Connect
To Top

iiyama: 27-calowy monitor 4K dla grafików

Firma iiyama zaprezentowała najnowszy monitor ProLite XUB2792UHSU-B1, który powstał z myślą o profesjonalnym zastosowaniu w studiach projektowych oraz graficznych.

Firma iiyama zaprezentowała najnowszy monitor ProLite XUB2792UHSU-B1, który powstał z myślą o profesjonalnym zastosowaniu w studiach projektowych oraz graficznych. Nowy model został wyposażony w 27-calowy panel o rozdzielczości 4K wykonany w technologii IPS. Urządzenie oferuje również funkcję Pivot oraz szeroki zakres regulacji w pionie i w poziomie. Pod względem designu wygląd smukłej obudowy utrzymany jest w bezramkowym wzornictwie.

Monitor posiada 27-calową matrycę wykonaną w technologii IPS o rozdzielczości 4K zwaną też UHD (3840 x 2160) – w porównaniu do rozdzielczości Full HD oferuje cztery razy większą przestrzeń roboczą. Co ważne dla profesjonalistów zajmujących się edycją zdjęć czy filmów, pokrycie barw palety sRBG wynosi 100%. W efekcie panel doskonale radzi sobie z reprodukcją kolorów, zapewniając nasycone barwy oraz wyjątkowo głębokie czernie. Urządzenie oferuje jasny obraz (300 cd/m²) oraz kontrast statyczny wynoszący 1000:1. Natomiast krótki czas reakcji (4ms) sprawia, że monitor – poza profesjonalnym zastosowaniem do edycji grafiki – idealnie sprawdzi się też w trakcie dynamicznych gier czy filmów.

Model ProLite XUB2792UHSU-B1 został zaprojektowany, by umożliwić użytkownikom wygodną pracę przez wiele godzin, minimalizując przy tym efekt zmęczenia wzroku. Technologia Flicker-free niweluje problem migotania dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming), a funkcja redukcji niebieskiego światła ogranicza emisję światła, które jest najbardziej uciążliwe dla oczu i może powodować chroniczne zmęczenie oraz problemy z zasypianiem.

Nóżka oraz podstawa modelu ProLite XUB2792UHSU-B1 pozwalają na regulację wysokości w zakresie 130mm, obrót 90° oraz pochył (22° w górę; 5° w dół). Co więcej, monitor wyposażono w funkcję Pivot, która umożliwia zmianę orientacji z poziomej na pionową – jest to rozwiązanie szczególnie przydatne w trakcie pracy nad grafikami w trybie portretowym czy na obszernych dokumentach tekstowych oraz arkuszach kalkulacyjnych.

Nowy model został wyposażony dodatkowo w dwa głośniki o mocy 2W każdy oraz wyjście słuchawkowe. Pod względem portów dostępne są wyjścia HDMI, DisplayPort, DVI oraz hub USB. Zgodność ze standardem VESA pozwala na montaż monitora na dedykowanym ramieniu, urządzenie jest również kompatybilne z Kensington-lock.

Więcej informacji, w tym m.in. pełną specyfikację, znaleźć można na stronie producenta:
https://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-xub2792uhsu-b1/

iiyama ProLite XUB2792UHSU-B1: 1 999 PLN

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

19 + eighteen =

More in Aktualności

 • AURALiC ALTAIR G1 – kontynuacja serii

  AURALiC ALTAIR G1 – kontynuacja serii Potwierdzając swoją reputację w zakresie projektowania źródeł cyfrowych o najwyższych osiągach, AURALiC zaprezentował na targach Hi-End...

  MIP24 maja 2019
 • Sankcje – Google blokuje aktualizacje androida dla Huawei

  Główny analityk zagrożeń mobilnych G DATA Alexander Burris ocenia decyzję Google o wstrzymaniu aktualizacji systemu mobilnego Android dla użytkowników urządzeń Huawei....

  FL GROUP24 maja 2019
 • Fostex TH-909 Sapphire Blue

  Fostex TH-909 Sapphire Blue ANNIVERSARY LIMITED EDITION Po bardzo udanej limitowanej serii Sapphire Blue słuchawek TH-900 mk2, która okazała się być...

  MIP24 maja 2019
%d bloggers like this: