Connect
To Top

ClearOne ze wzrostem w dochodach rynku AV według raportu Frost & Sullivan

ClearOne, jak wynika z analiz, niezmiennie utrzymuje równowagę pomiędzy konkurencyjną ceną a najwyższej jakości technologią.

Firma ClearOne, globalny lider w zakresie dostarczania rozwiązań do komunikacji głosowej i wizualnej, w 2015 roku odnotowała w skali globalnej aż 55,8% udziału w dochodach rynku rozwiązań systemów audio, a w 2014 – 51,5 %. Informację podała niezależna firma konsultingowa Frost & Sullivan.

ClearOne wzmocnił swoją pozycję dostawcy rozwiązań audio i wideokonferencyjnych. Przewagę w tym segmencie rynku firma zawdzięcza kompleksowemu portfolio. W jego skład wchodzą systemy mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych, profesjonalne matryce dźwiękowe, wideokonferencje. To również zasługa wyjątkowej jakości produktów, zorientowaniu na innowacyjność oraz rozwiniętej sieci partnerskiej. Tak wynika z ostatniego raportu Frost & Sullivan – Growing Collaborative Business Culture Drives Demand for Audio Conferencing Endpoints, opublikowanego w grudniu 2016 roku na podstawie danych z roku 2015.

„W miarę jak rozszerza się współpraca w miejscach pracy, wdrażanie efektywnych rozwiązań komunikacji audiowizualnej staje się kluczowe dla prowadzenia biznesu” – powiedziała CEO firmy ClearOne, Zee Hakimoglu. Dodała również, że ClearOne stale rozwija swoją linię produktów i tym samym poszerza ich rynek odbiorców. „Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu zróżnicowanych rozwiązań do audio i wideokonferencji, które mogą zostać z łatwością dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika i każdego rodzaju pomieszczenia.”

Na potwierdzenie tego, Allan Saayed, Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej z Frost & Sullivan przytoczył fakt wprowadzenia przez ClearOne na rynek nowej platformy audio Converge Pro 2 i mikrofonu panelowego Beamforming 2. Są to konkurencyjne cenowo, skalowalne produkty, spełniające wymagania każdej sali konferencyjnej.

Raporty Frost & Sullivan

Analiza globalnego rynku urządzeń do audiokonferencji to część programu obejmującego badania rozwoju usług związanych z organizacją konferencji i komunikacją. Inne raporty przygotowane przez firmę Frost & Sullivan dotyczyły m.in. rynku usług i urządzeń do konferencji w USA, globalnego rynku rozwiązań wideokonferencyjnych oraz usług internetowych. Wszystkie analizy wnikliwie opisują możliwości, jakie stwarza rynek oraz trendy branżowe. Informacje pozyskano dzięki wywiadom z przedstawicielami branży.

 

O KONTEL

Firma KONTEL jest jednym z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych. Aktualnie portfolio dystrybutora tworzy prawie 30 renomowanych marek, między innymi Plantronics, ClearOne, Konftel, Polycom, Yealink czy Ascom. W ofercie znalazły się także systemy fax-serwerowe, bezprzewodowe słuchawki Bluetooth do różnorodnych zastosowań oraz akcesoria dla graczy. Firma KONTEL to także laureat prestiżowych wyróżnień w branży IT, między innymi Emerging Markets Distributor of the Year 2015, przyznanego przez firmę Plantronics. Więcej na www.kontel.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 4 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: