Connect
To Top

Huawei z goglami VR?

Wirtualna rzeczywistość to hit ostatnich miesięcy. Wielu czołowych producentów już zaprezentowało swoje gogle do VR. Firmą, która pozostawała w cieniu był Huawei, na europejskiej prezentacji telefonów P9 nie podano żadnych informacji o wejściu na rynek VR.

Producent nadrobił zaległości podczas konferencji w Chinach.  Huawei VR pojawi się tam jako pierwsze.  Urządzenie nie będzie samodzielne, do działania musimy posiadać odpowiedniego smarftona. W planach firma ma stworzenie trzech wersji gogli każda będzie dopasowana do odpowiedniego telefonu producenta.  Gogle wyposażone będą w panel dotykowy, przycisk cofania oraz soczewki z korektą dioptrii.

Niestety wszystko wskazuje na to, że obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości Full HD. Dzieląc ekran na dwie części można spodziewać się gorszej jakości.  Otrzymamy za to system dźwięku przestrzennego oraz dużą liczbę aplikacji. Już na starcie użytkownicy mają otrzymać darmowy dostęp do 40 gier, 350 zdjęć oraz 4000 filmów.

Póki co nie znamy ceny urządzenia, nie podano również daty premiery na pozostałych rynkach.  Musimy poczekać na więcej konkretów, jak sądzicie warto?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × 2 =

More in Inne - news

%d bloggers like this: