Connect
To Top

HUAWEI oraz Deutsche Telekom przedstawiają dalsze plany rozwoju OTC

Koncerny HUAWEI i Deutsche Telekom, zaprezentowały najnowsze osiągnięcia oraz plany na przyszłość dotyczące Open Telekom Cloud (OTC). Jedną z przyjętych koncepcji jest szeroka integracja tego rozwiązania z Internet of Things (IoT).

Firmy w ramach prowadzonej współpracy przy OTC zwiększyły m.in. jakość funkcji IaaS (infrastruktura jako usługa), która polega na dostarczeniu przez dostawcę całej infrastruktury informatycznej. Będą one także stopniowo uruchamiać opcję PaaS (platforma jako usługa), odpowiedzialną za wirtualne środowisko pracy. Pomoże to klientom w uproszczeniu ich procesów rozwijania aplikacji i zarządzania nimi. Jednocześnie zmniejszone zostanie ryzyko oraz koszty związane z kwestiami operacyjnymi. Natomiast, dzięki oferowaniu usług relacyjnej bazy danych za pośrednictwem cloud, klienci nie będą już dłużej musieli tworzyć własnych zbiorów i zarządzać nimi. Ponadto, Open Telekom Cloud rusza z rozwiązaniami typu SaaS (oprogramowanie jako usługa), wśród których znajdzie się analiza danych Big Data oraz sztuczna inteligencja. Co ważne, udostępnione w ramach chmury kompleksowe zbiory systemów pozwalają na jej bezkonfliktowe zintegrowanie z już istniejącą infrastrukturą IT danej firmy.

Usługi typu cloud odgrywają ważną rolę w strategii biznesowej Huawei, dlatego wciąż będziemy inwestować w ten obszar. Natomiast poprzez współpracę z koncernem Deutsche Telekom, chcemy jeszcze intensywniej dążyć do wzmożenia rozwoju cyfrowej transformacji odbywającej się w europejskich przedsiębiorstwach – mówi Simon Lin, dyrektor działu ds. kluczowych klientów Deutsche Telekom w Huawei.

Należy także podkreślić, że integracja z IoT stanowi kluczową funkcjonalność Open Telekom Cloud. Huawei, czerpiąc ze swojego 20-letniego doświadczenia w branży bezprzewodowych technologii komunikacyjnych, oferuje niezwykle wydajne w swojej klasie usługi IoT oraz wsparcie techniczne dla przedsiębiorstw i partnerów. Ponadto dostarcza nowoczesne rozwiązania pozwalające na rozwój cyfrowego rolnictwa i logistyki, systemów inteligentnego oświetlenia oraz do realizacji koncepcji inteligentnego miasta. Firma wraz z Deutsche Telekom opracowuje także innowacyjne technologie na potrzeby projektu Open Telekom Cloud. Celem tego jest m.in. przygotowanie najlepszych chipów, sieci, platform opartych na technologii cloud oraz usług dla klientów biznesowych z różnych branż.

Open Telekom Cloud to platforma dostosowana w szczególności do potrzeb przedsiębiorstw intensywnie rozwijających się przy pomocy technologii ICT oraz start-upów. Standard Industry 4.0 oraz IoT potrzebują bowiem bezpiecznej technologii cloud o wysokiej wydajności, która stanie się dla nich podstawą w cyfrowej transformacji. Oferując takie rozwiązanie zapewniamy grunt, na którym będą mogły wyrosnąć i rozwinąć się cyfrowe przedsiębiorstwa w każdej z branż – podkreśla Anette Bronder, dyrektor działu cyfrowego oraz jednostki ds. bezpieczeństwa Telekom Security w T-Systems.

Warto też wspomnieć, że Europejska Organizacja Badań Jądrowych (CERN) przeprowadziła już test słuszności koncepcji Open Telekom Cloud, w którym wykorzystała ponad 1000 wirtualnych maszyn połączonych z platformą cloud. Urządzenia wykonywały pracę związaną z różnymi eksperymentami przeprowadzanymi przy użyciu Wielkiego Zderzacza Hadronów, które zakończyły się bardzo pozytywnymi wynikami. Dzięki temu Open Telekom Cloud została wybrana jako rozwiązanie wspierające Helix Nebula Science Cloud, a europejskie centra badawcze – takie jak CERN, EMBL, IFAE i inne – będą mogły skorzystać z publicznej usługi cloud.

Open Telekom Cloud wprowadzono na rynek w 2016 roku. Od tego czasu wzbogacone je o 50 nowych usług. W związku z czym oferuje szeroki zakres dostępnych na żądanie, bezpiecznych usług cloud, tym samym umożliwiając europejskim firmom na szybkie reagowanie względem zmieniających się warunków rynkowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − five =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: