Connect
To Top

Przegląd urządzeń Lomatie dla twojego smartfona.

Czasami bywa tak, że do naszych urządzeń mobilnych producenci dołączają przewody lub ładowarki niezbyt dobrej jakości. W wyniku tego musimy szukać alternatywy, która także nie zawsze oferuje akceptowalny poziom wykonania. Do naszej redakcji dotarły produkty marki Lomatie, która dopiero zaczyna promocję swoich urządzeń. Otrzymaliśmy do testów ładowarkę sieciową, samochodową oraz przewód USB. Sprawdźmy, czy oferują dobrą jakość wykonania, a co za tym idzie będą dobrą alternatywą dla produktów dostarczanych z urządzeniami mobilnymi. Zapraszamy do lektury artykułu.

Lomatie? A kto to?

Lomatie to marka, której oficjalnym dystrybutorem jest firma Mobidoktor. Przedsiębiorstwo zostało założone przez sześciu entuzjastów nowych technologii. Marka informuje, że produkty powstają częściowo z materiałów użytych w recyklingu. Co ciekawe, jeśli w przeciągu 30 dni po zakupie danego produkty zarejestrujemy go na oficjalnej stronie otrzymamy wieczystą gwarancję. Dzięki temu możemy mieć pewność, że sprzęt wykonany jest dobrze i będzie nam służył przez długi czas. O tym jaką jakość oferują produkty, które otrzymaliśmy do testów przekonacie się w dalszej części tego artykułu.

Czy rzeczywiście produkty obsługują wszystkie urządzenia mobilne?

Co sprawia, że takie produkty są uniwersalne? To dzięki użyciu kilku technologii. Jedną z nich jest Lomatie Auto-ID Voltage Output. Umożliwia ona dostosowanie odpowiednich parametrów na porcie USB, w zależności od zapotrzebowania urządzenia aktualnie obsługiwanego. Auto-ID jest uniwersalną technologią współpracującą ze wszystkimi typami urządzeń.

Połączenie Auto-ID oraz Quick Charge to wielofazowy system rozdziału prądowo–napięciowego na wyjściu portów USB. System ten dedykowany jest tylko i wyłącznie dla urządzeń obsługujących technologie Quick Charge. Jego unikatową cechą jest odpowiednie dopasowanie wysokonapięciowej technologii QC do potrzeb urządzeń z zachowaniem standardów LISS.

Dodatkowo urządzenia Lomatie wyposażone są w Qualcomm Quick Charge 3.0 oraz 2.0. Zastosowanie tej technologii pozwala na znacznie szybsze naładowanie urządzenia. Quick Charge 3.0 to obecnie jedna z najlepszych technologii ładowania urządzeń na świecie.

Lomatie LW-265

Pierwszy z produktów to ładowarka sieciowa. W opakowaniu oprócz urządzenia otrzymujemy także przewód USB, który jak widać na zdjęciu jest płaski. Jedni lubią to rozwiązanie, inni wręcz przeciwnie – kwestia gustu. Jest on wykonany z dobrej jakości materiału. To samo możemy powiedzieć o końcówkach. Sprawiają wrażenie bardzo solidnych.

LW-265 jest sporą ładowarką. Ma rozmiar 74,1 x 56,5 x 73,3 mm. Dlatego też po podłączeniu jej do gniazdka możemy mieć problemy z podłączeniem kolejnego urządzenia. Na froncie umieszczono logo marki, które świeci kiedy produkt jest aktywny. Jest to delikatna, biała barwa. Raczej nie będzie przeszkadzać nawet w nocy. Na dolnej części znajdziemy trzy porty USB. Napięcie wyjściowe wynosi 5V. Prąd ładowania to 3,4A, a więc oferuje sprawne ładowanie naszych urządzeń mobilnych.

Jej jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Spasowanie poszczególnych elementów, materiały użyte do jej produkcji – nie mamy się do czego przyczepić. Krótko mówiąc, to bardzo ładna i dobrze wykonana ładowarka. Chwalimy LW-265 za stabilność napięć. Jedyne do czego możemy się przyczepić to spory rozmiar produktu.

Lomatie LC-448

Kolejny prezentowany przez nas produkt marki Lomatie to przewód USB. Możemy wybrać wersję ze złączem micro USB lub Lightning. W naszym przypadku była to wtyczka dedykowana urządzeniom Apple, ponieważ przewód testowaliśmy z Apple iPhone 7. LC-448 dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czerwonej oraz złotej. Posiada on materiałowy oplot co znacznie wydłuży jego żywotność. Nie jest twardy dlatego nie musimy obawiać się o przerwanie przewodów wewnętrznych. Długość LC-448 wynosi dwa metry. Końcówki sprawiają wrażenie solidnych. Tego oczekujemy od wysokiej jakości przewodu.

Lomatie LS-701

Ostatnim produktem, który mieliśmy okazję sprawdzić jest ładowarka samochodowa. Po podłączeniu urządzenia do tzw. gniazdka zapalniczki zaczyna ona świecić na biało. Co prawda barwa ta jest delikatna, jednak może irytować podczas nocnych podróży. Model ten posiada wymiary: 49,4 x 23,5 x 80,9 mm. Jak widać jest ona szeroka. To przez cztery porty USB z czego jeden szybko ładujący, wykonany w standardzie Qualcomm QuickCharge 2.0. Pozwala on naprawdę szybko naładować urządzenie mobilne, o ile to wspiera technologię. Trzy pozostałe porty posiadają technologię Auto-ID o której pisaliśmy wcześniej.

LS-701 zapewnia maksymalny prąd na poziomie 6,6A. Dzięki temu nawet kilka urządzeń podłączonych jednocześnie naładujemy naprawdę szybko. Co z jakością wykonania? Co prawda nie możemy zaglądać do wnętrza obudowy, jednak wierzymy, że poszczególne elementy są wykonane z dużą starannością. W końcu niewielu producentów oferuje dożywotnią gwarancję na swoje produkty. Z zewnątrz widać, że użyty do produkcji plastik posiada dobrą jakość. W naszym przypadku urządzenie posiadało lakierowanie w kolorze fortepianowej czerni. Obawiamy się, że przy intensywnym użytkowaniu mogą pojawić się rysy, jednak pomijamy estetykę. W przypadku takich urządzeń priorytety są inne.

Warto również wspomnieć, że jest to flagowy produkt marki Lomatie. Istotnym rozwiązaniem, które pozwala na długowieczność urządzenia jest zastosowanie stali nierdzewnej na końcówce, którą wkładamy do gniazda zasilania.

Podsumowanie

Produkty marki Lomatie okazały się być naprawdę dobrym sprzętem. Oferują dobre parametry techniczne, świetną jakość wykonania i rozsądną cenę. No właśnie, ile kosztują poszczególne produkty, które testowaliśmy? Ładowarka sieciowa Lomatie LW-265 sprzedawana jest za około 45 zł. Przewód USB LS-448 możemy kupić za około 25 zł, natomiast ładowarka samochodowa LS-701 kosztuje około 65 zł. Patrząc na to jak wykonane są te produkty stwierdzamy, że ceny są naprawdę atrakcyjne, a same urządzenia zdecydowanie są godne uwagi. Za niewielką kwotę otrzymujemy produkt, który będzie nam służył przez wiele lat. W przypadku jakichkolwiek problemów mamy przecież dożywotnią gwarancję, która zdecydowanie potwierdza to, że są to urządzenia z górnej półki. Polecamy!

Lomatie LW-265
Lomatie LC-448
Lomatie LS-701

2 Comments

 1. Marek Knapik

  25 lipca 2017 at 10:44

  Dobre przewody to podstawa. Miałe kilka razy marny przewód USB przez który komórka wywalała mi komunikat i marnym ładowaniu.

  • Łukasz Otlewski

   25 lipca 2017 at 19:16

   Ja co prawda nie otrzymuję komunikatu, ale też mam „wybredny” telefon, który nie akceptuje słabej jakości przewodów. Co prawda ładuje baterię przez taki przewód, ale kilkakrotnie wolniej, niż mógłby. Takie, zdaje się, zabezpieczenie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =

More in Urządzenia mobilne

%d bloggers like this: