Connect
To Top

Manta SPK9010 – świetne brzmienie w niskiej cenie

Decydując się na zakup głośnika bezprzewodowego kierujemy się przede wszystkim jakością dźwięku. Podczas zakupu zadajemy sobie pytanie, czy akurat ten wybrany przez nas głośnik nie okaże się porażką, czy uda mu się uratować niejedną imprezę. Manta SPK9010 to jeden z tych głośników, które nie tylko uratują ale też rozkręcą imprezę.

Manta SPK9010 to głośnik polskiego producenta, który mimo niskiej ceny zaskakuje pozytywnie. Nie tylko dźwiękiem, ale też jakością wykonania oraz designem.

Wyposażenie

W skład wyposażenia Manta SPK9010 wchodzi tylko instrukcja obsługi oraz kabel zasilający microUSB. Osobiście brakuje mi tutaj kostki do ładowarki oraz kabla jack-jack 3,5 mm, mimo, że jest to głośnik bezprzewodowy.

Jakość wykonania

Manta SPK9010 być może nie wyróżnia się z tłumu, ale wygląda bardzo ciekawie, trzeba to przyznać. Głośnik został wykonany z aluminium oraz plastiku. Urządzenie zostało wykonane w większości z aluminium, plastik został użyty tylko i wyłącznie na plecach głośnika. W żadnym wypadku głośnik ten nie przypomina chińskiej podróbki, którą możemy znaleźć na pierwszym lepszym bazarze. Wszystko jest bardzo dobrze spasowane, żaden element nie odstaje czy skrzypi. Według Manty, jest to urządzenie z półki premium i rzeczywiście tak wygląda.

Głośnik został wprowadzony na rynek w jednej wersji kolorystycznej – jest to kolor o nazwie ONYX. Na moje męskie oko jest to kolor szary, kobiety mogą mnie poprawić. 🙂

Ciekawy design

Głośnik jest w kształcie prostokąta, jednak jego górne krawędzie zostały zaokrąglone. Na górze głośnika znajdziemy dwa przyciski. Pierwszy z nich posiada opcję regulacji głośności, zaś za pomocą drugiego mamy możliwość zatrzymywania/odtwarzania piosenek oraz włączania/wyłączania urządzenia. Z tyłu znalazło się wejście na kabel zasilający oraz wejście jack 3,5mm. Na przodzie znajdziemy aluminiową siatkę, która chroni głośniki. Przy górnej krawędzi, również na przednim panelu, znajdziemy diodę sygnalizującą status urządzenia. Dół został wyposażony w gumki antypoślizgowe, które wywiązują się ze swoich obowiązków.

Obsługa

Jeśli chodzi o podłączanie głośnika do urządzeń z Bluetooth, to jest ono bardzo proste. Wystarczy włączyć Bluetooth w swoim telefonie i znaleźć Manta SPK9010 na liście dostępnych urządzeń. W przypadku kabla jack, wystarczy podpiąć go do telefonu. Sam głośnik posiada Bluetooth V4.0, które oferuje 10 metrów zasięgu.

Podczas korzystania z głośnika bardzo irytowała mnie jedna rzecz, a mianowicie system podgłaszania piosenek. Znajdujący się tutaj przycisk z symbolami “+” i “-” ma również funkcję przełączania między utworami. Działa on w taki sposób, że krótkie naciśnięcie zmienia utwór, zaś dłuższe przytrzymanie zmienia głośność. Zazwyczaj działa to na odwrót, przynajmniej działało tak we wszystkich głośnikach, z których miałem okazję skorzystać.

Długość pracy baterii

Praca baterii mogłaby być dłuższa, trzeba to przyznać. Manta SPK9010 posiada akumulator o pojemności 800 mAh i według zapewnień producenta ma wytrzymać do 6 godzin. Rzeczywiście czas pracy głośnika to rzeczone 6 godzin, jednak na standardy głośników bezprzewodowych jest to dość słaby wynik.

Najważniejszy aspekt

Dźwięk wydobywający się z głośnika Manta SPK9010 jest bardzo solidny. Dźwięk jest czysty i wyrazisty.

SPK9010 oferuje bardzo dobrą jakość pasma średniego i wysokiego. Wokale w tym głośniku brzmią bardzo dobrze, dźwięk jest szczegółowy i precyzyjny. Żywe instrumenty są tutaj bardzo dynamiczne i dobitne.

Wysokie tony w tym właśnie głośniku brzmią bardzo dobrze, góra pasma sprawia, że brzmienie jest czytelne, ma bardzo wysoką szczegółowości i jest precyzyjne. Jeśli chodzi o niskie tony, to nie wypadają one wcale gorzej niż wysokie. Bas jest dość mocny i “soczysty”, więc, głośnik ten poradzi sobie nawet z tymi ostrzejszymi gatunkami muzycznymi. Nie znaczy to jednak, że lżejsze brzmienia takie jak jazz czy blues będą tutaj brzmiały jak kocia muzyka. Głośnik jest bardzo uniwersalny.

Trzeba przyznać otwarcie, że nie jest to głośnik, który zadowoli audiofilów, ale też nie jest to głośnik, którego użyjemy raz, bo zrazi nas do siebie swoim tragicznym brzmieniem. Bardzo dobrze sprawdzi się w roli małego stereo do laptopa. Osobiście właśnie tak go najczęściej używałem i byłem bardzo z niego zadowolony.

Podsumowanie

Manta MPK9010 to bardzo udany produkt oferowany przez polskiego producenta. Jest bardzo solidnie wykonany, więc nie należy obawiać się, że podczas upadku rozleci się na kawałki. Wygląda też bardzo ładnie, ale najważniejszą kwestią jest jednak dźwięk. Dźwięk, który wypada bardzo dobrze, głośnik daje przyjemność z słuchania i daje cieszyć się muzyką, a tego oczekujemy od tego typu urządzeń. Wszystko to znajduje się w głośniku wartym ok. 250 złotych.

Plusy:

  • solidne wykonanie
  • wysokiej jakości materiały
  • ładny design
  • bardzo dobra jakość dźwięku
  • niska cena
  • stosunek jakości do ceny

Minusy:

  • niezbyt zadowalający czas pracy
  • obudowa podatna na zarysowania
  • system przewijania utworów

Specyfikacja Manta SPK9010:

Zasilanie: Wbudowana bateria 800 mAh
Bluetooth: V4.0 zasięg do 10m
Pasmo przenoszenia: 90Hz – 20 KHz
Wymiary: 200 x 60 x 60 mm
Cechy szczególne: Czas pracy baterii 5 – 6 h
Wbudowany mikrofon: Tak
Rozmiar głośnika: 45 mm
Moc wyjściowa: 10 W x 2
Gniazda: Micro-USB

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − seventeen =

More in Audio Foto Wideo

%d bloggers like this: