Connect
To Top

Recenzja LG 27GK750F-B – profesjonalny monitor przeznaczony dla graczy

Opakowanie i dołączone akcesoria.

Sam monitor dotarł do naszej redakcji bardzo dobrze zabezpieczony przez LG. Potężny karton zawierał 27 calowy monitor LG 27GK750F-B. W opakowaniu znajdziemy sporo akcesoriów, kable do transmisji obrazu, czyli HDMI i Display Port, dodatkowo zasilacz oraz uchwyt do organizacji kabli. Oczywiście do każdego swojego produktu, LG dodaje instrukcję obsługi oraz instrukcję bezpieczeństwa. Nie inaczej jest w przypadku tego monitora. Sam montaż ekranu do stopy jest prosty i intuicyjny.

Wygląd monitora LG 27GK750F-B

Parę słów o designie LG 27GK750F-B.

Gamingowy design albo się kocha albo nienawidzi. Niestety, ale w tym przypadku nasza opinia będzie jednoznaczna. Monitor jest piękny. Czerwone wstawki na podstawie i pleckach monitora nadają agresywnego wyglądu i jednoznacznie informują użytkownika, do czego jest przeznaczony. Stosunkowo cienkie ramki zadowolą większość, która korzysta z konfiguracji kilku monitorów podczas użytkowania komputera. Z tyłu znajdziemy futurystyczny okrąg, który zachęca do zanurzenia się w wirtualną rozgrywkę. Sterowanie funkcjami odbywa się przy pomocy małego, czterokierunkowego joysticka, który znajduje się na dole, po środku ekranu.

Obraz wyświetlany przez LG 27GK750F-B

Profesjonalna, ale nie topowa specyfikacja

LG 27GK750F-B posiada matrycę TN z podświetleniem LED o przekątnej 27 cali. Sama matryca ma rozdzielczość FullHD. Na dzisiejsze warunki, można powiedzieć MAŁO. Pamiętajmy, że LG określa swój produkt mianem profesjonalnego. Z kolei to tłumaczy tylko, albo aż rozdzielczość FHD. Z doświadczenia wiemy, że większość profesjonalnych graczy gra na rozdzielczościach znacznie niższych niż FHD. Dla LG definicja profesjonalizmu jest prosta. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 240Hz, a czas reakcji to 1 ms. Matryca została wyposażona w technologie Motion Blur Reduction oraz Flicker-Free. To oznacza, że podczas najbardziej dynamicznych scen, obraz nie ulegnie rozmyciu nawet na chwilę, a Twoje oczy nie doświadczą męczącego migotania obrazu. Sporym atutem jest kąt widzenia, który w poziomie wynosi 170 stopni, a w pionie 160, dlatego konfiguracja 3 monitorów w przypadku LG 27GK750F-B to doskonałe rozwiązanie nadające się streamingu czy symulatorów.

Monitor wyposażony jest w sporą ilość złącz wejścia i wyjścia. 2 porty HDMI, złącze Display Port, dodatkowo 3 porty USB, wyjście słuchawkowe i obowiązkowe wejście DC-in (wejście zasilania).

 

Kompletne technologie przeznaczone dla graczy.

Oprócz wspomnianych wyżej technologii wyświetlania obrazu, monitor jest wyposażony w technologię AMD FreeSyncTM. Poprawia ona synchronizację obrazu między kartą graficzną, a monitorem. Nie doświadczysz zjawiska „rozrywania ekranu” przy wyłączonej synchronizacji pionowej podczas dynamicznych scen w trakcie gry. LG 27GK750F-B wyposażony został w autorskie GUI, które uruchamia się jednym kliknięcie joysticka i zapewnia łatwy dostęp do definiowanych ustawień wyświetlania obrazu, w zależności od rodzaju gry. Górna tablica w GUI informuje użytkownika o aktualnych ustawieniach monitora, przez co w szybki sposób sprawdzisz, na jakich ustawieniach prowadzisz aktualnie rozgrywkę.

Szczególnie dla fanów FPS, przydatna okaże się funkcja Black Stabilizer, która programowo rozjaśnia zaciemnione miejsca, aby łatwiej dostrzec przeciwników.

GUI w monitorze LG 27GK750F-B

Koniec, końców…

Sam monitor przeznaczony jest głównie dla profesjonalistów lub graczy którzy większość wolnego czasu spędzają na wirtualnych potyczkach. LG 27GK750F-B posiada, aż nadto dodatków i technologii poprawiających jakość rozgrywki, dlatego dla amatora gier może okazać się zbędnym lub nie w pełni wykorzystywanym gadżetem. W redakcji nie byliśmy w stanie wykorzystać pełnego, gamingowego potencjału, ale z pewnością znajdą się gracze, którym porządny i wszechstronny sprzęt ułatwi poprawę umiejętności oraz drogę na esportowy szczyt.

Techon.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + 17 =

More in Monitory - news

%d bloggers like this: