Connect
To Top

HP przedstawia komputer stworzony z myślą o biurze przyszłości – HP Elite Slice for Meeting Rooms G2

HP rozwija ekosystem urządzeń konferencyjnych i wprowadza na rynek komputer HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 oraz 55-calowy monitor konferencyjny 4K HP LD5512, przygotowane z myślą o nowoczesnych pomieszczeniach.

Firma HP Inc. przedstawiła na targach Enterprise Connect 2018 technologie konferencyjne i rozwiązania do współpracy zaprojektowane z myślą o biurze przyszłości – najnowsze innowacje, które zmieniają naturę komputera osobistego i pozwalają efektywnie wykorzystać go w nowoczesnych miejscach spotkań. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 oraz zupełnie nowy, 55-calowy monitor konferencyjny 4K są częścią stale rozwijanego ekosystemu urządzeń konferencyjnych HP, bazujących na technologiach, dzięki którym współpraca staje się prostsza i bardziej wszechstronna.

Klienci mówili nam, że technologia konferencyjna powinna być łatwa we wdrożeniu i zarządzaniu, bezpieczna dla poufnych informacji, a przede wszystkim intuicyjna w użytkowaniu – powiedział Benoit Bonnafy, vice president, Business Personal Systems EMEA, HP Inc. – Współpraca to niezwykle ważne narzędzie we współczesnych firmach, a misją HP jest projektowanie urządzeń pokroju HP Elite Slice for Meeting Rooms, które są proste, użyteczne i niezwykle osobiste.

Obecnie pracujemy w wielu miejscach w biurze i poza nim, a innowacyjne firmy pięciokrotnie częściej kładą nacisk na indywidualną, jak i grupową przestrzeń roboczą[i]. Ponieważ liczba niewielkich pomieszczeń roboczych ma wzrosnąć o 32 proc. w ciągu następnych 12 miesięcy[ii], w 40 milionach sal konferencyjnych[iii] będą potrzebne rozwiązania, które dział IT może wdrożyć i zabezpieczyć równie łatwo, jak komputery osobiste. Niezbędne są także technologie eliminujące typowe wady połączeń konferencyjnych, od czasu poświęcanego na nawiązywanie połączeń, po zmaganie się z plączącymi kablami.

Technologia współpracy oparta na zintegrowanej komunikacji (Unified Communications, UC), rozwiązaniach łączących głos, wideo i dane w celu umożliwienia współpracy w czasie rzeczywistym, rozwija się niezwykle szybko. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 z obsługą systemów Skype (Skype Room Systems, SRS) zapewnia bezproblemowe rozwiązanie technologiczne zaprojektowane z myślą o unikatowych wymaganiach i potrzebach firm oraz ich pracowników. HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 zapewnia wysoką jakość dźwięku i wideo z wykorzystaniem usługi Skype for Business.

Współpraca online wciąż jest motorem światowej gospodarki, a my cieszymy się, że HP wprowadza na rynek nową generację rozwiązania SRS – powiedział Bob Davis, wiceprezes, Microsoft. – Łatwy we wdrożeniu i użyciu HP Elite Slice for Meeting Rooms dla Skype Room Systems zmieni charakter takich spotkań, dzięki rozbudowanym funkcjom pracy zespołowej z wykorzystaniem Skype for Business, a wkrótce również Microsoft Teams.

Zaprojektowany jako narzędzie do współpracy, HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS oferuje różnorodne funkcje, dzięki którym organizowanie spotkań stanie się znacznie prostsze. Aby skrócić czas nawiązywania połączeń, można wykorzystać opcjonalny kontroler Center of Room Control[iv] z 12,3-calowym ekranem dotykowym (odporny na odciski palców), z szerokim kątem widzenia. Ułatwia zarządzanie połączeniami konferencyjnymi i zawiera czujnik HP Presence Sensor, który wykrywa, kiedy uczestnik wchodzi do pokoju, w celu rozpoczęcia spotkania. Kontroler wyposażono dodatkowo w przewód o długości 1,3 m.

Urządzenie oferuje czysty dźwięk o głośności 90 dBa, mikrofon, który wychwytuje dźwięki z odległości nawet pięciu metrów, wsparty przez technologię HP Noise Cancellation, tłumiącą niepożądane dźwięki z otoczenia. Praktycznym dodatkiem jest trójkolorowy wskaźnik, który pokazuje poziom głośności oraz wyciszenie. Aby pomóc uporać się z uciążliwymi wtyczkami i plątaniną kabli, jaką spotyka się w wielu salach konferencyjnych, HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS został wyposażony w bezprzewodowy moduł ekranu, który eliminuje użycie kabli podczas udostępniania danych za pośrednictwem Skype for Business. Do urządzenia można też podłączyć się bezpośrednio poprzez port HDMI[v].

HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS jest równie łatwy we wdrożeniu, zabezpieczaniu i zarządzaniu, jak tradycyjny komputer PC, co jest zasługą standardowego interfejsu użytkownika, oprogramowania HP Manageability Integration Kit oraz instalacji, która nie wymaga dodatkowych narzędzi. Ponieważ urządzenia konferencyjne zwykle mają wielu użytkowników, są zawsze włączone i często długo pozostają bez nadzoru, HP Elite Slice for Meeting Rooms SRS oferuje funkcję HP Sure Start z dynamiczną ochroną i jest jedynym rozwiązaniem konferencyjnym z samonaprawiającym się BIOS-em[vi]. Urządzenie jest też wyposażone w zabezpieczone osłony portów, które zapobiegają ingerencji lub uszkodzeniu przez użytkowników.

HP Elite Slice for Meeting Rooms jest częścią zapowiedzianego we wrześniu, rosnącego ekosystemu rozwiązań HP przeznaczonych do jednoczesnego wykorzystania przez wielu użytkowników , do którego należą również: HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 z Intel Unite, idealna propozycja dla klientów, którzy potrzebują wysokiego stopnia dostosowania, interaktywna tablica HP ShareBoard, HP Thunderbolt Dock z modułem audio, który może zmienić każde małe pomieszczenie w pokój konferencyjny, HP EliteOne 1000 All-in-One do konferencji na żądanie, HP Elite Presenter Mouse do prowadzenia spotkań oraz monitory konferencyjne HP, w tym nowy HP LD5512 4K Large Format Display, który sprawia, że spotkania stają się bardziej interaktywne. HP LD5512 to ekran o wysokiej rozdzielczości 4K z wygodnymi opcjami łączności oraz wbudowanymi głośnikami do wideokonferencji, idealny dla grup liczących od jednego do czterech uczestników.

Ceny i dostępność

  • HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 dla Skype Room Systems ma być dostępny w Polsce w kwietniu, w cenie 6500 zł.
  • HP Elite Slice for Meeting Rooms G2 z Intel Unite ma być dostępny w Polsce w kwietniu, cena zostanie podana bliżej premiery.
  • Monitor HP LD5512 Conferencing Display jest dostępny w Polsce w cenie 4400 zł.

Więcej informacji na temat urządzeń HP Elite można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/elite.

[i] Gensler Research Institute, U.S. Workplace Survey 2016.

[ii] Wainhouse Research, 2015.

[iii] Wainhouse Research, Understanding the Huddle Room, październik 2015.

[iv] Opcjonalny kontroler Center of Room Control dostępny tylko z modelem HP Elite Slice for Meetings Room G2 dla Skype Room Systems.

[v] Port HDMI dostępny tylko w modelu HP Elite Slice for Meetings Room G2 dla Skype Room Systems.

[vi] Wśród systemów Skype Room Systems bazujących na Windows IoT oraz rozwiązań Intel Unite, stan na 21 lutego 2018 r.

materiały prasowe / HP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × 2 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: