Connect
To Top

Mała, smukła i kompaktowa – recenzja obudowy Chiftec FN-01B-U3.

Na rynku w chwili obecnej jest naprawdę dużo obudów do komputerów. Są te dla graczy czy te, które znajdą zastosowanie w biurach, domach. W dzisiejszym artykule poznacie model firmy Chiftec. FN-01B-U3 charakteryzuje się oszczędnością miejsca i ładnym wyglądem. Sprawdźmy co oferuje obudowa, która idealnie pasować będzie na biurku prezesa czy w eleganckim salonie.

 

 

Dane techniczne:

STANDARD

micro-ATX

TYP OBUDOWY

Micro Tower

ILOŚĆ KIESZENI 5.25

1 szt.

ILOŚĆ KIESZENI 3.5 WEWN.

2 szt.

MOC ZASILACZA

350 W

ZŁĄCZA NA PRZEDNIM PANELU

audio

2x USB 3.0

PRODUCENT ZASILACZA

Chieftec

SZEROKOŚĆ

95 mm

WYSOKOŚĆ

296 mm

GŁĘBOKOŚĆ

415 mm

KOLOR

czarno-srebrny

WAGA

4.65 kg

 

 

Wygląd i jakość wykonania

W tym nagłówku dowiecie się jak Chiftec FN-01B-U3 prezentuje się pod względem wizualnym oraz z jaką dokładnością obudowa została wykonana. Po pierwsze wygląd – model Chiftec FN-01B-U3 jest naprawdę ładną konstrukcją, która powinna się spodobać każdemu i zapewne będzie ona pasować do wystroju każdego biura czy pokoju. Przedni panel został wykonany z lśniącego plastiku w kolorze czarnym, a całość obramowano srebrnym tworzywem sztucznym. Z przodu znajdziemy także włącznik oraz wejście audio jak i dwa porty USB 3.0. Boczne panele oraz górna część obudowy została wykonana z metalu dzięki czemu będziemy mieć gwarancje ochrony dla komponentów, które zamontujemy w jej środku. Na górze jak i z boku umieszczono otwory do przepływu powietrza. Jakość wykonania całej tej konstrukcji nie pozostawia wiele do życzenia. Całość jest stabilna i sprawia wrażenie mocnej konstrukcji co jest niewątpliwie plusem w przypadku obudów. Warto wspomnieć o tym, że w modelu Chiftec FN-01B-U3 producent zdecydował się na zastosowanie bezśrubkowego systemu mocowań, dzięki czemu montowanie komponentów jak i zdejmowanie obudowy jest dziecinnie proste. Jest to kolejna mocna strona tej konstrukcji. Bohaterka dzisiejszego artykułu może być używana jako Mini Tower jak i Slim Line Desktop. Dzięki małym rozmiarom i kompaktowemu kształtowi tej obudowy mamy możliwość zachowania większej przestrzeni na biurku co jest ważne szczególnie w biurze. Wymiary modelu Chiftec FN-01B-U3 to: szerokość: 95 mm, wysokość: 296 mm oraz głębokość: 415 mm. Jej waga wynosi 4.65 kg wraz z zasilaczem. Jak widać nie należy ona do największych konstrukcji, ale w jej przypadku to bardziej plus niż minus.

 

Budowa oraz możliwości obudowy

Przyszedł czas na opisanie tego na co pozwala nam obudowa Chiftec FN-01B-U3 oraz jak wygląda sprawa jej budowy od wewnątrz. Tak więc model ten oferuje nam raczej standardowy rozkład oraz ilość kieszeni. To samo jest z ilością dostępnych portów. Jak wiemy jest to model w standardzie micro-ATX więc nie jest to duża konstrukcja. Chiftec FN-01B-U3 została wyposażona w dwie wewnętrzne kieszenie 3.5 oraz jedną kieszeń 5.25. Nie można zapomnieć o tym, że do obudowy dołączony został zasilacz SFX-350BS-L o mocy 350W w wersji ze zmienionym layoutem obróconym o 90°.  Podsumowując, w modelu Chiftec FN-01B-U3 znajdzie się idealna ilość miejsca aby zmieścić tam komponenty potrzebne do stworzenia typowego biurowego komputera.

 

Podsumowanie

Przyszedł czas na podsumowanie testów obudowy Chiftec FN-01B-U3. Największym jej plusem jest to, że wygląda ona naprawdę ładnie, a jej jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Nie zapominajmy także o zasilaczu, który jest miłym gestem ze strony producenta. Model Chiftec FN-01B-U3 kosztuje ok. 260 zł a więc naszym zdaniem jeśli potrzebujecie obudowy dla komputera biurowego model ten jest w sam raz.

 

Nazwa produktu

Ocena ogólna

Nagrody dodatkowe

Chiftec FN-01B-U3

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nineteen − 13 =

More in Obudowy

%d bloggers like this: