Connect
To Top

MiniX – niewielki HTPC z Androidem za 100 dolarów

Obecnie coraz więcej nowych telewizorów pozwala nie tylko odtwarzać multimedia z różnych źródeł, ale także przeglądać strony internetowe i uruchamiać gry „klasy smartfonowej”. Osobom, które niedawno nabyły dobrej klasy telewizor pozbawiony takich „bajerów” zostaje zakup HTPC. Chociaż małe multimedialne komputery mogą zazwyczaj więcej niż układy wbudowane smart TV, są one dość drogie. MiniX – wyceniony na 99 dolarów set-top-box oparty na układzie ARM znanym z tańszych tabletów i Androidzie, wydaje się być idealnym kompromisem między możliwościami a ceną.

W skrzyneczce o wymiarach 60 x 60 x 13 mm zamontowano SoC AllWinner A10 z jednym rdzeniem Cortex-A8 pracującym z częstotliwością 1,2 GHz oraz dwurdzeniowym GPU Mali 400. Układ ma do dyspozycji 512 MB pamięci RAM typu DDR3 oraz 4 GB pamięci flash na dane. Komputerek ma czytnik kart pamięci microSD, dwa porty USB 2.0, moduł Wi-Fi „n” oraz wyjście obrazu HDMI.

Nie zabrakło również portu podczerwieni oraz pilota umożliwiającego sterowanie odtwarzaniem multimediów i kontrolę systemu Android (w standardzie 2.3, ale gwarantowana jest również obsługa 4.0). Urządzenie wymaga do pracy wymaga mniej niż 10 W, a prąd pobiera przez zewnętrzny zasilacz.

Mini X to nie pierwszy miniaturowy HTPC stworzony przez firmę Miniand Tech. W zeszłym miesiącu pisaliśmy o modelu MK802, który mieści się do kieszeni i kosztuje około 70 dolarów. Co ciekawe, chociaż sugerowana cena Mini X to prawie 100 dolarów, amerykańskie sklepy internetowe sprzedają komputerek za mniej niż 80 dolarów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen + 11 =

More in Gadżety

%d bloggers like this: