Connect
To Top

Jubileuszowa konferencja NEC Competence Days 2019

W Krakowie odbyła się 10 edycja konferencji NEC Competence Days. To największe w Polsce wydarzenie dla integratorów sektora nowoczesnych technologii audio – wideo oraz dynamicznie rosnącego rynku meeting rooms, które obejmuje szereg prezentacji, warsztatów oraz strefę Expo.

Tegoroczna edycja była wyjątkowa ze względu na potrójny jubileusz – 120 lat firmy NEC Corporation, 25 lat NEC Display Solutions w Polsce oraz 10 lat konferencji NEC Competence Days.  Rekordowa była też tegoroczna frekwencja – na spotkanie przybyło ponad 370 gości z całej Polski i zagranicy.

Konferencja NEC Competence Days odbyła się po raz pierwszy w nowoczesnej przestrzeni hotelu Metropolo by Golden Tulip, gdzie do dyspozycji gości oddano prawie 800 m2   specjalnej strefy Expo, w której odbywały się pokazy najnowszych produktów i rozwiązań z sektora AV i meeting rooms. Spotkanie pełne było też merytorycznych prezentacji na najwyższym poziomie, jak również potężnej dawki praktycznej wiedzy przekazywanej uczestnikom m.in. w trakcie aż 15 sesji warsztatowych Hands On! Były to pokazy działania poszczególnych rozwiązań prowadzone dla małych grup uczestników, z możliwością testowania sprzętu i prowadzenia dyskusji.

Aktualnie, branżowych szkoleń dostępnych jest bardzo dużo. Jednak, na tle pozostałych, to właśnie konferencja NEC Competence Days 2019  jest przykładem idealnego balansu pomiędzy ilością informacji marketingowych, a merytorycznymi i technicznymi danymi  o rozwiązaniach i produktach. Tym bardziej, że najnowsze urządzenia z sektora AV można było zobaczyć na żywo podczas warsztatów Hands On! – powiedział Arkadiusz Rogoziński z firmy SLX Systemy Audowizualne.

Podczas konferencji NEC Display Solutions zaprezentował szerokie portfolio rozwiązań dedykowanych dla sektora AV i rynku meeting rooms, bazujących na monitorach, projektorach oraz produktach LED. Wśród nowości na szczególną uwagę zasługują: seria monitorów interaktywnych CB, nowy InfinityBoard 2.1 wyposażony w kamerę Huddly IQ, monitory do budowy ścian wideo z automatyczną kalibracją kolorymetryczną i niezwykle wąską ramką ekranu wynoszącą zaledwie 0.44mm oraz projektory laserowe LCD z opatentowanym, szczelnym silnikiem światła. Dodatkowo zaprezentowane zostało oprogramowanie ProAssist pozwalające na bardzo szczegółową kontrolę instalacyjnych projektorów NEC oraz ich adjustację kolorymetryczną – to szczególnie ciekawa nowość, której poświęcono osobny warsztat Hands On. Uczestnicy mogli zobaczyć również ekran wideo oparty o moduły LED p1.5 oraz cały przekrój monitorów wielkoformatowych NEC.

Od 10 lat NEC Competence Days to najważniejsze wydarzenie roku w branży nowoczesnych technologii AV. To miejsce edukacji, spotkań, rozmów o trendach i dalszym rozwoju tej branży. W tym roku po raz pierwszy dużo rozmawialiśmy o rynku „meeting rooms&collaboration” – ten temat przewijał się w wielu prezentacjach oraz warsztatach, ukazując potrzeby i potencjał tego sektora. Cieszy fakt, iż po raz kolejny zebraliśmy tyle głosów uznania, dotyczących zarówno części merytorycznej, jak i całej organizacji imprezy. Nie pozostaje nic innego, jak zacząć przygotowania do edycji 2020. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy! – powiedział Mariusz Orzechowski, General Manager Central South East Europe.

Specjalna edycja NEC Competence Days nie mogła odbyć się bez specjalnego wieczoru, w trakcie którego świętowano potrójny jubileusz. Podczas uroczystej gali przyznano po raz drugi nagrody NEC Awards, które są wyrazem uznania dla Partnerów NEC Display Solutions i formą podziękowania im za roczne osiągnięcia i współpracę. Wyjątkowo, w ramach jubileuszowej edycji, przyznano również specjalne statuetki NEC STAR dla firm i osób, które uhonorowano za podsumowanie całościowej współpracy z NEC Display Solutions w Polsce na przestrzeni 25 lat.

Statuetki NEC Awards  2019 trafiły  do:

ARPOL – zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku

Telbud Electronics – zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku

Integrated Solutions – zwycięzca w kategorii Projekt Digital Signage

Image Recording Solutions Pomorze  – zwycięzca w kategorii Edukacja

AV Consulting  – zwycięzca w kategorii Debiut Roku

Perfect Displays  – zwycięzca w kategorii Firma Roku

 

8 “Oskarów za całokształt” – czyli nagród NEC STAR odebrali:

Cine Project Polska

Edbak

Image Recording Solutions

Komputronik

MAGIT

Perfect Displays

RGBS Systemy Audiowizualne

oraz Bogusław Wróbel z firmy Infobox.

Dla nas 25-lecie obecności firmy NEC Display Solutions w Polsce oraz jubileuszowa edycja szkolenia była datą szczególną. Obydwie daty zbiegły się z 10-leciem firmy Perfect Displays.  Otrzymanie w tak szczególnym momencie dwóch wyróżnień, potwierdziło wartość naszego zaangażowania w budowanie kompetencji w zakresie integracji systemów AV oraz  wagę naszego wieloletniego partnerstwa z  NEC Display Solutions – powiedział Rafał Śmierzyński, Członek Zarządu Perfect Displays Sp. z o.o.

Tegoroczną edycję konferencji wraz z NEC Display Solutions współtworzyło aż 16 co-sponsorów reprezentujących następujące marki: Aten, Matrox, Sennheiser, Harman, Edbak, Poly, Shure, Visionary Solutions, Symetrix, Tannoy, LabGruppen, Vivolink, ONELAN, Datapath, Kenik, GetFort, Cloud Electronics, Xilica, SCALA, MuteDesing oraz Cine Project. Patronat Medialny nad imprezą objęły magazyny: AVIntegracje, CRN, OOH Magazine i Visual Communication.

 

More in Wydarzenia, relacje

 • Bezpłatne warsztaty Bitdefender w Warszawie

  Firma Marken Systemy Antywirusowe Marek Markowski, wyłączny i oficjalny dystrybutor produktów marki Bitdefender w Polsce, ma przyjemność zaprosić sprzedawców, resellerów oraz...

  Marken Systemy Antywirusowe3 września 2019
 • Mio wspiera strażaków OSP

  Marka Mio organizuje akcję wspierającą strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. Co miesiąc do wygrania będą wideorejestratory Mio C540, jako wyposażenie wozów strażackich...

  4 PUBLICITY7 sierpnia 2019
 • Sony Pro Ambassador Programme: nowa inicjatywa wspierania filmowców z całego świata

  Sony skupia grupę utalentowanych filmowców, zarówno posiadających już uznany dorobek, jak i przedstawicieli najmłodszego pokolenia. Ich pasją jest tworzenie narracji wizualnej,...

  INDALO24 czerwca 2019
%d bloggers like this: