Connect
To Top

Chcesz wiedzieć co robi Twój pies gdy Cię nie ma w domu?

Wiele razy zastanawiasz się co robi Twój pies gdy nie ma Cię w domu? Teraz możesz to sprawdzić, nawet więcej – możesz z psem „porozmawiać” jakkolwiek to brzmi. Zapraszamy na test kamery Chuango IP116.

Chuango IP116 – kamera, która będzie monitorować Twój dom

Wiele razy zastanawiasz się co robi Twój pies gdy nie ma Cię w domu? Teraz możesz to sprawdzić, nawet więcej – możesz z psem „porozmawiać” jakkolwiek to brzmi. Zapraszamy na test kamery Chuango IP116.

Firma Chuango specjalizuje się w bezprzewodowych technologiach dla inteligentnych domów – począwszy od łatwych w montażu systemach alarmowych a kończąc na systemach zarządzania energią i monitorowaniem stanu zdrowia. W ostatnich dniach mieliśmy okazję testować inteligentną kamerę IP116, która „skraca odległości” pomiędzy nami a domem (oczywiście wtedy gdy nas nie ma) i wiemy co się dzieje.

Kamera posiada pole widzenia 95° i pozwala na zapis nagrań w rozdzielczości 720p. Wszystko to co się dzieje w polu widzenia kamery możesz obserwować za pomocą aplikacji mobilnej dostępnej na urządzenia z systemem Android i IOS.

Największą zaletą według nas jest technologia bez kabli i bardzo prosta obsługa. Wystarczy pobrać aplikację, włączyć kamerę i po pomyślnym parowaniu już możemy obserwować otoczenie! Jak podaje producent „wysokiej jakości sensor obrazu CMOS zapewnia płynne i ostre nagrania. Szeroki kąt widzenia 95° odpowiada polu widzenia dwóch standardowych kamer połączonych w jeden system. 5-megapikselowy obiektyw oraz możliwość zapisywania nagrań w rozdzielczości HD 720p oferuje krystaliczną jakość obrazu, a dwukierunkowa komunikacja głosowa ułatwia kontakt z dziećmi, bez względu na odległość i czas. Sprawdzimy czy tak jest naprawdę.

 

Zawartość opakowania

Kamera dociera do nas w eleganckim kartoniku z okienkiem. Sama kamera natomiast jest w plastikowej wytłaczance, która zapobiega przemieszczaniu się kamery. Zestaw standardowo zawiera najpotrzebniejsze rzeczy czyli: kamerę, zasilacz, elementy montażowe, uchwyt montażowy oraz dokumenty. Urządzenie prezentuje się całkiem estetycznie – wykonane jest z białego plastiku, z elementami w czarnym połysku. Ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowa stopka do montażu np. na ścianie, dzięki której nie musimy montować całej kamery a sam uchwyt. Wtedy łatwo możemy odpiąć kamerę i ją postawić. Dodatkowo kamera posiada gumowe zakończenie nóżki, która utrzymuje kamerę w stabilnej pozycji. Kamerka posiada wbudowany slot kart MicroSD (max. 32GB).

 

Kamera w praktyce

Sprawdziliśmy jak kamera sprawdza się w praktyce podglądając psa podczas naszej nieobecności. Zastanawialiśmy się co robi nasz pies, gdy codziennie 8 godzin zostawiamy go w mieszkaniu. Możliwość podglądu zdalnego była rewelacją. A dodatkowa możliwość mówienia do psa może się wydawać zabawna jednak stwierdziliśmy, że można psa tylko zestresować jeśli nas usłyszy a nie zobaczy.

Kamera posiada możliwość zrobienia zdjęcia z sytuacji która dzieje się przed obiektywem. Nie są to zdjęcia w jakości Full HD jednak uważamy, że są wystarczające do tego aby zapisać sobie ważny moment (szczególnie przydatny w przypadku włamania do mieszkania).

 

Jakość wideo według nas jest wystarczająca i nas zadowala.

Podsumowanie

A więc co robi nasz pies? Bawi się i czeka na nasz powrót z pracy! 😉 A jak nasze wrażenia z użytkowania kamery? Bardzo pozytywne. Urządzenie zasługuje na miano inteligentnego nie tylko przez możliwość zdalnego podglądu ale również poprzez funkcje dodane takie jak możliwość dwukierunkowej rozmowy czy zapisu nagrania na karcie SD. Dużym plusem jest bardzo prosta w obsłudze aplikacja. Koszt takiej kamery to ok 450 zł, nie jest to mało. Jednak jeśli chcemy mieć tak inteligentny i wielofunkcyjny sprzęt musimy się liczyć z kosztami 🙂

Od nas leci ocena na piątkę oraz nagroda, bo kamera jest naprawdę warta uwagi!

1 Comment

  1. Pingback: Chuango | Kamera IP116 przetestowana przez portal TechOn.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + nineteen =

More in Audio Foto Wideo

%d bloggers like this: