Connect
To Top

HP rozszerza linię urządzeń Spectre oraz Elite o nowe konwertowane komputery Premium

HP Spectre x360 oferuje nowe wzornictwo, w tym obudowę w kolorze niebieskim, z kolei EliteBook x360 jest najlżejszym na świecie 14-calowym komputerem biznesowym z obracanym ekranem. Nową ofertę uzupełnia monitor HP EliteDisplay E243d Docking Monitor oraz myszka ze skanerem linii papilarnych HP USB Fingerprint Mouse.

Firma HP Inc. przedstawiła nową linię urządzeń Spectre i Elite, oferujących kombinację doskonałego wzornictwa, najskuteczniejszych zabezpieczeń i zwiększonej wydajności. Coraz więcej osób poszukuje osobistych komputerów przenośnych, które zapewniają nowe doświadczenia i są zaprojektowane pod kątem intensywnego, mobilnego stylu życia. Dotyczy to zwłaszcza Klientów, którzy chcą nabyć urządzenie klasy Premium. Według wewnętrznych badań HP, 45 proc. użytkowników spędza dużo czasu na używaniu komputera poza domem, a laptopy pozostają kluczowym, codziennym narzędziem dla 82 proc. millennialsów[i].

Zacierają się tradycyjne granice między życiem osobistym, a zawodowym. Ludzie poszukują technologii, która płynnie adaptuje się do ich stylu życia i pracy, a także urządzeń, które pozwalają im wyrazić swoją indywidualność – powiedziała Anne-Sophie Hadberg, dyrektor generalny i wiceprezes EMEA, Personal Systems, HP Inc. – Nasze najnowsze innowacje z linii  Spectre i Elite oferują niepowtarzalne wyczucie stylu, jednocześnie wyznaczając nowe standardy wydajności, łączności i bezpieczeństwa. Od czterordzeniowego komputera z obracanym ekranem, który działa najdłużej na zasilaniu bateryjnym, do najmniejszego i najlżejszego biznesowego komputera konwertowalnego, HP wciąż wprowadza innowacje, które zapewniają zupełnie nową jakość wrażeń.

Śmiałe wzornictwo w parze z wydajnością

Przeprojektowane modele HP Spectre x360 13 oraz HP Spectre x360 15 dołączają do urządzenia HP Spectre Folio, tworząc linię nowych produktów klasy Premium, które zapewniają wyjątkowy design, bezpieczeństwo i wydajność.

W każdym urządzeniu widać solidność i przywiązanie do detali. Komputery dostępne w kolorze ciemnoszarego srebra z miedzianymi akcentami oraz zupełnie nowym kolorze morskiego błękitu, oferują wykończenie przypominające oszlifowany klejnot, które można uzyskać tylko poprzez obróbkę CNC. Równie istotna jest funkcjonalność, dlatego nachylony port USB-C jest teraz umieszczony na krawędzi po prawej stronie urządzenia, co umożliwia lepsze zarządzanie kablami. Unikatowa konstrukcja osłony głośnika z mikrootworami dla większej przejrzystości akustycznej została zastosowana celowo, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia słuchowe gwarantowane przez Bang & Olufsen.

Nowa linia Spectre jest również wyposażona w najlepsze środki bezpieczeństwa. Chroniący prywatność wyłącznik kamery pozwala odłączyć kamerę internetową, kiedy nie jest potrzebna. Opcjonalnie dostępny jest również wbudowany filtr prywatności HP Sure View[ii], który pomaga uniknąć ciekawskich oczu w miejscach publicznych.

Urządzenia zaprojektowano tak, aby były zawsze dostępne. Zapewnia to długi czas pracy na zasilaniu bateryjnym, nawet 22,5 godziny w przypadku Spectre x360 13 – wzrost o 37 proc. w porównaniu z poprzednią generacją – i nawet 17,5 godziny w przypadku Spectre x360 15[iii]. Opcjonalna gigabitowa łączność 4G LTE w urządzeniu 13-calowym[iv] oraz ultraszybkie Wi-Fi[v] z szybkością pobierania danych sięgającą 1 gigabita[vi] w obu urządzeniach, zapewniają łączność w niemal każdym miejscu. Aktywny tryb standby[vii] gwarantuje ciągłe aktualizowanie poczty, kalendarza i kontaktów, a aktywacja poprzez czytnik linii papilarnych i polecenia głosowe umożliwia niemal natychmiastowe zalogowanie się.

Zarówno Spectre x360 13, jak i x360 15 zaprojektowano pod kątem wydajności spełniającej potrzeby każdego użytkownika. Autorskie oprogramowanie HP Command Center umożliwia optymalizację wydajności systemu oraz chłodzenia. Użytkownik może zmniejszyć szybkość wentylatora, aby wyciszyć go podczas oglądania filmu, albo zwiększyć jego moc w momencie pracy z wymagającymi aplikacjami, takimi jak edytory zdjęć czy filmów.

Podczas gdy Spectre x360 13 jest zaprojektowany z myślą o mobilnym stylu życia i w najmocniejszej wersji wyposażono go w procesory Intel® Core™ 8. generacji, Spectre x360 15 to obecnie najpotężniejszy konwertowalny laptop Spectre[viii], wydajniejszy nawet o 20 proc. od urządzeń poprzedniej generacji. To idealny komputer dla twórców treści, oferujący nową konstrukcje termiczną, sześciordzeniowe procesory Intel® Core™ 8. generacji oraz opcjonalną kartę graficzną NVIDIA GeForce® GTX 1050Ti z technologią Max Q. Ponadto Spectre x360 15 oferuje opcjonalny ekran dotykowy 4K[ix] lub ekran FHD o jasności 650 nitów[x] (jeden z najjaśniejszych paneli dostępnych na rynku) oraz nawet dwa porty Thunderbolt™ 3 obsługujące ekrany 5K.

10 lat wzornictwa i innowacyjności Elite

Jako kontynuator bogatej tradycji HP Elite, nowy HP EliteBook x360 1040 G5 jest komputerem konwertowalnym z 14-calowym ekranem w obudowie typowej dla urządzeń z ekranem o przekątnej 13 cali. Jednoczęściowa aluminiowa obudowa wykonana w technologii CNC[xi] oraz anodyzowane wykończenie sprawiają, że urządzenie przyciąga spojrzenia i spełnia rygorystyczne normy MIL-STD[xii].

W sprzęcie klasy Premium mobilność jest kluczową sprawą, dlatego urządzenie wyposażono w baterię starczającą nawet na 17 godzin[xiii], gigabitową łączność 4G LTE[xiv], opcjonalny ekran HP Outdoor Viewable Display z powłoką przeciwodblaskową i jasnością do 700 nitów, a także opcjonalny filtr HP Sure View[xv], który działa doskonale zarówno w zamkniętych pomieszczeniach, jak i poza nimi. Bez względu na to, czy użytkownik pracuje w biurze, czy w kawiarni, zagrożenia czają się wszędzie i stanowią ważny czynnik w procesie zakupu komputera. EliteBook x360 1040 i wszystkie inne urządzenia Elite to najbezpieczniejsze i najłatwiejsze w zarządzaniu komputery PC[xvi] na świecie, wyposażone w sprzętowe zabezpieczenia HP oraz unikatowe funkcje, takie jak HP Sure Start Gen 4[xvii], jedyny na świecie samonaprawiający się BIOS, oraz HP Sure Recover with Embedded Reimaging[xviii], która pozwala użytkownikom przywrócić działanie komputera w ciągu kilku minut.

EliteBook x360 1040 oferuje opcjonalną łączność gigabitową 4G LTE, procesory Intel® Core™ 8. generacji, do 32 GB pamięci operacyjnej i nawet 2 TB pamięci masowej[xix] – co gwarantuje, że urządzenie sprawdzi się w każdym zastosowaniu.

Personalizacja komputera jeszcze nigdy nie była tak łatwa. Dzięki partnerstwu HP z Zazzle użytkownicy mogą tworzyć dekoracyjne, wycinane laserowo wzory na swoich notebookach HP Elite. W ten sposób firmy mogą łatwo oznaczyć urządzenia swoją marką, a inni użytkownicy mogą zaprojektować własny wzór, aby wyrazić swój niepowtarzalny styl.

Monitor ze stacją dokującą

Ponadto HP oferuje dwa nowe rozwiązania. zaprojektowane z myślą o bezpieczeństwie, które upraszczają łączenie urządzeń i maksymalizują produktywność w biurze. Nowy HP EliteDisplay E243d Docking Monitor stanowi prostszą alternatywę dla rozwiązań złożonych ze stacji dokującej i monitora, oferując pojedynczy kabel USB-A lub pojedynczy zasilany kabel USB-C™ do transmisji danych i wideo, a także chroniącą prywatność, wysuwaną kamerę internetową.

HP zaprezentowało również nową mysz HP USB Fingerprint Mouse, która pozwala użytkownikom odblokować komputer z Windows 10 dotykiem, poprzez skaner linii papilarnych, zapewniając bezpieczne, biometryczne uwierzytelnianie, które dział IT może wykorzystać w celu kontrolowania dostępu do urządzeń.

Ceny i dostępność[xx]

  • HP Spectre x360 13 ma być dostępny w listopadzie br., w cenie od 1,349 euro
  • HP Spectre x360 15 ma być dostępny w grudniu br., w cenie od 1,699 euro (model nie pojawi się w Polsce)
  • HP EliteBook x360 1040 ma być dostępny pod koniec października br., w cenie od 7999 zł
  • Mysz HP USB Fingerprint Mouse ma być dostępna w styczniu 2019 roku, w cenie od 299 zł
  • HP EliteDisplay E243d Docking Monitor ma być dostępny w grudniu br., w cenie od 1299 zł
  • Laserowo wycinane nakładki na pokrywę ekranów HP EliteBook 1000 jest już dostępne w witrynie https://www.zazzle.com/hpelite, w cenie 17,49 euro

[i] Wewnętrzne badania HP, na podstawie opinii 800 uczestników, 2017 r.

[ii] Zintegrowany filtr prywatności HP Sure View działa w orientacji poziomej. Opcjonalnie dostępny w wybranych panelach FHD Sure View.

[iii] Czas pracy na zasilaniu bateryjnym w Windows 10/MM14 może zależeć od różnych czynników, takich jak model produktu, konfiguracja, wczytane aplikacje, wykorzystywane funkcje, sposób użytkowania, łączność bezprzewodowa oraz ustawienia zarządzania zasilaniem. Maksymalna pojemność baterii zmniejsza się w naturalny sposób z upływem czasu i w miarę użytkowania. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.bapco.com.

[iv] Moduł zaprojektowany do obsługi pobierania danych z szybkością 1 Gb/s w miarę, jak operatorzy zaczną stosować agregację 5 pasm i kanały o szerokości 100 MHz; wymaga aktywacji i oddzielnie podpisanej umowy. Aby uzyskać informacje o zasięgu i dostępności w danym obszarze, należy skontaktować się z dostawcą usług. Szybkość połączenia zależy od lokalizacji, warunków otoczenia, stanu sieci i innych czynników. Łączność 4G LTE nie jest dostępna we wszystkich regionach.

[v] Gigabitową szybkość Wi-Fi® można osiągnąć podczas przesyłania plików między dwoma urządzeniami podłączonymi do tego samego routera. Wymaga bezprzewodowego routera, sprzedawanego oddzielnie, który obsługuje kanały 160MHz.

[vi] Wymagany bezprzewodowy punkt dostępowy i dostęp do internetu. Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępowych jest ograniczona.

[vii] System w trybie aktywnego czuwania z łącznością bezprzewodową. Czas czuwania zależy od różnych czynników, takich jak pojemność baterii, konfiguracja sieci, indywidualne wzory użycia i konfiguracja systemu. Maksymalna pojemność baterii zmniejsza się w naturalny sposób z upływem czasu i w miarę użytkowania.

[viii] Na podstawie testu PC Mark 8 Home Accelerated z dnia 23 października 2018 r.

[ix] Do wyświetlania obrazu 4K wymagana jest treść 4K.

[x] Do wyświetlania obrazu Full High-Definition (FHD) wymagana jest treść FHD.

[xi] Jednoczęściowa aluminiowa obudowa wykonana w technologii CNC oznacza pokrywę ekranu i obudowę klawiatury, każdą zbudowaną z jednego bloku aluminium.

[xii] Testy MIL STD 810G są w przygotowaniu i nie mają na celu zademonstrowania zgodności z wymaganiami kontraktowymi Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych ani przydatności do zastosowań wojskowych. Wyniki testów nie gwarantują przyszłego działania w warunkach testowych. Przypadkowe uszkodzenia wymagają nabycia opcjonalnego pakietu HP Accidental Damage Protection Care Pack

[xiii] Czas pracy na zasilaniu bateryjnym w Windows 10/MM14 może zależeć od różnych czynników, takich jak model produktu, konfiguracja, uruchomione aplikacje, wykorzystywane funkcje, sposób użytkowania, łączność bezprzewodowa oraz ustawienia zarządzania zasilaniem. Maksymalna pojemność baterii zmniejsza się w naturalny sposób z upływem czasu i w miarę użytkowania. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.bapco.com.

[xv] Zintegrowany filtr prywatności HP Sure View to opcjonalna funkcja, która musi zostać skonfigurowana w momencie zakupu i działa w orientacji poziomej.

[xvi] Za sprawą unikatowych, kompleksowych zabezpieczeń oferowanych bez dodatkowych opłat oraz użycia pakietu HP Manageability Integration Kit do zarządzania każdym aspektem komputera, w tym sprzętem, BIOS-em i oprogramowaniem z wykorzystaniem Microsoft System Center Configuration Manager. Dane dla producentów o rocznej sprzedaży przekraczającej milion sztuk, dotyczy komputerów HP Elite z procesorami Intel® 7. i nowszych generacji, zintegrowaną grafiką Intel® i łącznością WLAN Intel®.

[xvii] Technologia HP Sure Start Gen4 dostępna w produktach HP Elite i HP Pro 600 z procesorami Intel® lub AMD 8. generacji.

[xviii] HP Sure Recover with Embedded Reimaging to opcjonalna funkcja, która musi zostać skonfigurowana w momencie zakupu i jest dostępna w wybranych komputerach HP Elite PC. Nie jest dostępna na platformach z wieloma napędami wewnętrznymi, Intel® Optane™. Aby uniknąć utraty danych, przed użyciem funkcji należy utworzyć kopię zapasową ważnych plików, danych, zdjęć, filmów itd. Funkcja HP Sure Recover with Embedded Recovery ma być dostępna w wybranych konfiguracjach od grudnia 2018 r.

[xix] W przypadku urządzeń pamięciowych GB = miliard bajtów, TB = bilion bajtów. Rzeczywista pojemność po sformatowaniu jest mniejsza. Do 35GB miejsca na dysku zarezerwowane na oprogramowanie do przywracania systemu.

[xx] Szacunkowe ceny detaliczne. Sprzedawcy samodzielnie ustalają ceny detaliczne i rzeczywiste ceny mogą być inne.

Źródło: HP

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty − 18 =

More in Bez kategorii

%d bloggers like this: