Connect
To Top

Manta SWT9301 Sprita Pro – ciekawy smartwatch z GPS

Manta to polski producent, który nie ogranicza się do produkowania tylko smartfonów czy tabletów. W ofercie naszej rodzimej marki możemy znaleźć głośniki, telewizory, kamery. Ostatnio do rodziny dołączył SmartWatch o nazwie Manta SWT9301 Sprita Pro.

Manta SWT9301 Sprita Pro to niedrogi smartwatch, który posiada wszystko to, co najlepsze smartfony na rynku. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zegarka warto zapoznać się z naszą recenzją i poważnie zastanowić się nad wyborem produktu od Manty. Dlaczego? O tym przeczytasz w dalszej części tego tekstu.

Wyposażenie 

Producent do zegarka dołączył oczywiście stację dokującą z możliwością odłączenia przewodu zasilającego, skróconą instrukcję obsługi oraz wszelkie dokumenty gwarancyjne. Zawartość została spakowana w ładnym i dobrze zabezpieczającym urządzenie pudełku.

Ładny wygląd i ekran IPS

Manta SWT9301 Sprita Pro został wykonany z bardzo dobrej jakości materiałów. Tworzywo sztuczne, czyli plastik nie sprawia wrażenia „tandety” rodem z rynku. Smartwatch pomimo niskiej ceny daje wrażenie urządzenia z pułki premium – tak też jest, gdyż producent określił go właśnie takim mianem dzięki wysokiej jakości wykonania oraz dobrym podzespołom.

Centrum jeśli chodzi o wygląd zegarka jest oczywiście wyświetlacz. Ekran o rozdzielczości 1,22 cala został wykonany w technologii IPS. Charakterystyczne dla tych matryc jest to, że bardzo dobrze odwzorowują kolory, mają dobre podświetlenie, ale najważniejsze w przypadku tego typu urządzeń jest to, że posiadają bardzo dobre kąty widzenia.

Nawigacja i pasek

Jeśli chodzi o nawigację i poruszanie się po zakątkach systemu, producent wyposażył Manta SWT9301 Sprita Pro w jeden przycisk fizyczny po prawej stronie. Większość manewrów odbywa się za pomocą ekranu. Na spodzie SWT9301 znalazł się pulsometr oraz styki, dzięki którym będziemy mogli ładować smartwatch za pomocą stacji dokującej.

Pasek został wykonany z gumy i podczas noszenia zegarka na nadgarstku nie odniosłem wrażenia, że samoczynnie może się poluzować czy odczepić.  Producent użył tutaj dwuczęściowej sprzączki, zupełnie takiej jak większości sportowych zegarków.

Wody się nie boję, a wysokość lubię

Manta SWT9301 Sprita Pro to świetne i bardzo przydatne urządzenie dla ludzi lubiących spędzać aktywnie czas na basenie. Oczywiście deszcze też mu nie są straszne. Zegarek posiada certyfikat wodoszczelności IPX 6. Dodatkowo mamy do dyspozycji coś dla miłośników akrobacji powietrznych – zegarek ten posiada funkcję wysokościomierza.

Dla polepszenia życia

Jak przystało na smartwatch, Manta SWT9301 Sprita Pro oferuje to, czego możemy spodziewać się od kilkukrotnie droższych smartwatch-y. Na pokładzie zegarka znalazł się wcześniej już wspomniany wysokościomierz. Znajdziemy tutaj także barometr oraz podstawowe gadżety ludzi lubiących spędzać aktywnie czas i dbać o swoje zdrowie.  Jeśli chodzi o wspominane aplikacje „fit” to mamy do dyspozycji krokomierz, pomiar tętna, informację o ilości spalonych kalorii, monitorowanie naszej aktywności fizycznej oraz monitorowanie naszego snu. Do tego wszystkiego Manta wyposażyła zegarek w GPS, więc dzięki temu, możliwe będzie monitorowanie i sprawdzenie naszej przebiegniętej trasy na ekranie smartfona. Jak widać, smartwatch od Manty posiada bardzo dużo przydatnych funkcji pomagających w polepszeniu swojego stylu życia.

 

Łączność z telefonami i przydatne aplikacje

Zegarek Manta SWT9301 Sprita Pro łączy się z telefonami za pomocą technologii Bluetooth 4.0. Urządzenie to jest kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android oraz iOS.

Po sparowaniu zegarka możemy sterować kilkoma opcjami naszego smartfona. Przede wszystkim mamy możliwość obsługi odtwarzacza muzyki. Manta również daje nam możliwość obsługi aparatu. Na ekranie wyświetlają się również powiadomienia z aplikacji czy wiadomości tekstowe. Do tego mamy kilka przydatnych aplikacji z życia codziennego, takich jak kalendarz czy możliwość ustawienia alarmu.

Producent zadbał również o bezpieczeństwo i zdecydował się wyposażyć zegarek w opcje ANTI LOST, która pozwoli nam na zlokalizowanie położenia zegarka.

Pamięć, system i czas działania

Urządzenie zostało wyposażone w 64 megabajty pamięci RAM oraz 128 mega pamięci podręcznej. System na którym funkcjonuje Manta SWT9301 Sprita Pro działa sprawnie i jest intuicyjny. Wszystkie przydatne aplikacje znajdują się w menu, które otwieramy przesuwając po ekranie z prawej do lewej.

Bateria w urządzeniu polskiego producenta ma pojemność 320 mAh i wystarcza to na funkcjonowanie do 5-6 dni na pojedynczym ładowaniu. Jest to bardzo pozytywny wynik. Warto przypomnieć, że smartband Samsung Gear Fit 2, który testowaliśmy na łamach serwisu MenWorld.pl posiadał baterię o pojemności 200 mAh i działał on do 3-4 dni. Jak widać, w przypadku SWT9301 jest o wiele lepiej.  Pełne naładowanie akumulatora odbywa się w trochę więcej niż godzinę.

Podsumowanie

Manta SWT9301 Sprita Pro to bardzo udany produkt producenta. W przeciwieństwie do innych tego typu zegarków, urządzenie od Manty nie kosztuje fortuny, a oferuje praktycznie to samo co droższe smartwatche/smartbandy. Z pewnością przypadnie on do gustu ludziom, do których jest skierowany. Możliwości są tutaj bardzo duże, począwszy od możliwości mierzenia wysokości, kończąc na ustawianiu zwykłego alarmu. Manta SWT9301 Sprita Pro to bardzo udany produkt za niewielkie, bo tylko 300 złotych, pieniądze. Polecamy!

Plusy:

 • wysokiej jakości wykonanie
 • długi czas pracy
 • intuicyjny system
 • funkcjonalność
 • stosunek ceny do jakości
 • operowanie telefonem z poziomu nadgarstka

Minusy:

 • pasek mógłby być lepszej jakości

Specyfikacja Manta SWT9301 Sprita Pro

 • Waga: 48 g
 • Bluetooth: 4.0
 • Wyświetlacz: 1.22’’, 240x204px, IPS, dotykowy
 • Akcesoria w zestawie: ładowarka, USB kabel, instrukcja
 • Wymiary: 47.5×47.5×13.3 mm
 • Dodatkowe funkcje: obsługa aparatu telefonu, obsługa muzyki z telefonu, barometer, wysokościomierz, inf. o
 • przychodzących wiadomościach, opcja ANTI LOST, alarm, kalendarz, wodoodporność IPX6
 • Kompatybilność: Android/IOS
 • Pojemność baterii: 320 mAh
 • Funkcje FIT: krokomierz, pomiar tętna, Ilość spalonych kalorii, monitorowanie biegu, monitorowanie snu
 • Pamięć: 64 MB RAM + 128 MB ROM
 • Sensory: GPS, G-Sensor, tętna

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + 10 =

More in Gadżety

%d bloggers like this: