Connect
To Top

Epson EH-TW5350. Test projektora do kina domowego.

Sprawdziliśmy Epson EH-TW5350, który przez producenta chwalony jest jako projektor do kina domowego. Czy sprzęt okaże się być naprawdę dobrą propozycją dla osób, które chcą zbudować swoje prywatne kino? Czas się o tym przekonać.

Zawartość opakowania

Projektor dotarł do nas w solidnym opakowaniu. Epson EH-TW5350 został dokładnie zapakowany, aby uniknąć przypadkowych uszkodzeń podczas transportu. Oprócz bohatera testu otrzymujemy również przewód do podłączenia urządzenia do gniazdka. Jest tam także zestaw instrukcji obsługi oraz przewód D-Sub. Nie zabrakło również pilota.

Projektor, który prezentujemy wyposażony jest w technologię 3D. Niestety producent nie zdecydował się na dołączenie do zestawu okularów. Szkoda, ponieważ korzysta on z wersji migawkowej ELPGS03, która to do najtańszych nie należy (około 300 zł za parę).

Wygląd projektora Epson EH-TW5350

Projektanci tego sprzętu naprawdę się postarali. Projektor jest ładny, posiada liczne przetłoczenia na obudowie i co najważniejsze, jest dobrze wykonany. Przeważa tu błyszcząca biel. O ile można tak powiedzieć o takim sprzęcie, to EH-TW5350 posiada w miarę kompaktowe rozmiary. Wynoszą 297 x 245 x 114 mm. Waga produktu to 3,1 kg.

Na froncie znajduje się najważniejsza część czyli obiektyw wokół którego umieszczono złoty pierścień. Wygląda to naprawdę dobrze. Możemy go manualnie zamykać i otwierać w celu uniknięcia zakurzenia. Tuż obok niego umieszczono otwór wentylacyjny. Za nim producent zdecydował się umieścić wentylator dosyć sporych rozmiarów. Otwory wentylacyjne znajdują się również na bocznych ściankach projektora.

Na wierzchniej części znajdziemy dziesięć fizycznych przycisków, których możemy używać w przypadku awarii pilota.

Jakie złącza zastosowano w Epson EH-TW5350? Przede wszystkim 2 x HDMI, D-Sub, audio cinch, stereo mini-Jack, złącze kompozytowe, 2 x USB. Co ciekawe, projektor wyposażono w kartę Wi-Fi. Dzięki temu sprzęt posiada możliwość obsługi Miracast. Transmiter do obsługi okularów 3D został wbudowany w sprzęt.

Testy praktyczne

Czas sprawdzić jak radzi sobie projektor w testach praktycznych. Zacznijmy od tego, że przy maksymalnym przybliżeniu jasność lampy wyniosła 770 lumenów w trybie ECO i 1200 w trybie normalnym. Trzeba przyznać, że początek brzmi naprawdę dobrze. Na obszarze 3,78 x 2,12 m udało się nam uzyskać obraz o przekątnej 171” co jest fantastycznym wynikiem. Co ważne, zachowujemy wtedy dobrą jakość. Oczywiście mówimy o pracy w trybie normalnym.

Co z jakością optyki? Tu również należy pochwalić projektor. Co prawda niewielkie łuki są delikatnie zauważalne, jednak w żadnym wypadku nie przeszkadzają w codziennym użytkowaniu sprzętu. Projektor posiada naprawdę świetną ostrość obrazu co jest kolejnym jego plusem.

Jak wygląda odwzorowanie kolorów? Producent umożliwia nam wybranie spośród pięciu trybów koloru. Znajdziemy w ustawieniach takie jak: Dynamiczny, JasneKino, Naturalny, Kino, Dynamiczny obraz 3D, Kino 3D. Sprawdźmy Naturalny, ponieważ powinien on być najbardziej zbliżony do profesjonalnego. Obraz wygląda dobrze. Mamy jednak uwagi do nasycenia zieleni, która wydaje się być tak jakby… mdła. Całe szczęście, obraz nie generuje przekłamań, jednak co do jakości poszczególnych kolorów można mieć zastrzeżenia. To zapewne przez niską gammę. Dynamika wypada bardzo dobrze. Projektor wyposażono w przetwornik 120Hz. Mamy więc redukcję rozmycia przy szybkim obrazie co trzeba uznać za dużą zaletę.

Epson EH-TW5350 oferuje obsługę nie tylko za pomocą pilota, który jest naprawdę wygodny. Możemy również pobrać aplikację na naszego smartfona i obsługiwać oprogramowanie. Oprogramowanie umożliwia także wysyłanie do projektora np. zdjęć za pomocą Wi-Fi lub złącza MHL.

Podsumowanie

Bohater testu kosztuje obecnie około 3000 zł. Co otrzymujemy za tą cenę? Przede wszystkim w pełni multimedialny projektor oferujący całkiem dobrą jakość obrazu. Co ciekawe, jeśli jesteście fanami gier to Epson EH-TW5350 przypadnie Wam do gustu. To za sprawą 120Hz przetwornika 3LCD. Pozwala na mniejsze rozmycie dynamicznego obrazu.

 

Racja, kontrast mógłby być trochę lepszy, a wentylator mógłby pracować ciszej, jednak nie można mieć wszystkiego. W skrócie można powiedzieć, że jest to zdecydowanie projektor godny uwagi. Polecamy!

1 Comment

  1. Marek Knapik

    13 lipca 2017 at 12:56

    A jak wygląda deklaratywna żywotność żarówki?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × five =

More in Audio Foto Wideo

%d bloggers like this: