Connect
To Top

Do czego przydaje się LTE w komórce?

Na przestrzeni lat smartfon stał się urządzeniem pierwszej potrzeby. Równie istotny w życiu przeciętnego człowieka jest również Internet. Warto połączyć jedno z drugim i nabyć komórkę współpracującą ze standardem LTE.

Era rewolucji elektronicznej

Ostatnie dekady są pod wieloma względami wyjątkowe i obfitują w wydarzenia istotne dla całej historii ludzkości czy też dokonań cywilizacji. Czas ten jest również z pewnością przełomowy dla całej elektroniki oraz dziedzin pokrewnych. Cyfryzacja czy różnego rodzaju unowocześnienia dotknęły właściwie wszystkich przedmiotów codziennego użytku, powstało również wiele zupełnie nowych, bez których nie wyobrażamy już sobie zwykłego funkcjonowania. Przenośne komputery lub tablety to często podstawa do pracy czy nauki, podobnie zresztą jak smartfony.

Mało tego – z racji swoich rozmiarów oraz funkcjonalności telefony komórkowe są obecnie najbardziej osobistym przedmiotem każdego z nas. W pamięci tego urządzenia znajdują się istotne dane kontaktowe naszych bliskich, zdjęcia, filmy czy ulubiona muzyka, a dzięki dostępowi do Internetu za pomocą komórki zamawiasz taksówkę albo obiad, a nawet obsługujesz swoje konto bankowe.

Żadną tajemnicą nie jest fakt, że to właśnie Internet ma ogromny wpływ na dzisiejszą rzeczywistość. Choć jej historia liczy sobie zaledwie nieco ponad 50 lat, sieć rozwijała się – i wciąż się rozwija – bardzo szybko. Dzięki temu dziś, posiadając tak funkcjonalny i uniwersalny telefon, jak Samsung Galaxy J3, w dowolnym momencie możesz korzystać z zasobów sieci.

 

LTE i Samsung Galaxy J3

Internet w komórce to podstawa i raczej nikt nie będzie z tą tezą się spierał. Kwestią dyskusyjną mogłoby być natomiast to, jaki format transmisji danych jest najlepszy. Mogłoby, gdyż odpowiedź na to pytanie jest prosta – chodzi oczywiście o LTE, czyli Long Term Evolution. Standard ten zastąpił systemy trzeciej generacji, które dosyć długo uchodziły za najlepsze. Jednak wraz ze wzrostem potrzeb użytkowników oraz coraz lepszym wyposażeniem telefonów komórkowych łącze tego rodzaju przestało być wystarczające.

LTE charakteryzuje się o wiele większą przepustowością i prędkością, która w warunkach testowych dochodzi nawet do 150 Mb/s. Ponadto nie wykazuje dużej wrażliwości na zakłócenia, co z kolei przekłada się na wysoką stabilność sygnału. Praktycznie bez znaczenia pozostają też ewentualne opóźnienia, zwykle nie przekraczają kilku milisekund. LTE jest więc formatem transmisji danych GSM o wysokiej prędkości i stabilności, co ma niebagatelny wpływ na komfort obsługi sieci. Warto również pamiętać, że duże znaczenie dla działania Internetu LTE ma posiadany model telefonu. Niektóre smartfony z niższej półki nie radzą sobie zbyt dobrze z tą technologią, co przy dłuższym użytkowaniu może być powodem sporej irytacji. Samsung Galaxy J3 to jednak telefon, który współpracuje z LTE po prostu wzorowo.

Na koniec warto sobie odpowiedzieć, na co w praktyce pozwala LTE w Galaxy J3. Otóż możliwości jego wykorzystania jest wiele, dlatego też wskazanych zostanie zaledwie kilka najpopularniejszych przykładów. Wysokiej jakości ekran pozwala na wygodne oglądanie filmów i wideo online w HD – bez konieczności oczekiwania na zbuforowanie materiału. Żadnym kłopotem nie będą wideokonferencje czy pobieranie dużych aktualizacji systemu bądź programów. Błyskawicznie odtworzysz muzykę na YouTube, możesz także grać ze znajomymi online.

Samsung Galaxy J3 to idealny telefon dla świadomych użytkowników, którzy cenią sobie stały dostęp do Internetu. A to przecież właśnie globalna sieć sprawia, że cały świat znajduje się w zasięgu ręki.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 5 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: