Connect
To Top

FuoriSalone 2018: Panasonic świętuje swoje 100-lecie

W Medialonie podczas festiwalu FuoriSalone Panasonic obchodzi setną rocznicę swojego istnienia. W ramach wydarzenia firma prezentuje instalację o nazwie “Air Inventions”.

Instalacja zaprojektowana przez Panasonic Design stanęła na centralnym dziedzińcu Palazzo di Brera w Mediolanie. Jest to pawilon o średnicy 20 metrów w kształcie gigantycznej kropli wody. Do jego stworzenia wykorzystano między innymi najnowsze technologie klimatyzacyjne firmy, w tym Silky Fine Mist, urządzenie rozpylające delikatną mgiełkę oraz oczyszczacz powietrza Nanoe X. W ten sposób w sercu Mediolanu powstała przestrzeń, w której zwiedzający mogą odetchnąć najczystszym jak to tylko możliwe powietrzem.

Jednoczenie technologie klimatyzacyjne zainstalowane w Air Inventions połączono z rozwiązaniami AV Panasonic dzięki czemu całość zapewnia widzom doznania wizualne, dźwiękowe i sensoryczne. Wykorzystano między innymi panoramiczne projektory laserowe Panasonic PT-RQ32 o jasności 27 000 lumenów, które wyświetlają obrazy 4K na powierzchni i wewnątrz ogromnej instalacji. Urządzenia połączono ze specjalnymi obiektywami typu „rybie oko” ET-D3LEF70, co umożliwia wyświetlanie kopułowych projekcji w wysokiej rozdzielczości, tak by widzowie mogli poczuć się zanurzeni w obrazie.

Ideą instalacji jest zaprezentowanie koncepcji „Przejścia” („Transitions”), która przyświeca obchodom 100-lecia Panasonic. Firma podkreśla swoje wieloletnie doświadczenie i przywiązanie do tradycji, a jednocześnie gotowość do stawienia czoła wyzwaniom przyszłości.

– Na tegorocznym Milan Design Week zapraszamy zwiedzających do doświadczenia przestrzeni wszystkimi zmysłami. Za pomocą instalacji Air Inventions chcemy pokazać, jak zmienia się podejście do projektowania, od tworzenia namacalnych przedmiotów do kreowania przestrzeni przy użyciu elementów niematerialnych, takich jak powietrze – mówi Shigeo Shirai, dyrektor w Panasonic Appliances Design Centre.

Podczas Milan Design Week ogłoszono również otwarcie nowej siedziby Panasonic Design zlokalizowanej w Kioto.

Instalację Air Inventions oglądać można w Mediolanie (Palazzo di Brera, Via Brera 28) od wtorku, 17 kwietnia do niedzieli, 22 kwietnia 2018 r., w godzinach 11:00-21:00.

Więcej informacji na temat systemów wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie https://business.panasonic.pl/systemy-wizualne/.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − thirteen =

More in Bez kategorii

 • Natec Panther – głośniki w drewnianej obudowie

  Głośniki Natec Panther to nowość na rynku. Pozornie zwyczajne, mają one jednak pewną zaletę stosunkowo rzadko spotykaną wśród niedrogich konstrukcji –...

  Informacja prasowa19 września 2018
 • Jaki monitor do konsoli?

    Przez lata utarło się twierdzenie, że telewizor z konsolą tworzą nierozerwalny tandem. W warunkach, gdy gracz dysponuje dużym salonem, jest...

  Gamma PR18 września 2018
 • Punkt „G” według Auralic’a

  Auralic LEO GX Reference Master Clock W erze niespotykanego dotychczas rozwoju technologicznego wysokiej klasy sprzętu audio Auralic postawił kropkę nad „i”...

  MIP17 września 2018
%d bloggers like this: