Connect
To Top

KROSS rozszerza współpracę z producentem kasków i akcesoriów rowerowych ABUS

To jedna z najpopularniejszych europejskich marek, oferująca najwyższej jakości kaski i zapięcia. Od 2017 r. jest również partnerem drużyny kolarstwa górskiego Kross Racing Team, w której jeżdżą m.in. Maja Włoszczowska i Jolanda Neff.

Największy producent rowerowy w kraju KROSS zdecydował się wzmocnić swoją współpracę z marką ABUS ze względu na coraz większe potrzeby polskich rowerzystów. Stale rośnie liczba osób, które decydują się na zakup profesjonalnego sprzętu i akcesoriów w trosce o swoje bezpieczeństwo.

Warto podkreślić, że firma ABUS od 2017 roku jest też partnerem drużyny KROSS Racing Team. Jej zawodnicy na co dzień zakładają kaski właśnie tej marki, np. modele Aventor i Gamechanger. KROSS we współpracy z ABUSEM postanowili uzupełnić rynek o takie same produkty, których używają mistrzyni świata Jolanda Neff czy ambasadorka polskiego MTB Maja Włoszczowska.

– Wspólnie z KROSSEM chcemy osiągnąć efekt synergii. Od jakiegoś czasu zauważamy, że na rynku rowerowym jakość sprzedawanych dwóch kółek rośnie, ale zabezpieczeń, w tym kasków, wcale nie. Dlatego uzupełniamy ofertę KROSSA o topowe modele tych akcesoriów – mówi Piotr Szczygłowski, manager kategorii ABUS. – Dla nas współpraca to także szansa na wsparcie najlepszej drużyny MTB w Polsce i jednej z najlepszych w Europie. Dzięki opiniom zawodników KROSS Racing Team, zahartowanych w różnych międzynarodowych zawodach, możemy wprowadzać w naszym kaskach istotne modyfikacje i ulepszenia – dodaje.

– Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie zapięciami rowerowymi, co jest skutkiem coraz większej popularności roweru jako środka transportu. Konsumenci kupują rowery z coraz wyższych półek cenowych, a więc szukają coraz lepszych zabezpieczeń, które będą chronić sprzęt m.in. przed kradzieżą. Modele zapięć marki ABUS, np. składany Bordo 5900+, łańcuchy oraz zapięcia typu U-lock doskonale uzupełniają naszą dotychczasową ofertę – podkreśla Dariusz Długokęcki, category line manager.

Niemiecka firma ABUS powstała w 1924 r. Jej produkty słyną z wytrzymałości, niezawodności i łatwości obsługi.  Kaski tego producenta dają zawsze gwarancję maksymalnego dopasowania do głowy rowerzysty, komfortu i doskonałej wentylacji.

More in Informacje Prasowe

 • KONTEL podwójnie nagrodzony

  KONTEL, jeden z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych, otrzymała w minionym...

  4 PUBLICITY16 marca 2018
 • Poznaj swój zespół – przegląd profili osobowych

  Sposób naszej pracy się zmienia. Zwiększona mobilność i współpraca przyczyniają się do powstania bardziej różnorodnych stylów pracy. Dzięki wnikliwym badaniom Plantronics...

  4 PUBLICITY16 marca 2018
 • Poznajcie nowy model KROSS Moon. Zmiany, zmiany, zmiany…

  Największy polski producent rowerowy prezentuje kolejną odsłonę swojego modelu enduro. Dzięki nowej ramie i kilku istotnym modyfikacjom rider może czuć się...

  Gamma PR16 marca 2018