Connect
To Top

Innowacje Western Digital na CES 2020 – prototyp pierwszego, przenośnego nośnika SuperSpeed USB SSD o pojemności 8 TB

LAS VEGAS, CES 2020 – Firma Western Digital Corporation zaprezentowała na targach Consumer Electronics Show 2020 (CES® 2020) całą gamę innowacyjnych nowości, które dołączają do istniejącego już portfolio produktów idealnie wpisujących się w potrzeby współczesnych użytkowników. Wśród nowości warto zwrócić uwagę m.in. na najpojemniejszy na świecie kieszonkowy prototypowy nośnik SSD wyposażony w interfejs SuperSpeed USB 20Gbps, a także zewnętrzną pamięć do laptopów i smartfonów SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C™ 1TB*.

W rozbudowanym portfolio Western Digital znaleźć dziś można pełną gamę produktów do przechowywania danych, wśród których znajdują się zarówno rozwiązania dla użytkowników urządzeń mobilnych, jak i wysoce wyspecjalizowane, zaawansowane dyski. Na targach CES 2020, Western Digital będzie oficjalnie prezentował ofertę marek G-Technology™, SanDisk®, WD® oraz Western Digital® – wśród najważniejszych z nich warto wymienić:

Przełomowy prototyp SSD SanDisk o pojemności 8TB

Kontynuując swoją tradycję dokonywania przełomów technologicznych, firma zaprezentuje najbardziej pojemny w historii, kieszonkowy nośnik SuperSpeed USB 20Gbps portable SSD. Stworzono go z myślą o użytkownikach, chcących bez ograniczeń tworzyć swoje cyfrowe kolekcje i mieć je zawsze pod ręką – by sprostać tym oczekiwaniom, firma Western Digital musiała po raz kolejny przesunąć granice tego, co jest możliwe w świecie technologii, i stworzyła nośnik SSD o pojemności 8 TB. Połączenie ogromnego doświadczenia firmy w dziedzinie produktów flash oraz doskonałego wzornictwa pozwoliło jej po raz kolejny znaleźć się na czele stawki i nie tylko zaspokoić, ale wręcz przeskoczyć oczekiwania klientów. Oczywiście, oprócz prototypu na stoisku Western Digital prezentowane będą również wszelkie inne dostępne w ofercie firmy przenośne nośniki SSD.

Nowy pendrive SanDisk Ultra® Dual Drive Luxe USB Type-C o pojemności 1 TB

CES będzie również miejscem premiery nowego, wyposażonego w dwa konektory pendrive’a marki SanDisk, współpracującego z najnowszymi laptopami i smartfonami ze złączem USB Type-C1.

  • Zamknięte w wykonanej z metalu obudowie urządzenie o dużej pojemności pozwala użytkownikom zachować więcej zdjęć oraz filmów, a także wygodnie przesyłać je pomiędzy urządzeniami ze złączami USB Type-C (smartfonami, tabletami czy laptopami) oraz komputerami z USB Type-A.
  • Zaprojektowano je tak, by świetnie sprawdził się przypięty np. do kluczy – łączy ogromną pojemność z niewielkimi gabarytami.
  • Nowy SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C 1TB pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale.

Pierwszy na rynku dysk WD_Black® P50 Game Drive SSD z interfejsem SuperSpeed USB 20Gbps

Portfolio produktów WD_Black zapewnia wydajność, pojemność i niezawodność, których wymagają gracze korzystający zarówno z komputerów PC, jak i konsoli. Na targach prezentowanych jest pięć produktów z tego segmentu, w tym m.in.:

ibi™ marka urządzeń SanDisk do zdjęć i filmów

ibi to urządzenie do inteligentnego zarządzania zdjęciami i filmami, oferujące użytkownikom lokalną przestrzeń dyskową, która działa jak osobista chmura dla multimediów. Jego kluczowe cechy to:

  • Aplikacja mobilna pozwalająca użytkownikom połączyć się ze swojego telefonu w celu wykonania automatycznego backupu – intuicyjny interfejs ułatwia łatwe zebranie, organizowanie i prywatne udostępnianie multimediów.
  • Możliwość agregowania plików z różnych źródeł, w tym m.in. laptopów, nośników USB, serwisów społecznościowych i platform chmurowych2 – wszystkie dane są przechowywane na ibi z możliwością przeglądania z poziomu aplikacji.
  • 1TB* pojemności pozwala na przechowanie do 250,000 zdjęć3 lub 100 godzin wideo4
  • W pierwszej kolejności urządzenie ibi zostanie wprowadzone na rynek amerykański

“Użytkownicy tworzą dziś więcej treści niż kiedykolwiek, dlatego potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą im zapisywać i udostępniać cyfrowe materiały, a także korzystać z nich i zarządzać nimi. Naszym absolutnym priorytetem jest ułatwić im to, oddając im jednocześnie pełną kontrolę nad swoimi danymi, tak by wiedzieli, że są bezpieczne i dostępne niezależnie od tego gdzie i kiedy będą ich potrzebowali” – skomentował David Ellis, wiceprezes ds. marketingu produktów Western Digital.

Więcej informacji znaleźć można na stronach WD, WD_Black oraz SanDisk.

* W przypadku pojemności pamięci jeden gigabajt (GB) = jeden miliard bajtów i jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtów. Całkowita dostępna pojemność różni się w zależności od środowiska operacyjnego.

**Dostępne przez ograniczony czas, szczegółowe informacje dostępne są na opakowaniu.

1 Urządzenie mobilne musi mieć port USB Type-C oraz obsługiwać standard On-The-Go (OTG). Listę kompatybilnych urządzeń można znaleźć na stronie www.sandisk.com/dualdrive-c.

2 Do korzystania z serwisów społecznościowych lub chmurowych może być niezbędne zarejestrowanie się. Warunki dostępu do owych usług mogą się zmienić, zostać przerwane lub zawieszone, a także różnić się w zależności od kraju.

3 Przy założeniu wykorzystania matrycy 13.75 MP i średnim rozmiarze pliku JPEG 3.5MB. Przykładowa liczba plików podana jest tylko dla celów ilustracyjnych. Rzeczywista liczba plików może się różnić i będzie zależna od ich rozdzielczości, zawartości, kompresji, formatu i rozmiaru plików, urządzenia, ustawień, oprogramowania i innych czynników.

4 Liczba godzin wideo podana jest dla treści 1920*1080 Full HD @ 30fps, 145MB/min, format DV format. Przykładowa liczba godzin wideo podana jest tylko dla celów ilustracyjnych. Rzeczywista liczba godzin może się różnić i będzie zależna od ich rozdzielczości, zawartości, kompresji, formatu i rozmiaru plików, urządzenia, ustawień, oprogramowania i innych czynników.

Western Digital

Western Digital Corporation (NASDAQ: WDC) jest wiodącym dostawcą technologii i rozwiązań pamięci masowej, które umożliwiają ludziom tworzenie, wykorzystywanie i ochronę danych. Firma zajmuje się stale zmieniającymi się potrzebami rynku, dostarczając pełen wachlarz atrakcyjnych, wysokiej jakości rozwiązań do przechowywania danych, dzięki innowacjom nastawionym na klienta, wysoką sprawnością, elastycznością i szybkością. Produkty Western Digital® obejmują marki Western Digital, G-Technology, SanDisk i WD.

More in Bez kategorii

%d bloggers like this: