Connect
To Top

W Lesznie na Rynku rozstawi się miasteczko rowerowe. W programie atrakcji są darmowe testy eBike’ów, zawody z rowerami do wygrania i branżowe porady

Najbliższy piątek, 13 kwietnia, upłynie nam pod znakiem dwóch kółek. W godz. 14-18 w centrum Leszna wszyscy chętni będą mogli przejechać się na najnowocześniejszych modelach elektrycznych, wygrać rower w zawodach na trenażerach lub skorzystać z darmowej diagnozy swojego sprzętu.

W końcu nadeszła prawdziwa wiosna, czas więc rozruszać mięśnie. Wraz z rozpoczęciem sezonu w najbliższy piątek na Rynku stanie miasteczko rowerowe. Główną atrakcją będą m.in. bezpłatne testy najnowszej generacji eBike’ów. Dla wszystkich chętnych zostaną udostępnione rowery z serii Boost – górskie modele Level i Lea (drugi to propozycja dla pań) oraz trekkingowe – Trans Hybrid. Każdy z nich bazuje na jednym z najpopularniejszych na rynku systemów Shimano Steps.

– Chcemy pokazać uczestnikom zalety rowerów elektrycznych i przybliżyć zastosowaną w nich technologię. Są one w Polsce ciągle małe znane i panuje wokół nich wiele mitów. Dużo osób sądzi na przykład, że jadą same, co nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, bo to nie są skutery – mówi Paweł Buczko, starszy specjalista ds. trade marketingu marki KROSS. – eBike zapewnia dodatkową moc podczas pedałowania. Sprawia, że rower jedzie łatwiej i daje dużo przyjemności tam, gdzie nie ma jej na tradycyjnych dwóch kółkach – podkreśla.

Sprawdzać jak to jest kręcić korbą ze wsparciem elektrycznym mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Na potrzeby testów wskazane jest zabrać ze sobą kask.

Co więcej, w miasteczku nie zabraknie zawodów na dwóch specjalistycznych trenażerach. W ten sposób od godziny 14 do 18 co 30 minut każdy uczestnik dostanie szansę na wygranie roweru. W ciągu jednej rundy zmierzyć się ze sobą może 10 osób, a łącznie podczas całego wydarzenia będzie 8 modeli szosowych i górskich do wygrania.

To jednak nie wszystko, bo przewidziano również prezentację modeli trekkingowych, szosowych oraz dziecięcych. Mieszkańcy Leszna będą też mogli zobaczyć pokaz odporności kasków, a dzieci w specjalnie wyodrębnionej strefie zapoznają się z zasadami ruchu drogowego.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogą liczyć na konsultacje i diagnozę swoich dwóch kółek. Branżowi specjaliści wskażą, co należy w nich wymienić lub naprawić i poradzą, jak dobrać sprzęt najbardziej odpowiedni dla siebie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen + 8 =

More in Informacje Prasowe

%d bloggers like this: