Connect
To Top

Google ma problem z… rowerami

Z dość… nie technologicznym problemem boryka się gigant z Mountain View. Autor najpopularniejszej wyszukiwarki gubi swoje rowery. Precyzyjniej mówiąc każdego dnia na swoje miejsce nie wraca nawet kilkaset jednośladów należących do Google.

Ginące rowery Google

Google wyszedł do swoich pracowników ze świetną inicjatywą. Aby być „eko” udostępnił rowery, którymi można szybko przemieszczać się po Mountain View. Niestety, co prawda pomysł jest naprawdę dobry, to ludzie nie do końca rozumieją jego ideę. O co chodzi? Rowery Gbikes… giną, a konkretniej nie wracają na swoje miejsce. Według raportu problem ma naprawdę dużą skalę. W tygodniu ginie nawet do 250 rowerów. Co prawda ochronie udaje się odzyskać od 70 do 190, jednak jak widać wiele osób nie szanuje tego, co jest wspólnym dobrem.

Skąd wziął się ten problem? Przede wszystkim z tego, że Google nie monitorował tego kto jeździ ich sprzętem. Okazuje się, że z Gbikes korzystali także mieszkańcy Mountain View, a także turyści przebywający w mieście. Właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki ma już pomysł na to jak lepiej zarządzać rowerami. Google instaluje w sprzęcie lokalizatory GPS. Pojawiły się dzięki temu ciekawe statystyki. Między innymi rowery jeżdżą średnio 10 km dziennie. Wynika z nich też to, że jeden z jednośladów trafił do… Meksyku, a inny na Alaskę.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ten − seven =

More in Inne - news

%d bloggers like this: