Connect
To Top

Najbardziej kompleksowy test bezpieczeństwa IT w biznesie

AV-Comparatives* opublikowało wyniki testu oprogramowania antywirusowego stosowanego do celów biznesowych w drugiej połowie roku 2018. Jest to najbardziej kompletny test porównawczy bezpieczeństwa IT Enterprise w branży zabezpieczeń punktów końcowych. Bitdefender jak zwykle w czołówce!

Bitdefender znowu na czele! AV-Comparatives* opublikowało wyniki testu oprogramowania antywirusowego stosowanego do celów biznesowych w drugiej połowie roku 2018. Jest to najbardziej kompletny test porównawczy bezpieczeństwa IT Enterprise w branży zabezpieczeń punktów końcowych. Bitdefender jak zwykle w czołówce!
W obecnym, najbardziej aktualnym zestawieniu, 16 wydawców uczestniczyło w serii testów produktów biznesowych. Niezależne laboratorium przetestowało oprogramowanie do ochrony punktów końcowych, wykazując zaangażowanie producentów w ulepszanie swoich produktów i dbałość o przejrzystość dla klientów oraz spełnienie ich oczekiwań pod względem jakości.

Skuteczność rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa informatycznego urządzeń w świecie rzeczywistym opiera się nie tylko na wynikach osiągniętych na doskonale przemyślanej i wielokrotnie nagradzanej platformie testowej AV-Comparatives, ale obejmuje również zestawienie dotyczące komfortu użytkowania wiodących rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa punktu końcowego. Ta wieloaspektowa ocena sprawia, że seria badań AV-Comparatives Business jest najbardziej kompleksowym raportem dotyczącym bezpieczeństwa endpointów w zastosowaniach biznesowych.

Aby zapewnić praktyczne i użyteczne informacje specjalistom ds. bezpieczeństwa, menedżerom IT i właścicielom firm, AV-Comparatives ocenia produkty bezpieczeństwa dla biznesu pod wieloma względami:

• Ochrona w czasie rzeczywistym Test ten naśladuje zagrożenia, z jakimi spotyka się użytkownik końcowy w życiu codziennym. Pozwala w pełni sprawdzić wszystkie mechanizmy ochrony rozwiązania antywirusowego na każdym etapie scenariusza włamań. Zawiera on test częstotliwości występowania fałszywych alarmów (a więc domeny niesłusznie uznane za szkodliwe oraz błędnie zablokowane pliki).
• Zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem Produkty antywirusowe są oceniane pod kątem ich zdolności do ochrony systemu przed infekcją szkodliwymi plikami przed, w trakcie, lub po wykonaniu danego pliku. Ten test obejmuje kontrolę fałszywych alarmów generowanych przez popularne oprogramowanie biznesowe. Na skuteczność ochrony punktów końcowych mają wpływ zarówno infekcje złośliwym oprogramowaniem, jak i fałszywe alarmy, ponieważ zarówno jedne, jak i drugie zakłócają operacje biznesowe.
• Wpływ na wydajność Najważniejszymi czynnikami decydującymi o wyborze rozwiązania bezpieczeństwa jest częstotliwość występowania fałszywych alarmów (czyli błędnego określania oprogramowania jako zainfekowane bądź szkodliwe) i wpływ na wydajność. Gdy użytkownicy nie doświadczają utrudnień w pracy, nie czują pokusy ominięcia firmowych polityk bezpieczeństwa.
• Recenzje produktu Indywidualne testy zapewniają informacje dotyczące łatwości użytkowania i centralnego zarządzania. Łatwość użytkowania obejmuje instalację i wdrażanie, codzienne użytkowanie oraz środki zaradcze i ograniczenia stosowane w razie epidemii. Wraz ze wzrostem znaczenia trendu BYOD (przynieś swoje własne urządzenie) łatwość ochrony różnych rodzajów urządzeń końcowych stała się istotnym czynnikiem dla większości organizacji.

– Obecnie chyba nikogo już nie trzeba przekonywać o konieczności ochrony komputerów w firmie. Rosnąca z dnia na dzień ilość szkodliwego oprogramowania – wirusów, koni trojańskich, oprogramowania malware i ransomware – stanowi znaczące zagrożenie dla danych, jakimi dysponują firmy (zarówno dla ich dokumentów wewnętrznych jak i dla danych klientów). Ze względu na mnogość występujących na rynku rozwiązań antywirusowych rośnie rola miarodajnych instytucji, przeprowadzających ich rzetelne testy. Ułatwiają one optymalny dla firmy wybór rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa. Cieszymy się, że proponowane przez nas produkty Bitdefender są tak wysoko cenione przez fachowców rynku IT – mówi Wszebor Kowalski, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken Systemy Antywirusowe. https://marken.com.pl

*AV-Comparatives jest to niezależna organizacja wykonująca systematyczne testy w celu sprawdzenia, czy oprogramowanie zabezpieczające, takie jak produkty antywirusowe przeznaczone dla komputerów PC / Mac i mobilne rozwiązania zabezpieczające, spełnia swoje obietnice. Korzystając z jednej z największych kolekcji próbek wirusów na całym świecie, tworzy środowisko dla dokładnych testów zachowania oprogramowania w życiu codziennym.

źródło https://www.av-comparatives.org

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 11 =

More in Bez kategorii

%d bloggers like this: