Connect
To Top

Lanberg: czujniki do domowego użytku

Ostrzegą przed dymem, czadem, zalaniem lub ulatniającym się gazem. Czujniki marki Lanberg mogą wydatnie podnieść bezpieczeństwo domu lub biura.

Pięć modeli czujników trafiło do oferty marki Lanberg. Część z nich, jak ostrzegający przed zalaniem pomieszczenia Lanberg SR-104 mogą uratować mienie od zniszczenia. Inne, jak wykrywający czad sensor Lanberg SR-1005, mogą uratować znacznie więcej.

Dym niestraszny

Czujniki Lanberg SR-1001 i SR-1002 służą wczesnej detekcji dymu. Producent zapewnia, że sensor obu urządzeń będzie działał nieprzerwanie przez 8 lat. W chwili wykrycia dymu w powietrzu czujniki Lanberga podniosą alarm. Sygnał dźwiękowy, który emitują osiąga 85 dB. To natężenie dźwięku jak w samochodowym klaksonie. Urządzenie posiada własne baterie, więc jest niezależne od zewnętrznego źródła zasilania. W przypadku gdy bateria będzie bliska rozładowaniu, czujnik sam przypomni o konieczności wymiany. Model SR-1002 jest poza tym wyposażony w funkcję Hush, której zadaniem jest umożliwienie wyciszenia alarmu kiedy ten uruchomi się przez przypadek lub z błahego powodu. Przecież każdemu zdarzyło się kiedyś coś przypalić w kuchni, prawda?

Wykryje gaz zanim zrobi to nasz nos

Większość gospodarstw domowych w Polsce korzysta z instalacji gazowych. I chociaż jest to dość tanie i niezawodne paliwo, to jest też dość niebezpieczne, ze względu na swoją lotną formę. Czujnik Lanberg SR-1003 pozwala na szybkie wykrycie gazu, a w razie detekcji uruchomi alarm.

Z czadem nie ma żartów

Czad (tlenek węgla, CO) jest niewidoczny i bezwonny. Nie wykryty w porę może najpierw pozbawić przytomności, a następnie przyczynić się do śmierci ludzi i zwierząt. Ponieważ w Polsce nadal popularne są piece węglowe, detektory czadu, takie jak Lanberg SR-1005, powinny być powszechnym wyposażeniem domów. Prosta obsługa i głośny sygnał alarmowy, uruchamiany jeśli w powietrzu pojawi się czad, to tylko część zalet nowego detektora marki Lanberg. Producent zastosował wysokiej jakości czujnik, pozwalający na skuteczną pracę przez 7 lat. Podobnie jak czujniki dymu, także i ten model posiada własne zasilanie bateryjne i poinformuje gdy trzeba będzie wymienić baterię.

By nie zalać sąsiada

Lanberg SR-1004 to nowoczesny czujnik zalania. W każdym domu jest kilka potencjalnych źródeł zalania, jak pralka czy zmywarka. Umieszczony na podłodze, obok takiego urządzenia czujnik Lanberg SR-1004 błyskawicznie poinformuje o wycieku, a tym samym pozwoli na zminimalizowanie strat. Wystarczy, że woda zetknie się z czujnikiem, a urządzenie natychmiast uruchomi alarm. SR-1004 posiada zasilanie bateryjne. Może pracować w szerokim zakresie temperatur, co pozwala na umieszczenie urządzenia tuż obok pracującej pralki czy bojlera.

Ceny czujników zaczynają się od ok. 30 zł.

 

Źródło: Entrymedia, Lanberg

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 14 =

More in Aktualności

%d bloggers like this: