Connect
To Top

iiyama ProLite X2888HS – dobry monitor, cena nie za duża?

Monitor to nieodłączną część zestawu PC. Ważne jest to, żeby okno na wirtualną rzeczywistość nie tylko wyglądało dobrze, ale i tak samo pracowało. Jednym z takich monitorów jest na pewno produkty firmy iiyama – model ProLite X2888HS. Wzieliśmy go pod lupę! Jak się sprawdził? Zapraszamy do recenzji! 🙂

 

Specyfikacja techniczna

Przekątna ekranu

28″; 71cm

Panel

MVA LED-backlit

Maks. powierzchnia robocza (wys.x szer.)

341.2 x 620.9 mm; 13.4″ x 24.4″

Czas reakcji

5 ms

Kontrast

3 000 : 1 typowy

Kontrast

12 000 000 : 1 ACR

Jasność

300 cd/m² typowa

Kąt widzenia CR>10

poziomo/pionowo: 178°/ 178°; prawo/lewo: 89°/ 89°; góra/dół: 89°/ 89°

Wyświetlane kolory

16.7 mln

Wielkość plamki (pion. x poz.)

0.32 x 0.32 mm

Rozdzielczość fizyczna

Full HD 1920 x 1080 ( 2.1 megapiksela)

Częstotliwość pozioma

24 – 80 KHz

Częstotliwość pionowa

55 – 75 Hz

Synchronizacja

Separate Sync

Format obrazu

16 : 9

Analogowe wejście sygnału

VGA

Cyfrowe wejście sygnału

DVI-D, HDMI (MHL), DisplayPort

HDCP

tak

Wyjście słuchawkowe

tak

Wyjścia

wyjście słuchawkowe

Kompatybilność z Apple

Wszystkie monitory iiyama są kompatybilne z komputerami Apple Macintosh.

Plug & Play

VESA DDC2B™

Regulacja parametrów

przy pomocy On-Screen-Display w 9 językach (EN, FR, DE, NL, PL, RU, JP, Chiński (tradycyjny i uproszczony)) i 5 przycisków (Power, Wybierz/ Wejście sygnału/ Red. nieb. światła,, W górę/ Głośność, W dól/ i-Style Colour, Menu)

Parametry regulowane

autoregulacja, obraz (kontrast, jasność, ACR, ECO, OD), wybór wejścia sygnału, regulacje audio (głośność, wycisz, wejście audio), regulacje kolorów, informacje, ręczne ustawienia obrazu (pozycja pozioma/pionowa, taktowanie, faza, ostrość, regulacje trybu wideo, redukcja niebieskiego światła, technologia X-res), regulacje menu (język, pozycja menu OSD, czas wygaszania menu OSD, tło menu OSD, logo startowe, LED), przywróć ustawienia fabryczne

Głośniki

2 x 3 W (Stereo)

Zabezpieczenie przed kradzieżą

kompatybilny z Kensington-lock™

Certyfikaty

CE, TÜV-Bauart, VCCI-B, CU, PSE

Kąt pochylenia

25° w górę; 5° w dół

Standard VESA

100 x 100 mm

Kolor

czarny

Sterowniki

Windows 95 / 98 / 2000 / ME / XP / Vista/ 7 / 8

Akcesoria w zestawie

kabel zasilający, kabel DVI-D, kabel audio, stopka, skrócona instrukcja obsługi, instrukcja bezpieczeństwa

Zasilanie

AC 100 – 240 V, 50 / 60 Hz

Zasilacz

wewnętrzny

Zużycie energii

32 W typowo; maks. 0.5 W w trybie Power management

Zarządzanie energią

VESA DPMS™, ENERGY STAR®

Klasa efektywności energetycznej

A

Zużycie energii w trybie pracy

31.9W

Roczne zużycie energii

47 kW/rok

Przekątna obszaru widocznego

71 cm; 28”

Wymiary (szer. x wys. x gł.)

663 x 463.5 x 240 mm

Waga

5.3 kg

 

Wygląd

 

ProLite X2888HS nie wyróżnia się może zbytnio wyglądem od przeciętnego monitora, którego znajdziemy na rynku. Jest bardzo dobrze wykonany, mimo, że głównym wykorzystanym tworzywem jest plastik. Matryca otoczona została ramkami o średnicy 20 mm. W górnym, prawym rogu obudowy znajdziemy nazwę modelu. Na dolnym panelu, nazwę producenta oraz oznakowania przycisków, które służą do nawigacji. Przyciski są dotykowe i wyglądem przypominają pryszcze na twarzy dorastającego nastolatka. Nie chcemy tutaj nic „hejtować”, po prostu nic innego na to nie przypomina.

 

 

 

Z tyłu monitora znajdziemy kilka wejść. Jest tutaj wejście HDMI, DVI, VGA, PD. Znajdziemy tutaj również wejście na słuchawki oraz wejście na głośnik. Oczywiście na tyle jest też wejście na kabel zasilający.
Niestety gama kolorów jakie oferuje nam producent to tylko czerń.

 

Użytkowanie

 

Dobrze mu z matrycy patrzeć. Tak, monitor od iiyamy to bardzo dobry sprzet. Mamy tutaj multum ustawień, którymi możemy ulepszyć sobie życie na własny sposób. W opcjach możemy zmienić nasycenie kolorów, włączyć opcję ACR, zmienić kolory na ciepłe czy zimne. Znajdziemy tutaj kilka technologii, które na pewno nam się przydadzą.

 

ACR

Współczynnik kontrastu to różnica między najciemniejszą czernią a najjaśniejszą bielą jakie Twój LCD może wyświetlić. Advanced Contrast Ratio to funkcja, która automatycznie reguluje kontrast i jasność obrazu w zależności od jego jasności. Im wyższy współczynnik kontrastu, tym lepiej będzie wyglądał obraz w ciemnym pomieszczeniu, co ma szczególne znaczenie w czasie grania i oglądania filmów.

 

OverDrive

W czasie wyświetlania bardzo szybkich grafik obraz na Twoim monitorze może być czasem nieostry. Włączenie funkcji OverDrive wyeliminuje te nieostrości.

 

Flicker-free

Technologia Flicker-free niweluje problem migotania dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu (DC dimming). Funkcja redukcji niebieskiego światła ogranicza emisję światła, które jest najbardziej niezdrowe dla oczu.

 

 

Monitor posiada matrycę MVA LED-backlit, obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, wyświetlane kolory to 16.7 mln. Kąty widzenia są bardzo dobre, czy to pionowo, czy poziomo. Zauważalne jest jedynie lekkie srebrzenie podczas gdy monitor wyświetla czarny obraz. Z odbiciem promieni słonecznych nie było dużego problemy, więc wysoki komfort pracy został zachowany.
Regulacja nachylenia jest dosyć prosta, nie musimy wkładać w to zbytnio dużo siły.

 

Podsumowanie

 

 Iiyama ProLite X2888HS to bardzo dobry monitor. 28 calowy ekran bardzo dobrze prezentuje się na biurku. Nie znaleźliśmy w nim jakoś dużo minusów. Serbrzenie jest znośne, jednak jeśli chodzi o cenę – to już inna rozmowa. Za produkt japońskiego producenta musimy zapłacić ok. 1000 złotych. Czy się opłaca? Szczerze mówiąc, w mniejszej cenie, znajdziemy dużo monitorów, które swoimi „osiągami” będą konkurowały z X2888HS. Jednak ogólnie rzecz ujmując, produkt iiyamy należy do grona tych monitorów, które nas nie zawiodą. Polecamy!  

Nazwa produktu

Ocena

Nagrody dodatkowe

Iiyama ProLite X2888HS

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × two =

More in Monitory

%d bloggers like this: