Linka, a w niedalekiej przyszłości także przez przełączniki.

Pojedynczy interfejs Nuclias Connect ułatwia zarządzanie wieloma lokalizacjami i to bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów wynikających z subskrypcji. Platformę można uruchomić lokalnie na serwerze klienta lub w prywatnej chmurze zyskując możliwość całkowicie zdalnej konfiguracji oraz zarządzania wszystkimi punktami dostępowymi, a w przyszłości również przełącznikami z dowolnej lokalizacji.

Oprogramowanie Nuclias Connect jest bezpłatnie dostępne do pobrania na stronie D-Linka. Platforma Nuclias Connect to rozwiązanie zarówno dla mniejszych jak i bardzo rozbudowanych sieci, które umożliwia zarządzanie do 1000 punktów dostępowych. Dzięki temu z łatwością można monitorować sieć w czasie rzeczywistym, otrzymywać powiadomienia i raporty, jak również dokonywać bieżących modyfikacji i optymalizacji jej działania. To bezpłatne rozwiązanie, z możliwością wdrożenia bezpośrednio na sprzęcie klienta, lub w prywatnej chmurze.

Wkrótce użytkownicy będą mogli również korzystać z dedykowanego kontrolera sprzętowego DNC-100. Nieduże urządzenie sieciowe zapewnia nieprzerwany dostęp do platformy Nuclias Connect, dzięki preinstalowanym usługom zarządzania, oszczędzając tym samym zasoby na lokalnym serwerze.

Rozwiązanie Nuclias Connect to łatwy i intuicyjny interfejs graficzny, dostępny z poziomu przeglądarki internetowej, jak również bezpłatne aplikacje mobilne dla systemów iOS i Android, oferujące szybkie wykrywanie, konfigurację oraz monitorowanie punktów dostępowych.

More in Aktualności

%d bloggers like this: