Connect
To Top

Gimbal Feiyu Tech MG V2 – test

Stabilizacja obrazu jest bardzo ważna podczas tworzenia filmów. Dzięki niej otrzymujemy znacznie lepszą jakość materiału. Podstawowym elementem filmowca jest gimbal, czyli stabilizator obrazu. Sprawdziliśmy tego typu produkt pochodzący prosto z Chin. Oto Feiyu Tech MG V2. Zapraszamy do lektury testu.

Zawartość zestawu

Zacznijmy od tego, że gimbal zapakowany jest bardzo starannie. Ma swoją walizkę, która chroni produkt przed przypadkowymi uszkodzeniami podczas transportu. Każda z części gimbala ma swoją oddzielną przegródkę. Co znajdziemy w zestawie? Oprócz Feiyu Tech MG V2 producent umieścił w opakowaniu także zestaw uchwytów, cztery akumulatory IMR 1850 (2 komplety), ładowarkę, przewód USB, zestaw instrukcji oraz kwartę gwarancyjną.

Feiyu Tech MG V2

Bohater testu to trzyosiowy gimbal. Został on zaprojektowany do współpracy z aparatami fotograficznymi, których waga nie przekracza 1630 gramów. Testowany produkt to następca wersji MG. Jakie zmiany wprowadził producent? Przede wszystkim udźwig, który w poprzedniku wynosił 1070 gramów. Zmienił się również sposób kalibracji. Obecnie nie musimy posiadać żadnych narzędzi.

MG V2 składa się z kilku części, które wykonane są z aluminium. Montaż całości trwa zaledwie kilka chwil. Wystarczy poskręcać poszczególne elementy zestawu. Co ciekawe, możemy dostosować konfigurację uchwytów do naszych preferencji. Rączki pokryte zostały silikonem. Pomaga to poprawić pewność trzymania produktu podczas kręcenia materiałów wideo. Główna rączka jest również zasobnikiem na akumulatory. W jednym czasie korzystamy z dwóch. W zestawie o czym wcześniej wspomnieliśmy mamy aż cztery. Zapewni to bardzo długi czas korzystania z urządzenia. No właśnie, jak długi? Producent chwali się, że akumulatory o pojemności 2200 mAh każdy pozwolą na sześć godzin pracy. Nam udało się osiągnąć maksymalnie od czterech do pięciu godzin przy bardzo intensywnym użytkowaniu. To świetny wynik. Rączka w której umieszczamy akumulatory posiada mocowanie statywowe ¼ cala.

Gimbal w praktyce

Gimbal może pracować w dwóch pozycjach, w tym odwrócony o 180 stopni. Feiyu Tech MG V2 może pracować w trzech trybach. Aparat może być skierowany nieruchomo w jedną stronę bądź płynnie podążać za naszym ruchem. Aby ustawić odpowiednią pozycję należy użyć czterokierunkowego joysticka. Jest on bardzo intuicyjny i już po chwili będziemy płynnie zmieniali ruchy aparatu. Nad joystickiem znajduje się dioda LED informująca o stanie pracy jak i poziomie naładowania akumulatorów. Umieszczono tam także przycisk funkcyjny. Odpowiada on za reset wypoziomowania bądź uśpienia a także za uruchomienie urządzenia.

Korzystanie z gimbala jest bardzo proste. Najpierw musimy zamontować nasz aparat. Musi on być umieszczony tak, aby bez problemu obracał się we wszystkich osiach. Do ustawień wykorzystujemy specjalne pokrętła. O efekty nagrań zadba już urządzenie. Przedstawiamy je na przygotowanym przez nas materiale. Specjalnie wybieraliśmy różne miejsca nagrań aby sprawdzać czy nie zaobserwujemy drgań. Jak widać wygląda to naprawdę dobrze. Produkt może ważyć od 930 do 1350 gramów bez akumulatorów. Po pewnym czasie możemy odczuwać zmęczenie. Warto uzbroić się w smycz wspomagającą pracę operatora. Niestety nie znajdziemy jej w zestawie.


Podsumowanie

Czas na podsumowanie tego szybkiego testu. Gimbal o którym czytacie dostępny jest za około 2599 zł. Patrząc na urządzenia konkurencyjne jest to atrakcyjna cena. Za tą kwotę otrzymujemy bardzo dobry sprzęt, który zdecydowanie polepszy jakość naszych nagrań. Jeśli więc planujemy rozpocząć karierę profesjonalnego fotografa to wybór Feiyu Tech MG V2 jest jak najbardziej odpowiedni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six − two =

More in Audio Foto Wideo

%d bloggers like this: