Connect
To Top

Czego oczekują klienci biznesowi od sprzętu IT?

Ochrona danych, niezawodność sieci i wzmocniona konstrukcja – to elementy, na które zwracają uwagę klienci przy zakupie urządzeń mobilnych dla pracowników. Jednocześnie większość z nich nie rozumie stosowanych przez producentów oznaczeń, takich jak stopień ochrony IP czy certyfikat MIL-STD-810 – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Panasonic.

Ochrona danych, niezawodność sieci i wzmocniona konstrukcja – to elementy, na które zwracają uwagę klienci przy zakupie urządzeń mobilnych dla pracowników. Jednocześnie większość z nich nie rozumie stosowanych przez producentów oznaczeń, takich jak stopień ochrony IP czy certyfikat MIL-STD-810 – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Panasonic.

Ankietowani (osoby odpowiedzialne za zakup sprzętu IT  w firmach) zostali zapytani o to, jak ważne jest dla nich wzmocnienie lub zabezpieczanie poszczególnych elementów urządzenia. Na pierwszym miejscu kupujący wskazali bezpieczeństwo danych (94 proc.). Na drugim znalazła się łączność z siecią (wskazanie 92 proc. osób), zaś na trzecim konstrukcja urządzenia.

– Wymagania klientów biznesowych są coraz większe. Wzmocniona konstrukcja urządzenia to za mało, by mogło ono sprawdzić się w wymagającym środowisku pracy, szczególnie podczas pracy w terenie. Dlatego kupujący coraz większą wagę przywiązują do wyposażenia sprzętu dostosowanego do potrzeb pracowników, np. żywotności baterii czy możliwości komunikacyjnych urządzenia – mówi Jan Kaempfer, General Manager of Marketing for Panasonic Computer Product Solutions.

Dla 88 proc. ankietowanych wytrzymała konstrukcja to bardzo lub dość ważny czynnik przy wyborze tabletów lub notebooków dla pracowników. Okazuje się jednak, że kupujący są błędnie przekonani, iż istnieje ujednolicona norma pozwalająca określić urządzenie jako „wzmocnione”. Większość z nich nie zna też parametrów określających rodzaj i stopień wzmocnienia urządzeń. Niespełna połowa klientów spotkała się z oznaczeniem „IP”, ale tylko 1/3 ankietowanych rozumie, co oznaczają poszczególne cyfry w kodzie, np. IP65.

Podobnie jest z certyfikatem Military Standard 810G. Ponad 35 proc. respondentów błędnie sądzi, że dotyczy on żywotności baterii. Tymczasem MIL-STD-810 to seria testów laboratoryjnych zaprojektowanych przez amerykańską armię mających na celu sprawdzenie działania urządzeń w różnych warunkach środowiskowych, w których mają być one później wykorzystywane. Na potrzeby komercyjne urządzenia najczęściej testowane są pod kątem wstrząsów i upadków, odporności na kurz, wodę oraz skrajne temperatury.

Pomimo rosnących oczekiwań wobec sprzętu 20 proc. klientów nie testuje urządzeń przed ich zakupem.

– Rośnie liczba producentów sprzętu IT, którzy do swojej oferty dołączają rozwiązania określone jako wzmocnione. Jednak klienci powinni być ostrożni. Istnieje wiele standardów i klasyfikacji, które nie zawsze są zrozumiałe lub nieprzystające do potrzeb pracowników mobilnych. Tymczasem wybór nieodpowiedniego sprzętu IT to bardzo kosztowna pomyłka dla firmy. Dlatego przed zakupem warto sprawdzić, jakie testy przeszło dane urządzenie, a ostatecznie najlepiej i tak przetestować je samemu – w takich warunkach, w jakich ma być później wykorzystywane – radzi Jan Kaempfer.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie 250 osób z Wielkiej Brytanii zajmujących się zakupem urządzeń dla pracowników mobilnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two × two =

More in Aktualności

 • Premiery rozwiązań BenQ na targach ISE 2019

  Projektory laserowe BlueCore, wielkoformatowe ekrany interaktywne, ekrany bar-type („długie i wąskie”) oraz oprogramowanie do tworzenia inteligentnych rozwiązań informacyjno-reklamowych, a także InstaShow...

  INDALO22 stycznia 2019
 • Asustor: najszybszy NAS dla 4 nośników

  Wydajny procesor Intel Core (dwurdzeniowy i3 lub czterordzeniowy i5, w zależności od wersji), do 16 GB pamięci RAM oraz cztery sloty...

  Informacja prasowa22 stycznia 2019
 • Bezpieczne Dziecko w sieci

  4 rady od LINKSYS dla rodziców o zachowaniu bezpieczeństwa w sieci W kilku województwach rozpoczęły się już ferie, niektórzy ten czas...

  PZ22 stycznia 2019
%d bloggers like this: