Connect
To Top

Logitech G610 Orion Brown – recenzja klawiatury Logitech z przełącznikami Cherry MX

Miesiąc temu opisywaliśmy dla was wrażenia z testu Logitech G410 Atlas Spectrum. Dziś sprawdzamy możliwości kolejnego modelu z serii Logitech G. Seria ta przeznaczona jest dla graczy wymagających graczy komputerowych. Jak sprawdziła się klawiatura wyposażona w przełączniki Cherry MX? Jeśli jesteście ciekawi zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją.

Logitech G610 Orion Brown – SPECYFIKACJA TECHNICZNA

 • przełączniki mechaniczne Cherry MX Brown lub Red – w testowanym modelu Brown
 • maksymalny skok: 4 mm
 • skok do momentu aktywacji: 2 mm
 • siła aktywacji: 45 g
 • wytrzymałość przełączników: do 50 mln wciśnięć
 • przełącznik trybu gry i kontroli podświetlenia
 • podświetlenie białe
 • waga: 1259 g
 • przewód o długości 1,83 m w materiałowym oplocie
 • wymiary według producenta: 153mm x 443,5mm x 34,3mm

https://i1.wp.com/gaming.logitech.com/assets/64343/10/g610-orion-keyboard.png?w=620

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

Klawiatura dotarła do nas w kartonie, na którym widoczne są zdjęcia produktu. Na opakowaniu znajdziemy również podstawowe informacje dotyczące produktu. Do testów dotarła klawiatura „Brown”, w pudełku oprócz urządzenia znajdziemy instrukcje szybkiego startu. Zawartość zestawu jest wystarczająca i powinna zadowolić każdego kupującego.

https://i2.wp.com/gaming.logitech.com/assets/64343/11/g610-orion-keyboard.png?w=620

WYGLĄD I JAKOŚĆ WYKONANIA KLAWIATURY

G610 Orion to zapoczątkowanie nowej serii stylistycznej klawiatur od Logitech. Klawiatura wyglądem zdecydowanie różni się od testowanej przez nas wcześniej G410. Przy produkcji postawiono na minimalizm. Nie znajdziemy tutaj podkładki na nadgarstki, która była obecna w poprzednim modelu. Całość produktu została wykonana z czarnego matowego tworzywa, które wygląda bardzo dobrze i ciężko je zabrudzić. Stabilność urządzenia zapewniają gumowe podkładki które znajdują się na spodzie klawiatury. Nawet przy intensywnych ruchach klawiatura trzyma się podłoża. Klawiatura posiada standardowy układ QWERTY oraz blok numeryczny ( którego model G410 był pozbawiony) Nad wspomnianym blokiem numerycznym znajduje się rolka odpowiedzialna za regulacje głośności. Dodatkowo klawiatura została wyposażona w klawisze multimedialne, dzięki którym możemy zatrzymać muzykę, włączyć następny kawałek lub pauzę. Opcja przydaje się nie tylko podczas pracy codziennej ale również podczas gry. Z dodatkowych klawiszy znajdziemy, również ten odpowiadający za podświetlenie urządzenia. Klawiatura została wyposażona w mechaniczne przełączniki Cherry MX Red, które zapewniają odpowiedni czas reakcji i komfortowe korzystanie z urządzenia. Dodatkowo przełączniki zostały wyposażone w białe podświetlenie. Kabel klawiatury znajduje się w materiałowym oplocie, jest zakończony małą wtyczką USB z pozłacanymi stykami.

https://i1.wp.com/gaming.logitech.com/assets/64343/23/g610-orion-keyboard.png?w=620

Oprogramowanie

Aplikację dedykowaną urządzeniu należy pobrać z oficjalnej strony producenta. Przy pomocy Logitech Gaming Software możemy skonfigurować różne profile oraz makra. Jest opcja sprawdzenia klawiszy, które są przez nas najbardziej wykorzystywane. Dzięki oprogramowaniu możemy pobrać zdefiniowane profile do gier. Dzięki temu program ładuje komendy stosowane w grach np. otwarcie ekwipunku, zmiana broni itd. Od użytkownika zależy jaką komendę przypiszę do określonego przycisku. Oprogramowanie pozwala, również na kontrolę efektów podświetlenia (urządzenie oferuje tylko jeden kolor podświetlenia biały) dostępny jest efekt kolorowej fali, efekt gwiazdy, efekt oddychania.

TESTY

Klawiatura była przez nas testowana w trzech tytułach: CS:GO, League of Legends oraz Starcraft 2. Zastosowane przełączniki spisały się bardzo dobrze, jak na klawiaturę mechaniczną są dość głośne jednak nie zdarzyły się przypadkowe kliknięcia. Pochwalić należy, również szybkość reakcji przycisków. Dzięki wgranym profilom mogliśmy bez problemu dostosować klawiaturę do typu rozgrywki. G610 sprawdzi się zarówno w grach akcji takich jak CS:GO jak i Starcraft 2. Bardzo przydatna okazała się funkcja przytrzymywania wielu klawiszy jednocześnie. Egzamin zdały, również klawisze multimedialne dzięki którym mogliśmy zarządzać muzyką podczas rozgrywki.

https://i0.wp.com/gaming.logitech.com/assets/64343/12/g610-orion-keyboard.png?w=620

Podsumowanie

Należy podkreślić wysoką jakość wykonania, która daje dużą wygodę zarówno podczas codziennej pracy jak i podczas gry. Prosty design oraz przełączniki mechaniczne Cherry MX to kolejne atuty G610 Orion. Minusem dla zapalonych graczy może być brak podkładki pod nadgarstki. W porównani do G410 klawiatura oferuje tylko jeden kolor podświetlenia co dla niektórych może być minusem. Jeśli jednak poszukujesz ciekawie wykonanej klawiatury z klawiszami mechanicznymi G610 Orion jest właśnie dla ciebie.

techon5-6

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seven − five =

More in Klawiatury i myszki

 • Test setu dla graczy od firmy Modecom

  Każdy szanujący się gracz, w swoim arsenale powinien posiadać odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu na granie na najwyższym poziomie. Niestety, zazwyczaj...

  Karol Snopek6 listopada 2017
 • Logitech G213 Prodigy – klawiatura dla wymagających graczy

  Gracze poszukując sprzętu wymagają wysokiej jakości. Krótko mówiąc nie uznają kompromisów. Czy Logitech G213 Prodigy to klawiatura idealna dla fanów rozrywki...

  Daniel Laskowski9 czerwca 2017
 • Logitech G Pro – test myszy dla graczy

  Logitech G Pro jest następcą znanej w środowisku graczy myszki G100. Czy testowany przez nas model okaże się być godnym reprezentantem...

  Daniel Laskowski25 maja 2017
%d bloggers like this: