Connect
To Top

Dysk twardy o pojemności 14 TB przedstawiony przez HGST

HGST, marka należąca do Western Digital zaprezentowała dysk Ultrastar HS14. Jest to model oferujący aż 14 TB miejsca na dane!

HGST Ultrastar HS14 – miejsca nie powinno zabraknąć

Rozmiary plików stale się zwiększają. W takim przypadku potrzebna jest coraz większa liczba miejsca na ich przechowywanie. HGST należąca do WD zaprezentowała dysk twardy o pojemności 14 TB. Jest to model skierowany głównie do zastosowań profesjonalnych, aczkolwiek nikt nie powiedział, że nie można go stosować w domu. Ultrastar HS14 posiada ciekawe parametry, które zaciekawią przede wszystkim centra danych.

 

14 TB na dane

Wspomniane wcześniej parametry to przede wszystkim transfery 223/233 MiB/s. Możemy posiadać wersję z interfejsem SATA 6 Gb/s lub SAS 12 Gb/s. Bufor zarówno w pierwszym przypadku jak i w drugiem wynosi 512 MB. HGST Ultrastar HS14 wykorzystuje talerze magnetyczne, które korzystają z drugiej generacji technologii SMR (Shingled Magnetic Recording). Wnętrze tego modelu zostało wypełnione helem. Chodzi o czwartą generację technologii HelioSeal. Western Digital chwali się, że Ultrastar HS14 pobiera o 60% mniej prądu w przeliczeniu na TB niż dysk o pojemności 8 TB.

 

HDD nadal w użyciu

Jak widać w specyfikacji model ten wykorzystuje tradycyjne, talerzowe rozwiązanie. Dopóki technologia SSD nie stanieje do akceptowalnej wartości i nie zwiększy pojemności firmy nadal będą chętnie kupowały dyski twarde. Cena Ultrastar HS14 nie została jeszcze podana.

 

Źródło: Benchmark.pl, HGST

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × three =

More in Pamięci masowe - news

%d bloggers like this: