Connect
To Top

Internet światłowodowy – prędkość światła w każdym domu!

Internet nieustannie się rozwija – rodzaj i jakość oferowanych w sieci danych ciągle się zmienia, a do ich komfortowego przeglądania wymagane są łącza o coraz większej przepustowości. W związku z tym, internet dostarczany w tradycyjny sposób, niebawem przestanie być wystarczający dla użytkowników i uniemożliwi im wygodne i szybkie surfowanie po sieci. Czy z nieuniknioną rewolucją internetową można sobie jakoś poradzić? Tak! Wystarczy skorzystać z oferty niezawodnego, ultraszybkiego i bezawaryjnego internetu światłowodowego.

Mocne strony internetu światłowodowego

Internet światłowodowy, przewyższa tradycyjny, domowy internet i to pod wieloma względami. Jakie cechy najpełniej opisują to nowoczesne rozwiązanie?

  • Ultraszybki

Korzystanie z internetu domowego bez limitu: https://www.orange.pl/view/internet-domowy, umożliwia pobieranie danych z ultraszybką prędkością, czyli do 600 Mb/s, (do tej pory, maksymalna prędkość, jaką można było osiągnąć surfując po sieci to 100 Mb/s). Pobieranie plików o dużych rozmiarach, oglądanie online filmu w jakości HD czy wysyłanie dużych załączników, jeszcze nigdy nie było tak proste i szybkie.

  • Bez strat prędkości

Z internetu światłowodowego Orange, może korzystać jednocześnie wielu domowników. Co ważne, odczuwalna prędkość odbierania i wysyłania danych, będzie dla wszystkich użytkowników taka sama, niezależnie od liczby osób korzystających w tym samym momencie z Wi-Fi. Wszystko dlatego, że na jakość uzyskiwanego za pomocą światłowodu połączenia, w żaden sposób nie wpływa ilość użytkowników podłączonych do sieci – straty prędkości nie są odnotowywane.

  • Niezawodny

Światłowody dostarczają stabilny sygnał, bez jakichkolwiek zakłóceń. Prędkość połączenia, nie tylko zawsze utrzymuje się na tym samym poziomie, ale też – co bardzo ważne – na jakość odbioru sygnału nie wpływają różnego rodzaju zakłócenia elektromagnetyczne oraz niekorzystne warunki pogodowe (deszcz, śnieg, porywisty wiatr, itp.). Szczególnie te ostatnie, często są zmorą użytkowników korzystających z tradycyjnych łączy.

  • Bezusterkowy

Światłowody można bez oporów uznać za bezawaryjne. Wszystko dlatego, że sygnał, pomiędzy dostawcą, a klientem, dostarczają bez udziału dodatkowych urządzeń, czyli niezbędnych w przypadku innych rodzajów internetu wzmacniaczy lub rozdzielaczy sygnału. Dzięki w ten sposób zaprojektowanej technologii, droga, którą ma do przebycia sygnał światłowodowy, została skrócona do minimum. To wszystko powoduje, że nawet ci, którzy korzystają z internetu maksymalnie dużo, bardzo rzadko zgłaszają jakiekolwiek problemy.

  • Najnowocześniejszy

Światłowody to bez wątpienia jedno z najnowszych odkryć telekomunikacyjnych. To nowoczesne rozwiązanie, które nieustannie jest rozwijane, by jak najlepiej spełniać oczekiwania klientów. W Polsce, z roku na rok, przybywa sieci światłowodowych: Orange.pl, planuje do końca 2020 roku dostarczyć ultraszybki internet do 5 milionów gospodarstw domowych. Dzięki temu, z niezawodnych łączy, będzie mogło korzystać jeszcze więcej zadowolonych użytkowników.

  • O niekończących się możliwościach

Główną funkcją światłowodów jest dostarczanie sygnału internetowego do gospodarstw domowych. Jednak to niejedyna możliwość, jaką stwarzają światłowody w telekomunikacji. Za ich pośrednictwem, z powodzeniem można przesyłać również sygnał telewizyjny czy dostarczać telefonię stacjonarną. Światłowody są na tyle uniwersalne, że pozwalają kompleksowo zaopatrzyć gospodarstwo domowe w pakiet usług telekomunikacyjnych, które będą cechowały się niezawodnym i stabilnym działaniem, niezależnie od liczby domowników, która będzie z nich korzystać.

Światłowód – przyszłość internetu

Światłowody to wynalazek na miarę XXI wieku, który jest w stanie poprawić komfort życia internautów. Dzięki ultraszybkiemu internetowi domowemu, takie problemy jak pojawiające się lagi w grach, spadek prędkości internetu czy wolno buforujący się plik, to już przeszłość. Rewolucja światłowodowa sprawiła, że wysyłanie ważących kilka gigabajtów plików jest proste i szybkie jak nigdy dotąd. Osoby, które twierdzą, że zawrotne prędkości osiągane przez światłowody są im niepotrzebne, są w błędzie. Internet nieustannie się rozwija, a sieć oferuje coraz bardziej zaawansowane dane, które coraz więcej ważą, dlatego do ich komfortowego odbioru, niezbędne są łącza o dużej przepustowości, czyli światłowody. Warto zaznaczyć, że rewolucja światłowodowa obejmuje nie tylko internet, ale też telewizję, VOD oraz inne usługi – nie tylko telekomunikacyjne. To właśnie dzięki nim, możliwe jest zarządzanie domem za pomocą smartfona lub wyposażenie domu w inteligentne czujniki prądu i wody, które bez ingerencji człowieka są w stanie przysyłać do centrali informacje o zużyciu.

 

Artykuł sponsorowany.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + 12 =

More in Internet - news

%d bloggers like this: