Connect
To Top

Manta LED9500S Emperor – alternatywa dla wyższej półki

Każdy z nas w pewnym momencie postanowił zmienić coś w swoim życiu i… wymienił telewizor. Nie oszukujmy się, urządzenia te są w naszym życiu i niestety, niekiedy grają dość ważną rolę. Kiedy rozglądamy się za TV, nasz wzrok przykuwają najczęściej te największe TV, jednak modele posiadające 50 cali są z reguły drogie. Jest jednak rozwiązanie – Manta LED9500S.

Manta LED9500S Emperor to telewizor z naszego rodzimego rynku. Posiadający 50-calową matrycę, rozdzielczość Full HD oraz Smart TV, produkt od Manty to bardzo dobra alternatywa dla dużych telewizorów z wyższej półki. Największą zaletą Manta LED9500S jest przede wszystkim cena.

Wyposażenie

Co, oprócz telewizora znajdziemy w pudełku? Standardowo, czyli pilot z bateriami AAA oraz wszelką potrzebną dokumentacją. Oczywiście nie należy zapominać o nóżkach, na których stoi TV oraz kablu zasilającym.

Wygląd i jakość wykonania

Manta LED9500S Emperor w żadnym wypadku nie wygląda na telewizor budżetowy. TV jest bardzo ładny i gdyby nie jego niska cena, bez problemu postawiłbym go obok TV z półki premium. Wykonany został z dobrej jakości materiałów, które sprawiają wrażenie solidnych. Osobiście nie spodobało mi się to, że nóżki zostały wykonane z plastiku, a nie z metalu. Mimo wszystko trzymają one telewizor bardzo dobrze, a gumki na końcówkach wykonują swoją pracę bardzo dobrze.

Dużą zasługą w wyglądzie telewizora jest ramka, która jest cienka. Górna i boczne części ramki mają po 1,5 centymetra, zaś dolna krawędź grubsza jest o centymetr. Na niej znajdziemy logo producenta, diodę informującą nas o statusie urządzenia oraz podczerwień, dzięki której możemy korzystać z pilota.

Porty, złącza i kontrola bez pilota

W przypadku Manty LED9500S Emperor nie możemy narzekać na brak portów. Producent zapewnił użytkownikowi dużą ilość portów, dzięki którym możemy podłączyć telewizor do innych urządzeń. W telewizorze znajdziemy złącze RF, dwa złącza HDMI, dwa porty USB 2.0 dedykowane Android TV, jeden port USB 2.0, wejście na kabel koncentryczny, wejście na kabel YPBPr, wejście VGA, port słuchawkowy 3,5mm, port PC audio 3,5mm, złącze CI (Common Interface). Dodatkowo mamy tutaj potocznie zwane eurozłącze (SCART), złącze AV In oraz wyjście na kabel LAN – RJ45. Jak to się mówi, do wyboru do koloru, wszystkie te porty znajdują się na tylnej części telewizora.

Oczywiście jak w każdym telewizorze, możemy nim sterować za pomocą przycisków umieszczonych na jego obudowie. Z prawej strony telewizora znajdziemy przycisk on/off, dwa przyciski do regulacji głośności, dwa przyciski do zmiany kanału/nawigacji, przycisk menu oraz input, dzięki któremu możemy wybierać źródło obrazu.

Klasyczny pilot

Pilot dołączony do zestawu, nie wyróżnia się stylistyką czy designem. Manta postawiła na prostotę i do zestawu został dołączony klasyczny pilot. Urządzenie dobrze leży w dłoni, i mimo, że jest dość długi, bez problemu da się obsłużyć go jedną ręką. Guma, z której stworzone zostały zrobione przyciski daje wrażenie wytrzymałej. Pilot jest lekki i działa na dwie baterie AAA, które powinny znajdować się w zestawie. Urządzenie nawigujące łączy się z telewizorem za pomocą podczerwieni. Łączność nie sprawia problemów, dopóki nie zasłonimy czymś odbiornika w telewizorze, ale to chyba normalne.

Matryca IPS

Manta LED9500S Emperor wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD i posiada matrycę IPS. Matryce IPS oferują bardzo dobre odwzorowanie kolorów w trybie takim jak np. film, oraz podświetlenie na wysokim poziomie. Kolory są ciepłe i dobrze nasycone, kąty widzenia wypadają dobrze. Telewizor posiada dość słabą jasność, kontrast może tutaj nie zachwycać, ale za to oferowany obraz wypada dość dobrze.

Dźwięk z wbudowanych głośników

Osobiście twierdzę, że każdy kto telewizor powinien posiadać podpięte osobne głośniki, gdyż dźwięk z telewizorów nigdy nie będzie na tyle dobry, żeby cieszyć ucho. Chyba, że komuś uda się włożyć subwoofer do coraz cieńszych telewizorów. Głośniki telewizorze Manty grają poprawnie, nie jest to miód dla uszu, ale też nie poleje nam się z nich krew. Mamy do dyspozycji funkcję dźwięku przestrzennego. Nie jest to system nagłaśniający, który może grać podczas domówki, ale na zwykłe oglądanie telewizji powinien wystarczyć. Moc głośników to 2 x 8 W.

Android w Manta LED9500S Emperor

Manta LED9500S posiada tryb SmartTV. W telewizorze zainstalowany został AndroidTV w wersji 4.4.2. System posiada wiele przydatnych aplikacji takich jak YouTube, Facebook, Twitter. Mamy również możliwość przeglądania internetu za pomocą przeglądarki, która znajduje się w menu opcji AndroidTV. Oczywiście możemy też korzystać z bardzo popularnych w tej chwili Netflixa, HBOGO czy Spotify. Do naszej dyspozycji jest sklep Google Play, z którego możemy ściągać aplikacje. Niestety, jak na tą chwilę nie znajdziemy tylu aplikacji co na telefon, ale też jest w czym wybierać. Sterowanie odbywa się za pomocą pilota, ale mamy możliwość podłączenia myszki oraz klawiatury.

Tuner DVB-T czy inne dodatki

Standardem jest już posiadanie w telewizorach tunera DVB-T, dzięki któremu możemy oglądać darmową telewizję naziemną. Tuner działa bardzo dobrze, sprawnie wyszukuje programy, które nie “śnieżą”.

Dodatkowo, telewizor oferuje nam funkcję PVR. Funkcja ta pozwala nam na nagrywanie tego co akurat leci w TV. Do naszej dyspozycji jest 5GB wolnej pamięci znajdującej się na wewnętrznym dysku telewizora.

Podsumowanie

Manta LED9500S Emperor to bardzo udany produkt polskiego producenta. Jest to bardzo fajna alternatywa dla droższych telewizorów, które oferują te same wymiary. Za telewizor trzeba zapłacić ok. 1500 złotych i wydaje mi się, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Produkt wykonany jest z wysokiej jakości materiałów, oferuje obraz w rozdzielczości Full HD i posiada nowoczesny i bardzo przydatny system AndroidTV. Za taką cenę, warto zastanowić się nad zakupem tego produktu. Polecamy.

Plusy:

  • bardzo przyzwoita cena
  • dobre wykonanie
  • nasycenie kolorów
  • AndroidTV

Minusy

  • plastikowe nóżki
  • mała pojemność dysku
  • słaba jasność i niski kontrast

Specyfikacja

Przekątna ekranu: 50″ / 126 cm
Rozdzielczość: 1920×1080
Tuner DTV: DVB-T/C ( MPEG4, MHEG – 5 UK )
Smart TV: ESHARE, facebook, twitter, youtube, przeglądarka internetowa, odtwarzacz plików multimedialnych, google store
Android: 4.4
Dodatkowe funkcje: PVR, tryb hotelowy
Wi-Fi: 802.11 b/g/n
Podłaczenie smartfona: za pomocą Eshare w przypadku telefonu z systemem Android
Jasność: 200 cd / m2
Moc głośników: 2×8
Klasa Energetyczna: A
Moc znamionowa: mniej niż 130 W
Moc standardowa: 76 W
Akcesoria w zestawie: pilot, instrukcja obsługi, baterie do pilota
Technologie poprawy Dźwięku: Redukcja szumów
Typ Panelu: FULL HD
wymiary opakowania: wysokość x długość x głębokość: 720 mm x 1190 x 135 mm
Wymiar kartonu: 1195x730x135
Wymiary telewizora z nogami: 723.6mm x 1131.8mm x 259.7mm
VESA: 200 x 200
Waga: 13.7 kg
Zasilanie: AC100 – 240 V
Wymiary telewizora bez nóg: 665.2mm x 1131.8mm x 84.2 mm
CPU: 4 Core A5 1.55 GHz
DDR (RAM): 512 MB DDR
EMMC FLASH (ROM): 5 GB Nano Flash
Złącze:

RF, HDMI x2, Android tv – USB2.0x2, Funkcja Media USBx1, COAX, Y PB PR, Earphone, VGA, PC Audio, CI, SCART, AV IN, RJ45.

 

More in Audio Foto Wideo