Connect
To Top

Kopanie Bitcoinów zużywa wielkie pokłady energii

Bitcoin cieszy się ostatnio bardzo dużą popularnością. Nie tak dawno jego wartość przekroczyła 11 000 dolarów i jest to niekwestionowany rekord. Niestety, wszystko ma też swoje złe strony. Kopanie kryptowaluty wymaga potężnych nakładów energii.

Kopanie Bitcoinów a pobór energii

Według raportu przygotowanego przez Power Compare na bazie danych Digiconomist, roczne zużycie energii elektrycznej przez koparki Bitcoin wynosi na chwilę obecną 30,29 TWh. Jest to 0,13% całego globalnego zużycia energii. Patrząc na te liczby można stwierdzić, że nie jest to wysoki procent, jednak Bitcoin zużywa więcej energii niż 159 państw. Zakładając, że Bitcoin byłby państwem uplasowałby się ono na 61. miejscu wśród krajów zużywających najwięcej energii elektrycznej.

Kolejna statystyka również nie wygląda obiecująco. Tylko w przeciągu ostatnich trzech miesięcy pobór energii elektrycznej związanej z kopaniem tej kryptowaluty wzrósł o około 30%. Jeśli taki stan rzeczy będzie się utrzymywał, to do lutego 2020 roku kopanie Bitcoinów pochłonie zużycie energii na całym globie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + eight =

More in Internet - news

%d bloggers like this: