Connect
To Top

Logitech G533 Wireless – perfekcyjny headset dla graczy?

Każdy szanujący się gracz powinien posiadać w swoim arsenale zestaw słuchawkowy, który nie tylko zapewni mu jak najlepszy kontakt ze swoją drużyną, ale też usłyszy kroki zbliżającego się przeciwnika. Takim headsetem z pewnością jest produkt Logitech G533 Wireless, który wydaje się być najlepszym wyborem dla gracza.

Logitech G533 Wireless to sprzęt, który na tą chwilę najlepiej oddaje to co odczuwa gracz podczas rozgrywki. Cyfrowy dźwięk przestrzenny 7.1 oferowany przez G533 wznosi rozgrywkę na zupełnie nowy poziom doznań.

Co w zestawie?

W pudełku, poza słuchawkami, znajdziemy nadajnik USB, dzięki któremu podłączymy słuchawki z komputerem oraz ok. 3 metrowy kabel USB, który służy za kabel zasilający. Oczywiście znajdziemy tutaj też wszelkie dokumenty, takie jak karta gwarancyjna.

Jakość wykonania 

Logitech G533 Wireless jest wykonany bardzo dobrze, jednak większość elementów, z których złożone zostały słuchawki to plastik. Może nie jest to plastik złej jakości, jednak oczekiwałem czegoś więcej. Konstrukcja jest lekka, mimo tego nie sprawia wrażenia, że coś za chwile się oderwie czy wykuszy. Pałąk jest sztywny, a nauszniki nie naciskają na boki głowy.

Na prawym nauszniku znajdziemy całe centrum dowodzenia słuchawkami. Znajdziemy tutaj włącznik, pokrętło do regulowania głośności, port USB, który służy do podpięcia kabla zasilającego. Nad pokrętłem znalazło się miejsce na przycisk wyciszający mikrofon, który z resztą również znajduje się na prawej słuchawce.

Szkoda, że producent nie zdecydował się na szelkowy pałąk, taki jak stosowany jest przy słuchawkach SteelSeries. Oczywiście nie jest to żadna wada, bo headset jest bardzo wygodny.

Metriał, który znajdziemy na nausznikach to siatka, która wyśmienicie sprawdza się w swojej roli. Siatka ta ma o wiele lepszą przepustowość powietrza, niż tradycyjne i dobrze wszystkim znane piankowe nauszniki. Dzięki temu zastosowaniu, nasza skóra nie podrażnia się i nie męczy, a nasze uszy nie pocą się aż tak szybko. Jest to idealne rozwiązanie na zbliżające się letnie dni. W tym headsecie można grać godzinami i nie odczuwać dyskomfortu. Wielki plus!

Jakość dźwięku jest najważniejsza

Co może być ważniejsze w słuchawkach jak nie dźwięk? W słuchawkach Logitech G533 Wireless dźwięk stoi na najwyższym, światowym poziomie. Dźwięk przestrzenny, który dostarczany jest tutaj przez DTS Headphone:X 7.1 Surround Sound, sprawia, tak jak wspomniałem wcześniej, że gracz odczuwa rozgrywkę na zupełnie nowym poziomie.

Oczywiście poza odróżnieniem, z której strony może zaatakować nas przeciwnik, czy wyskoczy zza krzaków znajdujących się za nami, zza skały po naszej prawej, z lasu po naszej lewej czy szturmuje na nas od przodu, jesteśmy również w stanie określić jak daleko od nas znajduje się nasz wróg. Czy są to centymetry, metry czy nawet kilometry – przestrzeń akustyczna w tych słuchawkach jest czymś niesamowitym.

Ta technologia sprawdza się najlepiej w grach z typu FPS, czyli bardzo popularny Counter Strike: Global Offensive, Battlefield czy inne “strzelanki”. Oczywiście inne typy gier również brzmią w tych słuchawkach bardzo dobrze, jednak headset ten został stworzony do typu gier FPS.

Ależ tu cicho!

Zaraz po kwestii dźwięku, najważniejszym aspektem w tego typu słuchawkach jest wyciszenie dźwięków płynących ze świata zewnętrznego. Duże nauszniki tworzą bardzo dobrą izolację ze światem zewnętrznym, a gracze to bardzo doceniają. Zero rozpraszania, zero pisków, krzyków czy klaksonów – tylko Ty i rozgrywka. W takich warunkach myśli się tylko i wyłącznie o wygrywaniu.

Zauważyć można też pewną rzecz, która nie zawsze wychodziła firmie Logitech przy produkcji swoich słuchawek. Chodzi o szumy, które często zdarzały się podczas rozgrywki, gdy słuchawki były podgłoszone do dość wysokiego poziomu. W Logitech G533 Wireless takie zjawisko nie jest spotykane, nawet jeśli oddalimy się od nadajnika USB na kilka metrów.

Jak z słuchaniem muzyki?

Oczywiście słuchawki Logitech G533 Wireless mogą służyć jako zestaw do słuchania muzyki. WIem, że nie do tego zostały przeznaczone, jednak jest to jak najbardziej możliwe. W tym przypadku również sprawują się na wysokim poziomie. Warto jednak poszperać w ustawieniach aplikacji dedykowanej zestawowi, gdyż bas jest troszkę za mocny, zmienimy to bez problemu w wyżej wymienionej aplikacji. Oprogramowanie to pomoże nam również w wyborze dodatkowej funkcji, jaką ma pełnić funkcjonalny przycisk na obudowie.

Mikrofon wypada trochę słabiej

Logitech G533 Wireless oczywiście posiada w zestawie mikrofon. Jest on wysuwany, na podajniku, który oferuje bardzo dużo możliwości regulacji. Mikrofon działa poprawnie, posiada bardzo solidny efekt usuwania szumów, jednak dźwięk, który nagrywany jest przez ten właśnie mikrofon nie jest ostry i klarowny. Na pewno nie jest to mocna strona G533.

Łączność i czas pracy

Headset Logitech G533 Wireless łączy się z komputerem za pomocą adaptera USB. Nadajnik daje nam możliwość na oddalenie się do 15 metrów z słuchawkami na szyi, bez obaw na zerwanie połączenia. Więc jeśli macie potrzebę głodu, a kuchnia znajduje się obok waszego pokoju, a jesteście podczas obrad ze swoją drużyną, śmiało możecie odejść od komputera bez tracenia wątku. Nawet po oddaleniu się na kilka metrów, dźwięk jest dalej czysty i najwyższej jakości.

Niestety, mam złą wiadomość dla posiadaczy konsol, którzy chcieliby mieć w swoich szeregach właśnie Logitech G533 Wireless. Zestaw ten nie posiada portu słuchawkowego mini-jack, więc podpięcie go do najnowszych wersji konsol PlayStation czy Xbox nie będzie możliwe. Sprawa również nie wygląda dobrze, dla użytkowników komputerów od firmy Apple. Mimo, że Logitech wypuścił aplikację dedykowaną MacOS to nie będziemy w stanie odczuć co oferuje cyfrowy dźwięk kierunkowy. Jak widać, urządzenie to jest dedykowane tylko i wyłącznie komputerom z systemem operacyjnym WIndows.

15 godzin pracy na jednym ładowaniu zapewnia producent, w rzeczywistości jest to jednak jakieś 12. I piszę tutaj o nieustannym korzystaniu z zestawu. Jest to bardzo dobry wynik. Ładowanie akumulatora odbywa się za pomocą kabla USB, który dołączany jest do zestawu.

Podsumowanie 

Logitech G533 Wireless to bardzo, ale to bardzo udany projekt od firmy Logitech. Śmiem powiedzieć, że w tej chwili najlepsze słuchawki gamingowe dedykowane komputerom postawionym na systemie Windows. Atrakcyjna cena (od 540 złotych) przemawia za słuchawkami, które w zamian oferują nam rewelacyjny czas pracy na baterii, daleki zasięg, brak szumów, fantastyczne wygłuszenie czy jeszcze lepszy dźwięk przestrzenny. Boli trochę brak wsparcia dla konsol czy brak wsparcia cyfrowego dźwięku kierunkowego dla MacOS, jednak użytkownicy Windows będą tym zestawem zachwyceni.

Plusy:

 • DTS Headphone:X 7.1 Surround Sound
 • Dystansowa i kierunkowa scena
 • rewelacyjny czas pracy na baterii
 • możliwość grania godzinami bez odczuwania dyskomfortu
 • dobre wykonanie
 • duży zasięg
 • kapitalna jakość dźwięku

Minusy

 • brak wsparcia dla konsol i ograniczone wsparcie dla MacOS
 • brak gniazda mini-jack
 • przeciętny mikrofon

Specyfikacja Logitech G533 Wireless

NUMER KATALOGOWY

981-000634

INFORMACJE O GWARANCJI

Dwuletnia ograniczona gwarancja na sprzęt

WYMAGANIA SYSTEMOWE

Windows 10®,
Windows 8.1,
Windows 8,
Windows 7
Port USB
Połączenie internetowe do opcjonalnego pobrania oprogramowania

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

Zestaw słuchawkowy do gier
Adapter bezprzewodowy USB
Kabel USB do ładowania
Dokumentacja

 

DANE FIZYCZNE

Wysokość: 197 mm
Szerokość: 189 mm
Głębokość: 85 mm
Masa: 350 g

1 Comment

 1. Artur Jachimowski

  15 sierpnia 2017 at 19:31

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 11 =

More in Gaming

%d bloggers like this: