Connect
To Top

Magazyn energii – rzut okiem na ładowarkę i akumulatory Energizer

Problem szybko rozładowujących się baterii – czy to w aparacie, czy pilocie i innych urządzeniach korzystających z tego źródła energii jest z nami od samego początku, kiedy to powstały „paluszki”. Naprzeciw wymogom konsumentów wyszło wiele firm, które rozpoczęły produkcję akumulatorów – niczym nie różniących się od klasycznych baterii na pierwszy rzut oka produktów z jedną, ogromną zaletą – możliwością wielokrotnego ładowania. Do naszej redakcji dotarły akumulatorki oraz ładowarka firmy Energizer. Sprawdźmy, czy są to produkty godne polecenia. Zapraszamy!

 

 

ENERGIZER CHP42EU

Do naszej redakcji dotarł zestaw składający się z ładowarki Energizer oraz czterech akumulatorów o pojemności 2300 mAh każdy, a także dodatkowy komplet baterii – delikatnie mocniejsze 2400 mAh, tak więc mogliśmy wyposażyć całą redakcję w paluszki.

 

Zawartość zestawu

Oprócz głównego bohatera, ładowarki Accu Recharge Intelligent oraz czterech akumulatorków w opakowaniu znajdziemy także instrukcję obsługi. Według instrukcji możemy ładować zarówno paluszki typu AA jak i AAA. Czas ładowania wynosi dla AAA 2300 mAh 5 godzin, 700 mAh oraz 850 mAh 4 godziny, natomiast dla AA o pojemności 1400 mAh wynosi 3 godziny. Czy w rzeczywistości podane przez producenta wartości są prawidłowe, sprawdzimy w testach praktycznych.

 

Ładowarka CHP42EU

Na szczęście dostarczony przez producenta zestaw był umieszczony w tekturowym opakowaniu (standardowo tego typu produkty pakowane są w plastikowe opakowania, które są sprasowane, przez co ciężko je rozpakować, prawda? ;-)). Urządzenie posiadające fortepianową czerń jest bardzo eleganckie. W górnej części, tuż nad miejscem na akumulatorki umieszczono dla wyświetlacze, które informują o aktualnym poziomie naładowania oraz przewidywanym czasie jaki pozostał do końca ładowania.

Do wykonania ładowarki nie mamy żadnych zastrzeżeń. Produkt wydaje się być solidnym. Ładowanie akumulatorów możliwe jest jedynie w dwóch konfiguracjach: jednoczesne ładowanie dwóch lub czterech baterii.

Rzeczywiście, podczas testów praktycznych okazało się, że producent miał rację – dostarczone akumulatorki ładowały się przez pięć godzin. Przy próbie włożenia złych ogniw (baterii jednorazowego użytku) wyświetlała się informacja o nieprawidłowym akumulatorku. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że ładujemy właściwy produkt.

Firma Energizer jest bardzo szanowana na rynku, dlatego oczekiwaliśmy od jej produktów najwyższej wydajności i jakości. Do samej ładowarki nie mamy żadnych zastrzeżeń. W przypadku akumulatorków także byliśmy zadowoleni z ich pracy. W porównaniu do klasycznych baterii różnica czasu pracy była kolosalna. Niestety nie możemy na chwilę obecną powiedzieć czy z upływem lat zauważymy stratę pojemności akumulatorów. Z pewnością zaktualizujemy ten artykuł podając informacje na ten temat.

 

PODSUMOWANIE

Cena jednego akumulatora oscyluje w granicach 10 złotych, ładowarkę natomiast kupimy za około 80 – 100 zł. Czy to dużo? Być może tak, jednak jeśli korzystamy często z urządzeń wymagających zasilania akumulatorów AA bądź AAA jest to cena zdecydowanie dobra. Produkt wykazywał się podczas testów bardzo dobrą wydajnością, ładowarka oferuje świetną jakość wykonania jak i szybki czas ładowania. Czy warto? Zdecydowanie tak!

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 6 =

More in Zasilacze

%d bloggers like this: