Connect
To Top

Logitech G213 Prodigy – klawiatura dla wymagających graczy

Gracze poszukując sprzętu wymagają wysokiej jakości. Krótko mówiąc nie uznają kompromisów. Czy Logitech G213 Prodigy to klawiatura idealna dla fanów rozrywki komputerowej? Przekonajmy się o tym!

Logitech G213 Prodigy

Bohaterka testu jest to przewodowa, membranowa klawiatura z klawiszami o profilu wysokim. Model ten waży 1000 g, a jej wymiary wynoszą 452 x 218 x 33 mm. Logitech G213 Prodigy jest bardzo prosta jeśli chodzi o wygląd. Zazwyczaj produkty skierowane do graczy mają „kosmiczny” wygląd, a tu dla odmiany mamy wręcz biurowy design. Przeważający matowy plastik z niewielką ilością lakierowanych dodatków wręcz musi się podobać. Podkładka na nadgarstki, którą widać na zdjęciach jest wygodna, ale niestety nie ma opcji demontażu.

W lewym górnym roku możemy zobaczyć logo „G”. Z prawej strony wkomponowano przyciski odpowiedzialne za funkcje medialne. Gracze często spędzają czas przy swoich komputerach w nocy. Dlatego też potrzebne jest podświetlenie klawiatury. G213 oferuje bardzo rozbudowane możliwości konfiguracji tej funkcji. Krótko mówiąc do naszej dyspozycji producent przekazał 16 milionów kolorów, a więc całą paletę RGB. Za pomocą oprogramowania możemy eksperymentować. Mamy do wyboru pulsowanie, falę przechodzącą po klawiaturze. Jest również opcja podziału G213 Prodigy na poszczególne segmenty kolorystyczne. Ciekawostką jest integracja klawiatury z grami. Przykładowo kiedy w Mafia III zaczęła gonić nas policja klawiatura migała na przemian na niebiesko i czerwono. Niby mało znaczący do datek, a jednak cieszy.

Klawisze dodatkowe

Co prawda Logitech G213 Prodigy nie posiada zbyt wielu przycisków dodatkowych, jednak warto przyjrzeć się bliżej tym, które się na klawiaturze znajdują. Klawisze multimedialne służące regulacji np. muzyki znajdują się nad klawiaturą numeryczną. Umieszczenie w tym miejscu sprawia, że korzystanie z nich jest wygodne. Jest także przycisk wyłączający podświetlenie klawiatury oraz tak zwany „game mode”. Wybranie tego klawisza sprawia, że dezaktywujemy przyciski, które wybraliśmy dla konkretnej gry. Najczęściej zapewne będzie to przycisk „start”, który może spowodować przypadkowe zminimalizowanie okna.

Właściwości oraz oprogramowanie

Warto wspomnieć, że bohaterka testu została skonstruowana tak, aby zminimalizować skutki wylania napoju. Klawiatura jest też w pewnym stopniu odporna na brud, a jak wiadomo gracz żywić się musi więc okruszki między szczelinami to wręcz codzienność.

Aplikacja, która służy do konfiguracji to bardzo rozbudowane oprogramowanie. Możemy tu zmienić praktycznie wszystko. Od podświetlania klawiatury do tworzenia profili do konkretnej gry, czy konfiguracji klawiszy funkcyjnych. Logitech Gaming Software to jeden program do wszystkich urządzeń tego producenta z serii gamingowej. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ w jednej aplikacji skonfigurujemy pada, kierownicę, klawiaturę i myszkę. Jest ono bardzo przejrzyste, konfiguracja poszczególnych opcji bardzo intuicyjna.

 

Klawiatura w praktyce

Logitech G213 Prodigy posiada konstrukcję membranową. Czy oznacza to, że jest gorsza od modeli mechanicznych? Zdecydowanie nie! Również w przypadku tej klawiatury mamy bardzo szybki czas reakcji oraz oczywiście antighosting. Co to oznacza? To, że klawiatura rejestruje wszystkie naciśnięte przyciski. Jest to także ochrona przed przypadkowym rozpoznaniem klawisza jako wciśniętego. W tych testach G213 Prodigy spisuje się rewelacyjnie.

W praktyce, tj. podczas rozgrywki w zarówno FPS-ach jak i grach typu MMO klawiatura nie sprawiała żadnych problemów. Klawisze są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu. Ich wyprofilowanie pozwala na komfortowe, bardzo długie sesje z ulubionymi grami.

Podsumowanie

Nadszedł czas na podsumowanie tego szybkiego testu. Logitech G213 Prodigy to bardzo dobra klawiatura, która może zachwycić swoją prostotą. Stonowany wygląd idzie w parze z zaawansowanymi funkcjami, które może docenić każdy gracz. Pomimo tego, że jest to klawiatura membranowa to w żadnym stopniu nie odbiega „wydajnością” od konkurencji w postaci modeli mechanicznych. Jedyne czego nam brakowało to gniazda słuchawek czy huba USB, jednak to małe wady w konfrontacji z niezliczoną ilością zalet takich jak antighosting, świetnie wyglądające podświetlenie RGB czy zaawansowane funkcjonalnie oprogramowanie. Zdecydowanie jesteśmy na tak!

Specyfikacja techniczna

INFORMACJE O GWARANCJI
Dwuletnia ograniczona gwarancja na sprzęt
WYMAGANIA SYSTEMOWE
Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7
Port USB
Połączenie internetowe do opcjonalnego pobrania oprogramowania
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
bez klawiatury numerycznej
Dokumentacja
DANE TECHNICZNE
Odporność na zalanie:
Przetestowano na próbkach do 60 ml płynu
Typ połączenia: USB 2.0
Protokół USB: USB 2.0
Szybkość złącza USB: Full Speed
Wskaźniki (LED): tak
Wyświetlacz LCD: brak
Podświetlenie: RGB
Długość kabla (zasilanie/ładowanie): 1,8 m
Dane fizyczne
Wysokość: 218 mm
Szerokość: 452 mm
Głębokość: 33 mm
Masa: 1000 g

1 Comment

  1. savenko_alia

    28 lipca 2017 at 16:01

    LOGITECH G510S – bardzo dobra klawiaturka od logitecha, posiadam ją od ponad 1.5 roku i naprawdę mogę polecić zapalonym graczom. Możliwość wyboru podświetlenia dowolnym kolorem, oraz szeroka integracja z grami, przypisywanie makr itd.
    https://www.vedion.pl/product-pol-1680-KLAWIATURA-LOGITECH-G510S-GAMING-UK-INT.html

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 2 =

More in Gaming

%d bloggers like this: