Connect
To Top

Listwy antyprzepięciowe EVER. Bezpieczeństwo priorytetem

Sprzęt komputerowy jest bardzo wrażliwy na nagłe skoki napięcia. Co wiązać się będzie często z dużymi kosztami. Aby uchronić urządzenia elektroniczne przed tego typu problemem warto zainwestować w listwę antyprzepięciową. Do naszej redakcji dotarły dwa produkty firmy EVER: Variant oraz Office plus. Sprawdźmy co oferują potencjalnemu klientowi.

EVER Office Plus

Pierwsza z prezentowanych listew jest to nowość w ofercie firmy EVER. Jak widać na zdjęciach jest to dwuczęściowa konstrukcja, która może sprawdzić się szczególnie w biurach. Pierwsza z nich, czyli jednostka dolna posiada cztery gniazdka. Może być ulokowana np. pod biurkiem lub w innym trudnodostępnym miejscu. Do tej części najlepiej podłączyć urządzenia wymagające stałego zasilania, np. drukarkę, komputer stacjonarny, monitor itp. Druga część może być umieszczona na biurku. Wyposażona jest w trzy gniazda sieciowe oraz dwa porty USB, które to są ładowarką 2,4 A. Za ich pośrednictwem można ładować telefony, tablety. Obie części listwy połączone są dość grubym przewodem o długości 1,2 m. Długość przewodu, który będzie podłączony od części dolnej do gniazdka sieciowego wynosi 1,8 m.

EVER Office Plus wyposażony jest w system Child Protection, który jak sama nazwa mówi zabezpiecza dostęp do części będących pod napięciem. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie dwubiegunowego wyłącznika w tej części, która będzie umieszczona zazwyczaj np. na biurku. Kolejnym plusem tej listwy antyprzepięciowej jest umieszczenie bezpiecznika automatycznego. Kiedy zabezpieczenie zadziała będziemy mogli szybko włączyć ponownie listwę i wrócić do pracy. Producent chwali się, że zastosował w listwach nowe warystory, które jeszcze bardziej zabezpieczają sprzęt podczas ewentualnych przepięć. Nie zwęglają się w przypadku awarii tak jak tradycyjne warystory MOV. Model ten posiada także specjalne uchwyty do montażu listwy w pozycji poziomej, jednak jest to bardziej rzecz oczywista, znana nawet z tanich listew.

Parametry techniczne

Rodzina listwy: OFFICE PLUS

Rodzaj listwy: Antyprzepięciowa

Napięcie i częstotliwość znamionowa [V / Hz]: ~ 250 / 50

Prąd maksymalny (sumaryczny) [A]: 10

Obciążalność jednego gniazda [A]: Okrągłe 10 A, płaskie 6 A

Ilość gniazd sieciowych: 5 + 2

Typ gniazd sieciowych: Zgodny z NF C 61-314; System Child Protection

Zabezpieczenie nadprądowe: 1 x bezpiecznik automatyczny 10 A

Typ zabezpieczenia przepięciowego: SPD typ 3

Zabezpieczane linie: L-N, L-PE, N-PE

Absorpcja energii (sumaryczna) [J]: 918

Napiecie próby Uoc (L-N) [kV]: 6

Napiecie próby Uoc (LN-PE) [kV]: 6

Napięciowy poziom ochrony Up (L-N) [kV]: 1,79

Napięciowy poziom ochrony Up (LN-PE) [kV]: 1,79

Napięcie trwałej pracy Uc [V~]: 250

Ładowarka USB: 2x Port 5 V / 2,4 A (max)

Sygnalizacja: 1x LED (wskaźnik ochrony antyprzepięciowej)

Wtyczka: NF C 61-314

Wyłącznik sieciowy: Dwubiegunowy, podświetlany

Wymiary [szer. x dł. x wys.] [mm]: 55 x 270 x 38 jednostka dolna; 60 x 178 x 50 jednostka górna

Długość przewodu zasilającego [m]: 1,8 + 1,2

Waga netto [kg]: 0,816

Cena urządzenia

Model ten kosztuje około 90 – 100 zł. Producent oferuje nie tylko 5 lat gwarancji na urządzenie. Model Office Plus oferuje polisę ubezpieczeniową na kwotę 2500 euro. Produkt ten jest objęty ubezpieczeniem przez rok. Absorpcja energii (sumaryczna): 918 J.

EVER VARIANT

Druga z listew antyprzepięciowych to EVER Variant. Jej cena oscyluje w granicach 50 zł, a więc naprawdę niewiele. Model ten posiada wymienny przewód dzięki czemu możemy dostosować jego długość do naszych potrzeb. W zestawie otrzymujemy 2-metrowy przewód z wtykiem wyposażonym w uziemienie CEE 7/7 –  IEC C320 C13. Użytkownik może dowolnie go wymieniać, przy założeniu, że przewody o długości powyżej 2m, muszą posiadać przekrój żył o wartości nie mniejszej niż 1 mm2. Gniazdo zasilające to IEC 320 C14. Jest to produkt skierowany bardziej do gospodarstw domowych gdzie chronić będzie urządzenia takie jak sprzęt komputerowy, RTV, urządzenia mobilne itp.

Listwa antyprzepięciowa EVER Variant wyposażona jest w pięć gniazd sieciowych, oczywiście z uziemieniem. Tak jak wersja Office Plus, także Variant posiada system bezpieczeństwa Child Protection, który uniemożliwia dotykanie elementów pod napięciem. Również w tym modelu znajdziemy automatyczny bezpiecznik, który pozwoli na błyskawiczne włączenie ponownie listwy kiedy ta zostanie wyłączona na skutek nagłych przepięć.

Producent rekomenduje użycie listwy VARIANT z własnym przewodem IEC C320 C14 –  IEC C320 C13 jako przejściówki z zasilacza UPS (gniazda IEC) na multimedia (wtyki PL).

Model ten posiada uchwyty do mocowania naściennego. Szablon do mocowania znajduje się na stronie producenta. Dzięki specjalnie zaprojektowanej dolnej części obudowy możemy ułożyć przewód zasilający w dowolnym kierunku. Widać to na zdjęciu listwy.

Specyfikacja techniczna

Rodzina listwy: VARIANT

Rodzaj listwy: Antyprzepięciowa

Napięcie i częstotliwość znamionowa [V / Hz]: ~ 250 / 50

Prąd maksymalny (sumaryczny) [A]: 10

Obciążalność jednego gniazda [A]: 10

Moc maksymalna (sumaryczna) [W]: 2500

Ilość gniazd sieciowych: 5

Typ gniazd sieciowych: zgodny z NF C 61-314; System Child Protection

Zabezpieczenie nadprądowe: 1 x bezpiecznik automatyczny 10 A

Typ zabezpieczenia przepięciowego: SPD typ 3

Zabezpieczane linie: L-N

Absorpcja energii (sumaryczna) [J]: 175

Napiecie próby Uoc (L-N) [kV]: 6

Napięciowy poziom ochrony Up (L-N) [kV]: ≤ 1,3

Napięcie trwałej pracy Uc [V~]: ~ 275

Prąd udarowy Imax (L-N) [kA]: 6

Sygnalizacja: 1x LED (wskaźnik ochrony antyprzepięciowej)

Wtyczka: NF C 61-314

Wyłącznik sieciowy: Dwubiegunowy, podświetlany

Wymiary [szer. x dł. x wys.] [mm]: 64 x 345 x 50

Długość przewodu zasilającego [m]: 2

Waga netto [kg]: 0,290 (listwa) + 0,202 (odłączalny przewód)

Gwarancja i ubezpieczenie

Model Variant posiada ubezpieczenie przyłączonego sprzętu na kwotę 2000 euro. Działa ono tak jak w przypadku Office plus również przez rok użytkowania listwy. Co ciekawe, listwa antyprzepięciowa EVER Variant posiada aż dziesięć lat gwarancji. Jak widać producent jest pewny swojego urządzenia.

Podsumowanie

Jak widać listwy polskiego producenta EVER to naprawdę solidne produkty, którymi warto się zainteresować jeśli zależy nam na naszym sprzęcie. W naszej redakcji korzystamy z listew EVER od dłuższego czasu i nigdy nas nie zawiodły. Najważniejsze jest to, że przedsiębiorstwo to w stu procentach polski kapitał. EVER posiada własny dział badań i rozwoju, a 25-letnie doświadczenie sprawia, że firma jest ekspertem w rozwiązaniach zasilania gwarantowanego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 14 =

More in Zasilacze

 • UPS EVER ECO Pro 1200 AVR CDS – zabezpieczenie przed utratą prądu

  Nasz świat kręci się wokół elektryczności. Nie mamy tu na myśli tylko komputerów, smartfonów czy tabletów, ale także mówimy o lodówkach,...

  Daniel Laskowski18 sierpnia 2017
 • Test zasilacza Ravcore Rock 750

  W dzisiejszej recenzji będziecie mieli okazję zobaczyć jak firma Ravcore poradziła sobie ze stworzeniem zasilacza. Rock 750 jest jedynym zasilaczem obecnie...

  Konrad Skuza6 lipca 2016
 • Thortech Thunderbolt 850 W Plus

  Marka Thortech jest częścią tajwańskiej firmy GeIL – jednego z większych producentów pamięci ( w jednym z artykułów przedstawiamy test pamięci...

  17 sierpnia 2015
%d bloggers like this: