Connect
To Top

Jak dbać o bezpieczeństwo domu podczas urlopu

Czas urlopu to chwila, na którą czeka się z niecierpliwością. Każdemu przecież należy się porządny odpoczynek, po miesiącach ciężkiej pracy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na daleki wyjazd zagraniczny, czy wycieczkę w bardziej znajome rejony, przygotowanie do wyjazdu często wiąże się z zamieszaniem i

lekkim chaosem organizacyjnym. Zakupy, pakowanie, załatwienie spraw urzędowych, planowanie podróży – wszystko to zwiększa prawdopodobieństwo, że coś zostanie pominięte. Zapewne większości z nas zdarzyło się kiedyś nie mieć pewności co do zamknięcia drzwi, kiedy było już za późno na powrót. Czy w takiej sytuacji jedyne co pozostaje, to nerwy i zepsuty wypoczynek? Jak można się domyślać, poprawna odpowiedź na tak zadane pytanie brzmi: Nie. Rynek produktów z zakresu bezpieczeństwa rozwija się bardzo dynamicznie, a nowoczesne technologie sprawiają, że powyższy problem może zniknąć raz na zawsze.

 

Odpowiedzią innowacyjny monitoring

 

Pozostawienie otwartego domu faktycznie może spowodować duży stres, jednak nawet dom, czy mieszkanie zamknięte na cztery spusty nie gwarantuje bezpieczeństwa i spokoju podczas wypoczynku. Niektórzy zwyczajnie boją  się o swój dobytek i lubią mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Z pomocą przychodzą tutaj innowacyjne systemy monitoringu, które pozwalają na stałą kontrolę miejsca zamieszkania, za pomocą urządzeń mobilnych. Jak przekonuje Tomasz Kowalewski, specjalista firmy EZVIZ: Takie rozwiązania są coraz chętniej wybierane przez konsumentów, a w odpowiedzi na ich zapotrzebowanie, urządzenia są stale rozwijane. Doskonałym przykładem jest kamera Mini 0 Plus, która pozwala na zdalny dostęp do obrazu w rozdzielczości Full HD oraz zoom cyfrowy 8x, umożliwia dwustronną komunikację przez dedykowaną darmową aplikację na smartfon. Wszystko po to, aby ułatwić użytkownikowi proces kontroli. Jak widać, dzisiejsze kamery posiadają stosunkowo duży zakres możliwości. Co ważniejsze, coraz więcej producentów zauważa fakt rosnącej popularności branży, dzięki czemu stale zwiększa się różnorodność oferowanych produktów oraz ich zakres cenowy. W wielu urządzeniach można zaobserwować bardzo dobre parametry, które wpływają na jakość sprzętu i komfort jego użytkowania.

 

Pełna kontrola za pomocą smartfona

 

Nowoczesne trendy sprawiają, że pewne rozwiązania, które jeszcze niedawno stanowiły wyjątek lub zwykłą ciekawostkę, stają się normą. Obecnie smartfon służy praktycznie do wszystkiego – od komunikacji, przez załatwianie spraw służbowych, po zakupy i płatności. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej urządzeń codziennego użytku posiada oficjalną aplikację, za pomocą której można kontrolować sprzęt i personalizować niektóre ustawienia. W przypadku kamer monitoringu doskonale sprawdza się wyposażenie ich w mikrofony oraz głośniki, co pozwala na komunikację z innymi, lub reakcję, w przypadku pojawienia się intruza. Dostęp do wszystkich funkcji z poziomu specjalnego oprogramowania sprawia, że korzystanie z opisywanych rozwiązań jest proste i szybkie – a to w dzisiejszych czasach jest wartością niezwykle pożądaną. Dlatego też producenci, próbując spełnić oczekiwania użytkowników, coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania.

 

Rozwiązania smart home coraz bardziej popularne

 

Systemy monitoringu wpisują się w ogólny trend rosnącej popularności rozwiązań smart home. Za pomocą aplikacji można już bez problemu kontrolować domowe urządzenia oraz wpływać na takie parametry, jak temperatura, czy wilgotność powietrza. To oczywiście tylko ułamek możliwości, a ich zakres stale się rozszerza. W kontekście powyższego opisu jedną z ważniejszych funkcji jest bezpieczeństwo. Mogą to być zarówno czujniki, umieszczone w newralgicznych punktach domu, systemy, które mają na celu automatyczne powiadamianie o wszelkich niepokojących zdarzeniach, ale także kamery monitoringu. Należy jednak bezwzględnie pozbyć się wizji monitorów, na których wyznaczony pracownik bez przerwy obserwuje pomieszczenie. Dzisiejsze możliwości technologiczne pozwalają na dostęp do obrazu z dowolnego urządzenia korzystającego z transmisji danych. Obsługa wszystkich niezbędnych parametrów za pomocą aplikacji pozwala na oszczędność czasu i wygodę korzystania z urządzeń.

 

 

Urlop to przede wszystkim wypoczynek, więc przynajmniej w tym czasie warto zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu i problemów wynikających z roztargnienia, czy zwyczajnej niepewności o swoją własność. Nowoczesne systemy monitoringu pozwalają na stałą kontrolę bezpieczeństwa własnego mieszkania, a co za tym idzie, spokój wynikający z możliwości reakcji na wszelkie niepożądane lub nawet groźne zdarzenia. Posiadając w kieszeni wszystko to, co niezbędne do podglądu i reakcji na określone sytuacje, można skupić się na tym, co najważniejsze – regeneracji, dzięki której można w pełni sił wrócić do pracy.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 + seventeen =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: