Connect
To Top

Czy podawanie swoich prywatnych danych w mediach społecznościowych naprawdę jest konieczne? Senat USA chce prawnie powstrzymać te złe praktyki.


Projekt otrzymał dotąd wsparcie od takich firm technologicznych, jak Microsoft, Mozilla i Common Sense.
Amerykańskich ustawodawców szczególnie zbulwersował fakt, że na przykład, aby korzystać z komunikatora Facebook Messenger – użytkownicy, niezależnie od wieku, proszeni są o zgodę na dostęp aplikacji do ich terminarza i dotyka to także osób poniżej 13 roku życia.

Cel wprowadzenia nowych regulacji prawnych jest jasny: zastosować nieco transparentności do sfery, która ciągle pozostaje bardzo nieprzejrzysta i zagwarantować, że konsumenci będą mogli dokonywać bardziej świadomych wyborów dotyczących tego, jak i kiedy udostępniać swoje dane osobowe” -mówi przedstawiciel Bitdefender. (https://bitdefender.pl )

Ustawa zaproponowana przez amerykańskich senatorów, ukróciłaby niemoralne metody gromadzenia danych przez duże platformy internetowe, zakazując „oszukańczych praktyk”, które manipulując użytkownikami i skłaniają ich do ujawniania danych osobowych lub prowadzą do całkowitej utraty prywatności .
Duże platformy internetowe będą musiały być bardziej przejrzyste w zakresie wszystkich strategii dotyczących klientów. Projekt otrzymał dotąd wsparcie od takich firm technologicznych, jak Microsoft, Mozilla i Common Sense.

„Każda polityka prywatności, dotycząca wyrażania zgody [m.in. na przetwarzanie danych osobowych – red.], jest osłabiona przez obecność «ciemnych wzorców»” – powiedział senator Fischer. „Stosowane manipulacyjne interfejsy użytkownika celowo ograniczają zrozumienie przekazu i podważają sens wyboru dokonanego przez konsumenta”.

W przygotowaniu są jeszcze trzy projekty ustaw, które mają się koncentrować na przejrzystości informacji i sposobie, w jaki firmy zarabiają miliardy na danych swoich klientów.
Odpowiedzialność za wdrożenie ustawy spadłaby na Federalną Komisję Handlu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − ten =

More in Internet - news

 • Atak ransomware na Pitney Bowes dotyka firmy na całym świecie

  Globalna usługa wysyłkowa i pocztowa Pitney Bowes padła ofiarą ataku ransomware, który zaszyfrował dane w systemach komputerowych i zakłócił dostęp klientów...

  Marken Systemy Antywirusowe17 października 2019
 • Domena .EU staje się globalną

  Od 19 października br. obywatele UE mieszkający poza granicami wspólnoty będą mogli rejestrować adres internetowy w domenie .EU. Wcześniej taką możliwość...

  PR Solutions15 października 2019
 • „Psycho” dokonał napadu na kryptowalutę

  Domniemany haker pojawił się w amerykańskim sądzie federalnym, aby odpowiedzieć na zarzuty związane z kradzieżą co najmniej 1,4 mln USD kryptowaluty...

  Marken Systemy Antywirusowe15 października 2019
%d bloggers like this: