Connect
To Top

Nadchodzi rewolucja? Logitech współpracuje z HTC

Wirtualna rzeczywistość zyskuje na popularności. Powstaje na nią coraz więcej gier i aplikacji, a do niektórych z nich potrzebna jest klawiatura. Często zdarza się tak, że podczas rozgrywki w wirtualnym świecie tracimy orientację w terenie i po omacku szukamy kontrolera. Logitech postanowił z tym skończyć i pomóc użytkownikowi w odnalezieniu klawiatury

Kooperacja Logitech i HTC

Logitech od jakiegoś czasu współpracuje z firmą HTC, która jest producentem okularów VR – VIVE. Dzięki właśnie tej współpracy, dwóm gigantom udało się utworzyć zbiór bibliotek programistycznych dla zestawów VIVE. Właśnie w ten sposób udało przenieść się wirtualną wersję klawiatury Logitech G do magicznego świata VR. Jest to bardzo dobra informacja zwłaszcza dla ludzi, którzy nie potrafią pisać na klawiaturze bezwzrokowo.

 

Klawiatura w wirtualnej rzeczywistości

Logitech za pomocą systemu Bridge przenosi klawiaturę z serii G do wirtualnej rzeczywistości. Jednak do poprawnego działania potrzebny jest jeszcze Vive Tracker, czyli bardzo urządzenie, które zostało wyposażone w sensory, które potrafią przenieść przedmioty z naszego świata do świata wirtualnego.

VIVE Tracker podpinany do klawiatury jest oczywiście przez port USB. Po jego podłączeniu do klawiatury, jej dokładny obraz przeniesiony zostaje do świata VR. Obraz wyświetlany jest dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajduje się rzeczywista klawiatura.

Cena sprzętu

Logitech Bridge znajduje się dopiero w fazie beta testów. Produkt ten, w wersji testowej, dostępny jest w cenie 150 dolarów. Po dołączeniu do tego okularów VIVE oraz Trackera, suma ta wzrasta do około 850 dolarów.

 

Źródło:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − fourteen =

More in Gaming - news

%d bloggers like this: