Connect
To Top

Dysk zamiast płyty CD – rzut oka na Icy Dock MB411SPO-1B

Wraz z wciąż malejącymi cenami dysków SSD staną się one bardziej dostępne dla „przeciętnego zjadacza chleba”. Tworzy to idealną okazję, aby przyspieszyć swój stary laptop kosztem napędu na płyty CD/DVD. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie większość programów, gier lub filmów możemy pobrać cyfrowo, wskutek czego płyty stają się zbędnymi nośnikami. Konieczny wówczas będzie odpowiedni adapter, którego przykładem może być Icy Dock MB411SPO-1B.

Trochę informacji o adapterze MB411SPO-1B

Stację dokującą zaprojektowano tak, aby pasowała do kieszeni na napęd optyczny o wysokości 12,7 mm. Mieści w sobie jeden 2,5-calowy dysk HDD/SSD SATA/SAS i obsługuje prędkość transferu do 6 Gb/s.

Taca EZ Slide Micro obsługuje funkcję wymiany na gorąco, dzięki której możemy wyciągać i wkładać nośnik bez narzędzi i konfiguracji. Dodatkowo metalowe ramki chronią dysk i umożliwiają bezpieczny montaż. Z przodu umieszczono diodę LED, która ma za zadanie informować o stanie pracy napędu.

Dzięki technologii Active Power dysk jest zasilany tylko wtedy, gdy znajduje się wewnątrz obudowy. Icy Dock MB411SPO-1B jest zasilany za pomocą 13-pinowego kabla SATA slimline. Producent pomyślał również o odpowiednim umieszczeniu otworów wentylacyjnych, które pomagają dyskowi „oddychać”.

Wrażenia

Pierwsze, co rzuca się w oczy czy może bardziej „w dotyk” to solidne, metalowe wykonanie. Porównując do tanich adapterów dostępnych na Allegro, gdzie całość jest zbudowana z wątpliwej jakości plastiku, tutaj mamy do czynienia z naprawdę wysoką jakością. Nie musimy się zatem martwić o to, że któraś część przypadkowo się odłamie i doprowadzi do uszkodzenia czy to laptopa, czy samego dysku.

Zatem jeśli szukacie produktu o wysokiej jakości, który będzie Wam służył latami, zdecydowanie warto przyjrzeć się adapterowi Icy Dock MB411SPO-1B.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + 20 =

More in Artykuły

%d bloggers like this: